Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2017-07-03 17:29 | Новоград-Волинський
Тимчасова родина для дитини - патронатна сім’я

Сьогодні в Україні та в нашому місті безпосередньо запроваджують нову форму піклування про дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях  - це влаштування дітей у патронатні сім’ї. Сімейний патронат - це професійна комплексна послуга, що передбачає  тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах і потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я  середовища.  Прикро звучить, але цим загрозливим  середовищем може стати сім’я, рідні батьки, які в стані алкогольного сп’яніння не здатні піклуватися та захистити своїх дітей. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час, у святкові чи вихідні дні, рано вранці або ж у пізню пору доби. Добре, якщо є родичі або ж близькі люди, котрі готові простягнути руку допомоги дитині. А якщо серед близького оточення немає таких людей, то в такому випадку дитина тимчасово влаштовується в медичний заклад, після якого дитина потрапляє в інтернат.

Варто зазначити, що саме для дитини є великим позитивом функціонування патронатних сімей, оскільки за дитиною зберігається право виховуватися в сім’ї і як наслідок вилучення з власної сім’ї для дитини менш травматичне. В патронатній сім’ї  дитина буде забезпечена необхідною підтримкою та доглядом. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від одного до шести місяців відповідно до статей 252-253 Сімейного кодексу України. За період перебування дитини в патронатній сім’ї, соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває сім’я дитини. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини в прийомну сім’ю.

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, чи Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся до Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул.Шевченка, 31 або  за телефоном 2-07-12.


А.А. Лапинська,

директор МЦСССДМ     

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua