Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2006-04-19 12:55 | Чернігів
У Чернігові відбулося розширене засідання Колегії облдержадміністрації за участю Віце-Прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка
18 квітня голова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик провів розширене засідання Колегії облдержадміністрації, в якому взяв участь Віце-Прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, керівники обласних управлінь, окремих установ, підприємств та організацій; голови районних державних адміністрацій, представники засобів масової інформації. Розглянуто питання про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку області та першочергових дій облдержадміністрації на 2006 рік, бюджету області за підсумками І кварталу 2006 року; про сплату податків до бюджету області філіями та відокремленими підрозділами, головні підприємства яких зареєстровані в інших областях.

Як зазначали виступаючі, підсумки роботи господарського комплексу області за підсумками І кварталу 2006 року засвідчили, що співпраця облдержадміністрації з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, господарськими керівниками дозволила знайти шляхи забезпечення подальшого зростання економічного потенціалу регіону, пожвавлення інноваційно-інвестиційного оновлення виробництва, зростання добробуту населення. Передбачені Програмою економічного і соціального розвитку області на 2006 рік завдання виконано за більшістю макроекономічних показників. Позитивні результати забезпечила також реалізація заходів Програми першочергових дій обласної державної адміністрації.

Промисловим комплексом області вироблено продукції на 5,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Збільшення обсягів виробництва досягнуто на підприємствах легкої промисловості (+7,2%), обробної (+8%), у тому числі: целюлозно-паперовій та поліграфічній промисловості (+23,3%), виробництві будматеріалів (+33,1%), машинобудуванні (+32,8%), хімічному виробництві, виробництві пластмасових виробів (+48,5%), металургії та обробленні металу (+70,2%), харчовій промисловості (+4,9%).

Подальший розвиток отримала торф'яна галузь. Підприємством ДП „Чернігівторф” вироблено майже 5,3 тис. тонн торф’яного брикету, що у 2,2 рази більше, ніж за відповідний період минулого року.

В аграрному секторі економіки сільськогосподарськими підприємствами збільшено виробництво валової продукції на 11,2%, або на 5,8 млн. грн. проти минулорічного рівня.

Запровадження системи моніторингу інвестиційних намірів суб’єктів господарювання області за видами економічної діяльності сприяло активізації, інвестиційної діяльності, підвищенню відповідальності органів виконавчої влади, галузевих управлінь.

Обсяги інвестицій в основний капітал за попередніми даними досягнуть 175 млн. грн.

Збережено позитивну динаміку розвитку внутрішнього ринку. Обсяги роздрібного товарообігу (із врахуванням обігу фізичних осіб) зросли по відношенню до І кварталу 2005 року на 23,2%, виробництво послуг – на 12,6%.

Господарським комплексом області за 2 місяці поточного року отримано позитивний фінансовий результат у сумі 30,3 млн. грн., що у 2,8 рази перевищує минулорічний.

Утримання макроекономічної стабільності, розширення внутрішнього попиту та ринків збуту поряд із активною соціальною політикою на державному рівні сприяли зростанню доходів населення. Заробітна плата, як основне їх джерело, за січень-лютий 2006 року становила 645,09 грн., що на 38,3% більше відповідного рівня минулого року, середній розмір пенсій збільшився на 28,1% і станом на 1 березня 2006 року становив 392, 08 грн.

Протягом І кварталу поточного року створено 5,9 тис. нових робочих місць, що на 34,1% більше відповідного періоду минулого року. З них 79,6% - у сфері малого бізнесу.

У той же час, в господарському комплексі області існують певні недопрацювання, нерозв’язані проблеми та невикористані можливості. Так, не вдалося ліквідувати заборгованість із заробітної плати, яка по економічно активних підприємствах у порівнянні з початком року зросла на 1,2 млн. грн. і на 1 березня поточного року становила 8,7 млн. грн. Залишаються нерозв’язаними ряд проблем в освіті, медицині, культурі, інших галузях життєдіяльності області.

З урахуванням обговорення проблемних питань на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації, заступникам голови облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій, міським головам, керівникам управлінь, організацій, установ, господарських об'єднань, підприємств разом з органами місцевого самоврядування дано ряд доручень, зокрема, щодо активізації роботи по реалізації Програми першочергових дій облдержадміністрації, забезпеченню виконання основних показників Програми економічного і соціального розвитку області, підвищенню ефективності розвитку сфери матеріального виробництва, сконцентрувавши наявні можливості та ресурси на безумовному виконанні річних завдань, передбачених програмами розвитку територій.

Голова облдержадміністрації доручив керівникам правоохоронних органів області у двомісячний термін притягнути до відповідальності осіб, які взимку цього року через тендерні комітети поставляли до районів паливо, яке не відповідало стандартам якості, через що виникали проблеми з опалюванням об’єктів соціального призначення – шкіл, дитячих садків, лікарень тощо. Також голови райдержадміністрацій отримали доручення активізувати роботу по створенню будинків сімейного типу, на чому наголошує Президент України.

Виступаючи перед присутніми, Віце-Прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко зазначив, що сьогодні перед Україною стоїть дуже відповідальне завдання – консолідація органів виконавчої влади та новообраних органів місцевого самоврядування для продовження виконання програми Президента, не гнатися за статистичними показниками, а наближати країну до позитивних змін.

В’ячеслав Кириленко також підкреслив, що в цілому задоволений роботою області та голови обласної адміністрації, системним підходом до вирішення актуальних питань життєдіяльності області. Це, насамперед, стосується проведеної роботи по інвентаризації кожного району Чернігівської області, якість виконання якої була високо оцінена Віце-Прем'єр-міністром України.

В’ячеслав Кириленко наголосив на необхідності вирішення нагальних питань області. Це, зокрема, погашення боргів по заробітній платі на економічно активних підприємствах, легалізації тіньової заробітної плати (особливо в агропромисловому комплексі), коригування обласної програми зайнятості з метою якісного виконання доручення Президента України щодо створення нових робочих місць; активізація роботи по відновленню історичних пам’яток Чернігівщини тощо. Особливо Віце-Прем'єр-міністр акцентував увагу на контролі проведення заходів, пов’язаних із 20-ою річницею катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Підбиваючи підсумки роботи Колегії, голова облдержадміністрації Микола Лаврик зазначив, що критерієм оцінки роботи голів райдержадміністрацій було і залишається безумовне виконання програми Президента України та Програм соціально-економічного розвитку області та першочергових дій облдержадміністрації на 2006 рік, комплексний підхід до вирішення проблем, увага до кожної людини.

Також на засіданні Колегії заслухано інформацію про сплату податків до бюджету області філіями та відокремленими підрозділами, головні підприємства яких зареєстровані в інших областях.

По закінченні засідання колегії Віце-Прем'єр-міністр України В.Кириленко відповів на численні запитання представників місцевих ЗМІ, які стосувалися, зокрема, оцінки роботи керівництва області, питання роздержавлення засобів масової інформації.

Прес-служба Чернігівської ОДА
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua