Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2016-01-05 18:26 | Сарни
Як назвуть вулиці у Сарнах?

 На засіданні "круглого столу", яке нещодавно відбулося в міськвиконкомі за участі керівників міста, депутатів міської ради, представників політичних партій, науковців, істориків, проводилось обговорення питання стосовно перейменування вулиць, з метою виконання законодавства України про декомунізацію. Закон, безумовно, виконувати треба, але в питаннях, що його стосуються часи змінились. Ми живемо в незалежній українській державі, всі назви вулиць, які були нав’язані ще минулою радянсько-комуністичною владою з ідеологічних мотивів повинні бути змінені. Ми неодноразово запрошували мешканців міста долучитись до громадського обговорення та запропонувати свій варіант назви відповідної вулиці. Приємно, що мешканці не були байдужими до вивчення даної проблеми. Пропозиції (зауваження) надавались і в письмовій та усній формі, надсилались на електронну пошту.Підвівши підсумки засідання, було визначено, що більшість учасників "круглого столу" погоджуються із своєчасністю розгляду даного питання. Категоричних заперечень щодо зміни (перейменування) зі сторони учасників засідання не виникло. Перше засідання пройшло плідно, із результатом 18 перейменованих вулиць.Запитаймо у сьогоднішніх школярів, що вони знають про Белінського, Ватутіна, Будьонного? Хоча, поряд з цим, не дуже багато вони скажуть і про гетьманів України, славних козацьких отаманів, про наших земляків-сподвижників. То ж добре подумаймо про нові назви вулиць перед тим, як їх перейменовувати.


Назви вулиць – це наша історія, історичні події і люди, які брали в них участь. В історії, як і в житті людини, є позитивне і негативне. Отож, про те і про інше повинне знати наше підростаюче покоління. Не потрібно ошукувати самих себе – треба бачити історію такою, якою вона є. Сьогодні Україна бореться за свою територіальну цілісність, недоцільно піднімати питання, що неоднозначно сприймаються в нашому суспільстві, сіють розбрат серед українців, викликають невдоволення владою. Зараз людей турбує інше: коли припиниться війна на Донбасі? Коли проголошені Урядом реформи дадуть відчутні результати? Як гласить філософська істина – майбутнього без минулого немає. Тому, ми повинні обережно ставитись до нашої історії, не давати оцінки подіям минулого з позицій сьогодення.На подвигах героїв Другої Світової війни вчаться сучасні захисники України, і тільки духовний зв’язок поколінь забезпечить нам можливість в перемозі над будь-яким ворогом.Зазвичай даний процес викликає неоднозначного сприйняття. Робоча група намагається знайти оптимальні рішення щодо тих чи інших вулиць, тому по деяким пропонують застосовувати гнучний підхід, тобто не перейменовувати, а надати іншого смислового значення назві (Жовтнева – вважати назвою місяця, Червона – вважати назвою кольору). Завдяки такому компромісу, можливо, вдасться зменшити список вулиць, що підлягають перейменуванню.

 

 

Робоча комісія умовно розділила вулиці на три групи: І – ті назви, які точно будуть змінені; ІІ – назви, яким надають нового обґрунтування, ІІІ – назви, які вирішено не чіпати (Горького, Крилова, Бєлгородська, Інтернаціональна, Корнійчука, Коцюбинського).

 

 

Плануємо сформувати список пропозицій по назвах саме тих вулиць, які підлягають перейменуванню (Бєлгородська, Ворошилова, Горького, Дундича, Жукова, Інтернаціональна, Кузнецова, Московська, Пролетарська, Рокосовського, Медведєва, Белінського). Хочемо почути обґрунтовані пропозиції, можливо на історичні події міста, регіону. Сподіваємось, що саме мешканці нашого міста проявлять відповідальність та патріотизм, закликаємо всіх небайдужих надавати свої варіанти нових назв стосовно вулиць. Якщо ми власними силами не змінимо назви вулиць, то за нас це зроблять рішенням обласної ради, але тоді у нас не буде вибору, на вулиці з якою назвою нам жити.

 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua