Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-11-23 19:05 | Сарни
Сарни:Трьох рівненчан засудили за незаконне видобування бурштину у складі організованої групи

 Прокуратура Рівненської області забезпечила участь у судовому розгляді обвинувального акту щодо трьох громадян, які у складі організованої групи видобували бурштин-сирець.


Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.


Ще у ході розслідування кримінального провадження підозрювані уклали з прокурором угоду про визнання винуватості у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 28 ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення).Встановлено, що організатором та виконавцями було розроблено та схвалено єдиний злочинний план, пов`язаний із бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування. Після видобутку та реалізації сонячного каміння організатор групи особисто мав розподіляти отримані грошові кошти, їх частину планував використовувати на організацію подальшої злочинної діяльності.


Усіх трьох спільників правоохоронці затримали у серпні 2015 року на території Дубровицького району Рівненської області, де останні планували незаконно видобувати бурштин-сирець за допомогою спеціального приладдя. На місці у них вилучено мотопомпу, 4 пожежні рукави, металеві тички, сачки, водозабірні шланги. Районний суд, розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, затвердив угоди про визнання винуватості, укладені між обвинуваченими і прокурором, та, врахувавши щире каяття чоловіків, їх активне сприяння у проведенні розслідування, призначив останнім покарання у межах санкції інкримінованих статей.

 

 

Так, організатора злочинної групи засуджено до штрафу у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн), співвиконавців злочину – до позбавлення волі строком на 3 роки із встановленням іспитового терміну на 1 рік. Обладнання, призначене для видобування сонячного каміння, конфісковано.

 

 

Слід зазначити, що вирок суду не вступив у законну силу. Учасники судового процесу мають право на його оскарження у передбачені законом строки.

 

 

 

Четверта Влада

 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua