Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-11-23 15:05 | Бердичів
Гуртожитки бердичівських коледжів відчинять свої двері після 23-00

Народний голос – це велика сила. І зараз у народу з’явився «рупор», за допомогою якого він, нарешті, може догукатися до наших урядовців.

Завдяки електронній петиції, що була надіслана Президенту та зверненням до громадських організацій, від українських студентів; Міністерство освіти і науки звернулося до керівників НЗ з проханням переглянути внутрішні нормативні документи навчальних закладів (безпосередньо, бердичівських коледжів), які регламентують проживання студентів в гуртожитках. А саме, що стосується цілодобового доступу до приміщень, студентів що у них проживають (нагадаємо, що зараз вхід до гуртожитку дозволено до 23-00).

Відповідний лист підписано міністром освіти, у якому наголошено, що порядок проживання у гуртожитках, повинен обов’язково погоджуватися з органами студентського самоврядування, відповідно до статті 40 Закону України «Про вищу освіту». А ректорам рекомендується звернути увагу на недопущення зловживань службовим становищем працівників гуртожитків, що порушують права студентів, які там проживають.

Надіємося, що й слідуюча петиція до Президента України №22/001450-еп: «”З 1.01.2016 підняти розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти до розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра підняти до двох третин розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць, як записано в п.6 ст. 62 Закону України “Про вищу освіту” від 01.07.2014» – буде ухвалена.
Адже вона набрала 25000 необхідних підписів. Тепер Президент України Петро Порошенко повинен розглянути її та дати відповідь.

Сподіваємося, що при плануванні бюджету на 2016 рік кошти, на таке підвищення соціальних гарантів студентів, будуть передбачені. Адже, як ми вже писали, серед європейських країн, в Україні стипендія найнижча.

БЕРДИЧІВ BIZ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua