Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2017-07-12 16:12 | Новоград-Волинський
Про результати виконання „Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в Житомирській області на 2017 рік” за 1-ше півріччя 2017 року в м. Новограді-Волинському
1. Загальні організаційні заходи:

управліннями, відділами, службами міста, відповідно до визначених напрямків діяльності щоквартально здійснюється моніторинг стану травматизму невиробничого характеру, визначаються та вживаються заходи щодо його зменшення, вивчаються причини нещасних випадків зі смертельними наслідками від зовнішніх причин у сферах, не пов’язаних з виробництвом, досліджуються причини виникнення факторів, які створюють небезпеку для життя і здоров’я людини, джерела їх походження та проводиться аналіз профілактичних заходів із запобігання виникнення нещасних випадків невиробничого характеру. Постійно аналізуються причини виникнення нещасних випадків невиробничого характеру, питання пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності та профілактики надзвичайних подій.

2.  
Заходи щодо попередження загибелі людей на воді:

в місті функціонує міська комунально-рятувальна станція на воді в складі 3-х водолазів, 2-х рятувальників, 1 медсестри. В травні місяці поточного року проведено позапланове обстеження міського пляжу на предмет готовності до купального сезону. З метою запобігання загибелі людей на воді, фахівці ДСНС посилюють профілактичну роботу та постійно проводять бесіди з відпочиваючими та роздають листівки з правилами безпечної поведінки на воді.

Протягом року та особливо в літній період проводиться:

- щорічне обстеження водойми та міського пляжу зі складанням паспорту об’єкта, обладнання їх згідно передбачених вимог, встановлення попереджувальних щитів «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО»;

- вивчення ситуації з відпочинком міського населення в літній період та визначення місць масового відпочинку на водоймах, розташованих в межах міста.

Новоград-Волинським міжрайонним відділом Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» періодично проводиться дослідження проб об’єктів навколишнього середовища за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Так, за результатами лабораторних досліджень води з річки Случ, наданих Новоград-Волинським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», із 11 досліджених проб не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками 10 проб, в зв’язку з чим, начальнику управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради направлений лист про заборону купання в річці, а також проінформовано населення міста через ЗМІ.

Протягом року в закладах освіти проводиться роз’яснювальна робота з правил безпечної поведінки на водоймах, роздаються відповідні буклети, пам’ятки, надається інформація з правил безпечної поведінки на водоймах на сайт міської ради

3.    Заходи щодо попередження травматизму на транспорті:

протягом 1 півріччя 2017 року удвічі збільшилась кількість ДТП за участі водіїв громадського транспорту, в яких постраждало 17 осіб, з яких 2 - дітей віком до 14 років. У зв’язку з чим, підрозділами Новоград-Волинського відділу поліції в Житомирській області в першому півріччі 2017 року проведено комплекс організаційних та практичних заходів по забезпеченню безпеки дорожнього руху, зниження рівня аварійності та тяжкості дорожньо-транспортних пригод, протидії кримінальним правопорушенням, посиленню контролю за технічним станом транспортних засобів, безпеки пасажирського автотранспорту, утриманням вулично-дорожньої мережі в безпечному для руху стані.

З метою пропаганди безпечної поведінки на дорозі, профілактики дорожньо-транспортного травматизму, працівниками поліції було організовано та проведено індивідуальну профілактичну роботу, лекції та бесіди серед дорослого населення та дітей, опубліковані матеріали в періодичних виданнях.

Проведена певна робота, спрямована на попередження аварійності на пасажирському транспорті, підвищення дисципліни водіїв та технічного стану автобусів та мікроавтобусів. Вживаються заходи щодо попередження та розкриття кримінальних правопорушень, у тому числі пов'язаних з використанням транспортних засобів. Працівниками поліції після кожного випадку скоєння ДТП за участю дітей проводиться обстеження шкіл з метою вивчення стану роботи з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму та узгодження спільних дій направлених на його попередження.

4. Заходи щодо попередження загибелі людей від електричного струму:

при вивченні курсу з безпеки життєдіяльності в закладах освіти за участю працівників Новоград-Волинського РЕМ проведено конкурси, вікторини, відкриті уроки, читання лекцій школярам на тему попередження небезпеки ураження людей електричним струмом та безпеки використання електроприладів у побуті.

Працівниками Новоград-Волинського району електромереж проводиться постійна перевірка огорож та наявність знаків безпеки на електричних трансформаторах. Щороку по всіх закладах освіти проводяться заміри опору ізоляції електромереж та захисних заземлень.

5. 
Заходи щодо попередження загибелі людей від випадкових отруєнь алкоголем та іншими отруйними речовинами:

фахівцями Новоград - Волинського управління Держпродспоживслужби у Новоград -Волинському районі з метою недопущення випадків харчових отруєнь серед населення:

- здійснюється санітарний нагляд за станом зберігання і реалізації продуктів харчування на підприємствах торгівлі, громадського харчування, в дитячих, підліткових і лікувально-профілактичних закладах;

- здійснюєтся санітарний нагляд за дотриманням вимог при виготовленні та переробці продуктів харчування;

- організовано та проводиться серед населення через засоби місцевої преси санітарно-освітня робота щодо профілактики отруєнь грибами.

На агропродовольчих ринках міста щоденно здійснюється державний контроль та нагляд спеціалістами лабораторій за рослинними продуктами, сільськогосподарською продукцією та необробленими харчовими продуктами тваринного походження. Проводяться заходи щодо заборони реалізації продукції без дотримання ветеринарно-санітарних правил та в невстановлених для цього місцях.

При планових та позапланових перевірках підконтрольних об’єктів, працівниками управління держпродспоживслужби перевірені умови зберігання, утилізації відпрацьованих люмінісцентних ламп (1 клас небезпеки).

Проводяться оперативні наради відділу охорони здоров’я з керівниками лікувально-профілактичних закладів та спеціалістами управління Держпродспоживслужби з питань травматизму, отруєнь.

Працівники Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Житомирській області у мікрорайонах міста проводять профілактичні заходи та відпрацювання щодо виявлення наркотичних засобів, підозрілих речовин, здійснюють профілактичні заходи під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей, попередження вчинення злочинів неповнолітніми і стосовно них, профілактики бездоглядності та інших негативних явищ.

6. 
Заходи щодо попередження убивств, самогубств та самоушкоджень:

Новоград-Волинським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надається соціально-психологічна допомога з метою запобігання суїцидальних випадків шляхом запровадження «гарячих ліній в спеціалізованій службі «Телефон Довіри» - «Протидія насильства в сім'ї» і «Протидія торгівлі людьми», «Всесвітній день боротьби з наркоманією».

При службі охорони громадського порядку створено та постійно діє пункт для тимчасового перебування безпритульних. Проведено індивідуальну профілактичну та реабілітаційну роботу з громадянами і молоддю, що знаходиться в складній життєвій ситуації.

На виконання Закону України «Про захист суспільної моралі» спеціалісти служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради організували та провели спільно з інспекторами Новоград-Волинського відділу поліції профілактичний рейд «Захист суспільної моралі» з метою попередження розповсюдження серед неповнолітніх продукції порнографічного змісту, що пропагує жорстокість, насильство, сексуальну розпусту.         

7.  
Заходи щодо попередження загибелі людей від пожеж та інших джерел вогню:

з початку 2017 року на території міста Новограда-Волинського виникло 45 пожеж, що на 25 пожеж більше в порівнянні з 2016 роком. Тому, для швидкого реагування на надзвичайні ситуації в структурних підрозділах ДСНС створено сумісні маневрено-рятувальні групи, організовано їх взаємодію з відділом з питань надзвичайних ситуацій міської ради, уточнено порядок організації зв’язку і взаємного оповіщення, порядок чергування, ступені готовності, сигнали на застосування і взаємодію, уточнено склад та план з координації дій оперативного штабу, а також погоджені план евакуації населення та інші організаційні документи.

Новоград-Волинським міськрайонним відділом Управління ДСНС України протягом першого півріччя 2017 року проведена підготовка і проінформовано в засобах масової інформації щодо попередження травмування та загибелі людей під час пожеж. Акцентовано увагу на їх основних причинах та заходах безпеки.
В засобах масової інформації висвітлено питання: дотримання правил пожежної безпеки у побуті; правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів; про стан пожеж та загибелі людей на них на території міста і району; про спалювання сухої трави (рослинності); по правилам влаштуванні пічного опалення; по побутовим електронагрівальним приладам. До профілактичної роботи у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах залучено чотири команди Дружин юних пожежних (ДЮП).

У першому півріччі 2017 року інспекторським складом відділу Управління ДСНС України проведено перевірку 78 об’єктів, під час перевірки яких притягнуто до адміністративної відповідальності 51 особу.

Організовано роботу щодо виступів співробітників Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Житомирській області з питань пожежної безпеки перед колективами підприємств (установ, організацій) різних форм власності, студентами, слухачами, на батьківських зборах і тематичних уроках (заняттях) у 28 дошкільних та загальноосвітніх навчальних, 4 медичних, 3 житлово-комунальних закладах. Проводиться постійне інформування в місцях масового скупчення людей, розповсюдження соціальної реклами на залізниці, автовокзалі та міських ринках. Організовано та проведено 2 спільні наради, 48 консультацій, 2 "круглі столи" з представниками бізнесових структур з питань дерегуляторної політики, а саме: роз’яснення основних вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, зменшення тиску на суб’єкти господарювання. По всіх закладах освіти щомісячно, 15 числа проводяться заходи з профілактики пожеж та проводяться співбесіди з громадянами про правила дій  при пожежах та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Рішеннями комісії ТЕБ і НС дано доручення керівникам підприємств, установ і організацій, які знаходяться в управлінні міської ради, щодо проведення навчання (тренувань) зі складом добровільних пожежних дружин, про забезпечення об’єктів первинними засобами пожежогасіння, обладнання будівель блискавкозахистом, щоквартального огляду підвальних приміщень, горищ, сходових клітин будівель і споруд, вжиття заходів щодо їх закриття та обмеження доступу сторонніх осіб.

Працівниками пожежно-рятувальної служби Новоград-Волинського міськрайонного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області періодично проводяться акції, мета яких полягає у ознайомленні громадян з діяльністю рятувальників та правилами безпеки і поведінки в різних екстремальних умовах. Через регіональні фахові друковані видання активно висвітлюються теми профілактики виникнення пожеж у житловому секторі. Серед основних причин, що призводять до виникнення пожеж є: необережність при поводженні з вогнем - близько 19 випадків пожеж, несправність пічного опалення - 9 пожеж, порушення правил пожежної безпеки електроприладів – 13 пожеж, підпал.

Соціальні працівники міського територіального центру, які обслуговують громадян похилого віку, проводять з підопічними бесіди з правил дотримання заходів пожежної та електро-газобезпеки у побутових умовах. У випадках виявлення грубих порушень правил безпеки надають відповідну інформацію до департаменту праці та соціального захисту населення, до відділу з питань надзвичайних ситуацій міської ради.

8.   
Заходи щодо попередження травмування і загибелі людей внаслідок випадкових падінь:

управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради постійно проводиться аналіз результатів експлуатації об’єктів комунальної власності міської ради у зимових умовах  2016 – 2017 років, складено план підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовому періоді 2017-2018 років. Проводяться обов’язкові планові огляди 2 рази на рік: перед початком та по закінченню опалювального сезону та технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем. Позачергове - по мірі необхідності. Ліквідація аварій - до 3-х діб. На протязі першого півріччя 2017 року усього нещасних випадків спричинених падіннями – 1036, потерпілих 792 особи, з них 244 дітей віком до 14 років. Смертельних випадків не виявлено.

Начальниками управлінь, відділів міської ради приймаються всі заходи щодо забезпечення належного стану тротуарів, пішохідних доріжок, переходів під час ожеледиці, ліквідація льодових утворень на краях дахів на тротуарами, пішохідними доріжками, переходами. Організовується застосування снігоприбиральної техніки (інвентарю) в зимовий період. Проводяться роботи на конкретно визначених об’єктах господарського комплексу, соціальної сфери, ЖКГ. Щоденно території навчальних закладів оглядаються двірниками, робітниками та завідуючими господарством, відповідно складено графіки чергувань.

9.    Заходи щодо попередження дитячого травматизму:

управлінням освіти і науки, управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради організовано і проведено обстеження дитячих та спортивних майданчиків, у тому числі тих, що розташовані на прибудинкових територіях, а також атракціонів та інших об’єктів відпочинку дітей, вжиті заходи до забезпечення їх безпечної експлуатації.

Службою у справах дітей міської ради проводяться профілактичні рейди, в ході яких обстежуються матеріально-побутові умови проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, з батьками цих дітей проводиться роз’яснювальна робота щодо правил безпечного поводження в побуті, правил пожежної безпеки, попередження травматизму від ураження електричним струмом, надаються консультації щодо оформлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування. Проведено моніторинг інформацій щодо нормативно-правових актів, які належать до компетенції служби у справах дітей.

З 20-ма батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо неналежного  виконання ними  батьківських обов’язків, під час яких наголошено про відповідальність згідно чинного законодавства та можливі наслідки за ухилення від виконання обов’язків щодо виховання та утримання дітей. З метою раннього виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, запобігання їх загибелі від переохолодження службою спільно з Новоград-Волинським МЦ СССДМ 5 та 6 січня  організовано та проведено рейди «Діти в сім’ях», в ході яких обстежено умови проживання 25 дітей,  які проживають в 16 сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Працівниками пожежно-рятувальної служби Новоград-Волинського міськрайонного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області в навчальних закладах було проведено комплекс цікавих заходів з безпеки життєдіяльності. Це бесіди з дітьми, показ спеціально створених навчальних фільмів та демонстрація пожежно-рятувальної техніки та спорядження. У школах проходили «відкриті уроки» з тематики запобігання травматизму і загибелі     дітей під час надзвичайних подій.

У зв’язку з складними погодними умовами, пов’язаними із сильними снігопадами в зимній період, незадовільними темпами проведення відповідних робіт на автомобільних шляхах, працівниками служби систематично проводилися профілактичні заходи з метою виявлення дітей, які могли постраждати через погіршення погодних умов, першочергово перевірки здійснювалися в місцях можливого перебування дітей (теплотраси, горища, ринки, вокзали, нежитлові будинки).

У закладах освіти контроль за організацією роботи щодо запобігання дитячого травматизму здійснюється шляхом заслуховування цього питання на нарадах при директору навчального закладу, на засіданнях піклувальних рад та рад навчальних закладів. Про проведення заходів надавалась інформація у шкільних стіннівках, засобах масової інформації, шкільних сайтах, на батьківських зборах. Постійно на виховних годинах проводились конкурси, вікторини на знання правил безпечної поведінки та бесіди з тем: харчові отруєння, поведінка на льоду та воді, правила дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Кримінальна міліція у справах дітей Новоград-Волинської поліції проводить профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками та дітьми щодо адміністративних правопорушень, таких як куріння тютюнових виробів, вживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, висловлювання нецензурною лайкою, чіплянням до інших громадян. Здійснювалися заходи з попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, вживалися відповідні заходи  щодо  виявлення та влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги.

В закладах освіти працівниками відділу поліції, проводилася робота з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму та навчання Правилам дорожнього руху, акції «Увага! Діти на дорозі». Для молодших школярів організовано перегляд відеоматеріалів про надзвичайні ситуації.

10. Заходи щодо попередження інших нещасних випадків:

з метою безаварійної експлуатації на території міста газових систем організована взаємодія міської ради та Новоград-Волинського управління експлуатації газового господарства з питань:

- несанкціонованого підключення власниками житла або квартир до систем газопостачання та самовільного поновлення газопостачання

- сприяння інформування населення через місцеві ЗМІ правилам з безпечної експлуатації мереж газопостачання, використання природного та скрапленого газу в побуті;

- технічного обслуговування, ремонту газового обладнання;

перевірці безпечності газового обладнання в приватних, індивідуальних житлових будинках та промислових об’єктах;

- обстеження аварійних житлових та господарських споруд, що знаходяться в незадовільному або аварійному стані, вжиття заходів щодо виведення їх з експлуатації або відселення мешканців.

11. Заходи з організації навчання населення з питань безпеки життєдіяльності:

організовано і розгорнуто проведення серед населення міста всіх рівнів, вивчення та роз’яснення громадянами правил безпеки життєдіяльності та профілактики надзвичайних подій. В засобах масової інформації надруковано та розповсюджено листівки про дотримання правил пожежної безпеки у побуті, правила поведінки на водних об’єктах в літній період та поведінки на льоду в зимній час, поведінку під час виявлення вибухонебезпечних предметів, а також щодо безпечного використання газу в побуті.

Протягом квітня-травня місяця 2017 року в навчальних закладах міста було проведено «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності» співробітниками Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Житомирській області.

Проведено навчання керівників навчальних закладів та вихователів з основ охорони праці та безпеки життєдіяльності. Постійно оновлюються інформаційно-довідкові куточки з питань безпеки життєдіяльності та попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Організовано проведення конференцій, тренінгів, вікторин семінарів та нарад з питань безпечної експлуатації мереж електро-газопостачання, використання природного та скрапленого газу в побуті, безпеки дорожнього руху, методів надання домедичної допомоги при травмах, опіках, обмороженнях та отруєннях.

12. Інформаційне забезпечення:

інформування населення, з метою підвищення рівня обізнаності щодо необхідності додержання правил пожежної безпеки, безпечного використання електро-газоприладів, причини і наслідки аварій, нещасних випадків, а також про заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру проводиться через офіційний сайт міста та пресу. Організовано розміщення соціальної реклами на конструкціях біг-бордів і інших рекламних площинах та транспорті. Через наочні матеріали профілактичного змісту здійснюється інформування мешканців багатоквартирних житлових будинків шляхом їх розміщення на дошках оголошень та у поштових скринях. Налагоджена робота з розповсюдження інформаційних матеріалів наочної пропаганди, постійне відео (аудіо) транслювання профілактичних звернень та відповідної соціальної реклами через об`єкти з масовим перебуванням людей, залізничні та автовокзали (автостанції), торговельні (торговельно-розважальні) заклади, ринки, житлово-комунальні, медичні, освітні заклади, відділення пошти та зв`язку щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки у  побуті.

Проводяться навчально-методичні рекомендації з техніки і правил безпеки спеціалістами різних служб в закладах освіти, на організаціях та підприємствах.

Питання невиробничого травматизму, в тому числі із смертельними наслідками, знаходиться на постійному контролі виконавчих органів міської ради, робота по реалізації плану заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру продовжується.Л.В. Хрущ,
директор департаменту праці та
соціального захисту населення міської ради 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua