Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2019-04-04 16:54 | Пирятин
Сибірка – небезпечна хвороба

Відповідно до інформації Держпродспоживслужби в Україні випадки сибірки тварин зареєстровано зокрема в 2017 році (с. Миропілля Краснопільського р-ну Сумської області)  та у 2018 році (с. Миколаївка-Новоросійська, с. Миняйлівка Саратського району Одеської області.

Сибірка  -  гостре,   особливо   небезпечне   інфекційне захворювання  всіх  видів сільськогосподарських,  домашніх і диких тварин,  а також людей, яке спричиняється мікробами Bac.anthracis. Найчастіше хворіють вівці, велика рогата худоба, коні, дикі жуйні.

Збудник сибірки існує у вигляді двох основних форм: вегетативній і  споровій. У споровій  формі  він  може перебувати в грунті необмежений час, лишаючись  життєдіяльним і зберігаючи   патогенність.  Грунт, заражений  бацилами  сибірки,  тривалий час  (70  і більше років) залишається  збудником  інфекції  для  сприйнятливих  тварин або людини.

Основним джерелом  сибірки  є  хвора  тварина,  яка   виділяє збудника  в  зовнішнє  середовище  ще до того,  як  з'являються  характерні клінічні ознаки.

Стаціонарно  неблагополучним  за сибіркою пунктом слід вважати  населений  пункт,  господарство,  тваринницькі  ферми   з приміщеннями і прилеглими до них вигонами,  пасовищами, водоймами, а також окремі їх ділянки,  урочища та інші об'єкти,  в яких  мали місце  випадки  захворювання  тварин  сибіркою,  незалежно  від їх кількості та строку давності.

Профілактика  сибірки  полягає  в  проведенні регулярних щеплень сприйнятливих  до  цього  захворювання  тварин.

Власники тварин зобов'язані:

- зареєструвати   у   сільській раді придбаних тварин;

- повідомити   спеціаліста   ветеринарної медицини  про купівлю тварини, надати її для  огляду  та  щеплення проти сибірки  і  вводити  в  загальне  стадо  не раніше ніж через 14 діб після вакцинації.

У  місцях виникнення захворювань установлюється карантин.

У випадку раптової  загибелі  або захворювання   тварин,   особливо   такого,   що   супроводжується утворенням на  тілі  гарячих  пухлин,  що  швидко   збільшуються, набряками  шиї, підгрудини і живота,  раптовим  підвищенням температури, а також появою кров'янистих випорожнень необхідно негайно повідомити спеціаліста Держпродспоживслужби за номером телефону 2-22-13.

Корисні посилання:

Пирятинського районного управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Полтавській області
О.В. Лисенко
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua