Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2008-01-16 12:57 | Миргород
Побачення з Тарасом Бульбою

Живу і працюю я у придніпровському селищі Градизьк Глобинського району. Наш край відомий не тільки мальовничою горою Пивихою, а й славною історією козацького руху в Україні.


У Миргород на джерельні води приїжджаю не вперше. Думалося, що вже знаю, якщо і не все, то багато чого цікавого з історії міста. Проте, цього разу був приємно вражений пам’ятником миргородським козакам. Не беруся судити кого з козацьких ватажків мав на увазі скульптор, а мені з першого погляду згадався славнозвісний гоголівський козарлюга Тарас Бульба. З літературних джерел відомо, що прототипом Тараса Бульби з його сильним і героїчним характером був полковник Миргородського козацького полку Матвій Гладкий. Отож, сам поміж курортників чув, люди називають того скульптурного козака пам’ятником Тарасові Бульбі.


Хто не знає, то варто нагадати, що у полтавському томі «Історії міст і сіл УРСР» є відомості про те, що в 1723 році у складі Миргородського полку було 4840 реєстрових козаків. У складі полку була і Градизька сотня. Отож, хоч не хоч, а виходить, що то пам’ятник і градизьким козакам, які в складі Миргородського полку мужньо боролися проти різномастних поневолювачів України.


Коли повернуся додому, обов’язково розкажу градизьким краєзнавцям про па­м’ятник козакам у Миргороді. Історія і традиції українського козацтва достойні того, щоб їх знати і шанувати хоч би так, як це роблять у курортному Миргороді.


Іван Мірошниченко,  

директор сортовипробувальної станції,

заслужений працівник сільського господарства України.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua