Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2007-05-17 18:29 | Чернігів
Кримінал – за брак!
Делегати 5-го Всеукраїнського з’їзду якості під девізом "Якість як національна ідея України" підтримали вимогу виступаючих ввести кримінальну відповідальність за випуск контрафактної продукції і фальсифікату.

Найреволюційнішим на з’їзді був виступ голови правління Всеукраїнського громадського об’єднання "Союз споживачів України" Леоніда Школьника.

Він розповів про бездіяльність центральної влади упродовж кількох років у сфері захисту прав споживачів.

За його словами, Україна посідає 73 місце у світі по виробництву продукції і 9 місце – по виготовленню контрафактної продукції!
"Не виконується Програма захисту прав споживачів, ухвалена 2 роки тому. А чиновники живуть одним днем, під час якого думають не як захистити людей, а як нажитися. Влада, яка мусить захищати права споживачів згідно з 142 статтею Конституції, ці питання відставила на третій план", - сказав він.

Школьник назвав особливо небезпечною ситуацію в сфері виробництва та імпорту продуктів харчування.

З ініціативи голови ВГО "Союз споживачів України" було ухвалено резолюцію з’їзду. У ній, зокрема, передбачається створення державного ринкового нагляду та системи оповіщення про небезпеку для життя і здоров’я людей продукцію.

Ухвалено також інші резолюції до всіх гілок влади з вимогами поліпшення якості та конкурентоздатності продукції.

На з’їзді присутня і делегація Чернігівщини. Це представники підприємств "ЧеЗаРа", "Берегиня", "АТІЛОС", а також управління у справах захисту прав споживачів та державного підприємства "Чернігівстандартметрологія".

На з’їзді продовжують обговорювати проблеми у сфері якості та формування загальнонаціонального підходу до них, щоб підвищити досконалість продукції і покращити життя громадян.

Владислав САВЕНОК, Київ
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua