Новини України http://cityukraine.info/ Новини України uaWed, 19 Sep 2018 17:00:18 +0300 <![CDATA[<div><a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg">YOUTUBE<br /> </a><a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg">канал Олега Соскина</a>, <a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg/videos">Видео</a>, <a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg/playlists">Плейлисты</a>, <a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg/channels">Каналы</a>, <a href="https://www.youtube.com/channel/UCPZK9JkL3nDPSSdfJ8hXrHg/discussion">Обсуждение</a></div>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44379 YOUTUBE
канал Олега Соскина


Видео


ПлейлистыКаналыОбсуждение

]]>
Fri, 29 Dec 2017 16:41:10 +0200
<![CDATA[<p>Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44378


Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України".

Вартість книги 100 грн.

Книгу по Україні та місту Києву надсилаємо Новою поштою

За більш детальною інформацією звертайтесь os@osp.com.ua

тел.:+38
096 521 05 08, +38 050 867 58 02, +38 093 328 69 85

 
]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Це саме в Україні кинуто на чаші терезів питання про те, чи вільний Захід закриває зараз свої кордони там, де вони існують</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44594 Це саме в Україні кинуто на чаші терезів питання про те, чи вільний Захід закриває зараз свої кордони там, де вони існують.

Ми вже розповідали в нашому ефірі про конференцію «Революція, війна і їхні наслідки», що минулого тижня відбулася у Варшаві, наводячи слова колишнього президента Франції Франсуа Олланда і колишнього прем’єра України Арсенія Яценюка про значення так званого мінського процесу і роль Владіміра Путіна в дестабілізації України і всієї Європи. Сьогодні поглянемо на інші аспекти подій останніх чотирьох років в Україні

Чи можна сказати, що події в Україні мають велике, навіть вирішальне значення для існування всього західного світу? А якщо так, то чому так є? Останнім часом в Україні щораз частіше можна почути, що світ, західні країни втомилися від неї, а отже й що підтримка українського суспільства попри ту боротьбу, в якій воно бере участь після російської агресії, сходить нанівець. Чи це правда? Чи свідоцтвом цього не стала, власне, вже перша реакція Заходу на кровопролиття на Майдані і російсько-українську війну?

Ці, зокрема, питання стали темою обговорення під час симпозіуму, який минулого тижня відбувся в Європейському колеґіумі у Варшаві. А я пропоную до Вашої уваги деякі репліки, що в ході цієї дискусії можна було почути.

Так, зокрема, колишній посол США у Польщі Деніел Фрід, якого називають одним з авторів персональних санкцій США проти Росії, наголосив, що питання України сьогодні є питанням про ідентичність всього Заходу:

- Питання таке, яким є міжнародне значення трьох революцій? І я би поставив це питання таким чином: чому Україна? Чому вона важлива? Яке вона має значення для нас на Заході? І я би відповів так: це саме в Україні кинуто на чаші терезів питання про те, чи вільний Захід замикає зараз свої кордони там, де вони існують, чи він продовжує запрошувати до себе щораз нових європейців, що вони хочуть приєднатися до нашої спільноти свободи? Це те питання, про яке сьогодні йдеться. Це серйозна справа, оскільки кінець Європи Ялтинського договору після 1989 року стосувався нас всіх. Кінець «Ялти» був кінцем ХХ століття та став свідченням про те, чим є цінності Заходу. Цінності, які ми майже втратили в середині ХХ століття. Сто років тому Вудро Вілсон оголосив свої 14 пунктів. (…) На жаль, нам, американцям, не вдалося цього виконати. Ми полишили Вілсонове бачення і не були присутніми в Європі 1930-х років. І, як американець, не надто цим пишаюся. Результатом цього була катастрофа для Європи, особливо для Польщі, і для всіх нас.

Але після 1989 року завдяки зусиллям, зокрема поляків, ми були спроможними повернутися, разом з Європою, нашими союзниками, до бачення Вілсоном Заходу як світу свободи, що постійно розширюється. І це велике досягнення: Європа має сьогодні покоління загального добробуту, демократії і безпеки. І ми з 1945 року маємо найдовший період миру в Європі з часів Римської імперії. Заради цього миру сотні мільйонів європейців присвятили свої життя.

Американський дипломат наголосив, що саме єдність з такою Європою і прийняття таких цінностей є метою українських громадян:

- Українці, судячи з натхненого виступу прем’єр-міністра Яценюка, не хочуть нічого іншого, ніж приєднатися до цього вільного світу. Саме про це йдеться. Українці на Майдані, як я пам’ятаю, тримали прапор Європейського Союзу. Не американський прапор, не прапор НАТО, але прапор Об’єднаної Європи. Мене, як американця, це надихало. Для них Об’єднана Європа була цивілізаційною метою і джерелом натхнення. Вони вірили в Європу, у Захід, у нас, значно більше, ніж, як здається, часом віримо в себе ми самі.

Деніел Фрід підкреслив небезпечність альтернативи такому прагненню:

- Однак, боюся, є такі голоси як в Америці, так і в Європі, хто про таке бачення і про таке велике досягнення нашої спільної цивілізації каже: ну й що з того, ми цього не потребуємо. Це мене, як американця, який протягом багатьох років працював у цій частині Європи, неймовірно пригнічує. Адже, звісно, альтернатива вільному світу існує – це світ політики сили, сфер впливу, таємної поліції, дезінформації, арештів і постійних репресій, що так чи інакше триватимуть вічно. Така альтернатива існує – це бачення світу пана Путіна, яке він представляє як альтернативу нашому баченню.

Я вірю, що ми на Заході – трансатлантична спільнота – повинні мати власну позицію у цій боротьбі. Саме це вирішується в Україні. Українці хочуть приєднатися до нашої спільноти, оскільки вони вірять у нас. Ми повинні повірити в себе самих. Завдяки зусиллям президента Олланда і канцлерки Меркель, але насамперед самого українського народу, Україна має час і можливості аби спробувати поглибити свої реформи та лишитися вільною та самостійною. І якщо вона досягне в цьому успіху, якщо Україні вдасться провести реформи, і якщо ми у трансатлантичній спільноті відповімо належним чином та захистимо право України вирішувати своє власне майбутнє, то ми діятимемо не лише у власному інтересі і в інтересі українців, але й, цілком можливо, в інтересі ліпшої Росії. Це не значить, що ми діятимемо в інтересах путінізму. Насправді, на мою думку, путінізм не може вижити у випадку успішної, вільної європеїзації України. Я не думаю, що тоді росіяни дозволять деспотам правити собою, якщо побачать, що Київ, місто, до якого росіяни живлять теплі почуття, буде успішним як вільна і багата столиця вільної та багатої країни. Тому в Україні на чаші терезів кинуто дуже багато.

Один з учасників дискусії, Данило Лубківський, який у березні 2014 став заступником Міністра закордонних справ України, описав очікування українського керівництва щодо західних партнерів у перші місяці війни:

- Що ми думали на той момент? Звісно, ми звернулися до тих, хто підписав Будапештський меморандум. Мені здається, що це негативно відбилося на всіх наших зусиллях, на тому, як реагувати і як ставитися до Російської Федерації та агресії Кремля. Ми зосередились на цьому і я досі відчуваю біль, що ми не отримали таких результатів, котрі, на мою думку, мали б бути природною реакцією Заходу. Мені здається, що, безперечно, путінські плани охоплювали всю Україну. Йому не був потрібний Донбас, у певному сенсі йому не потрібний був і Крим – він потребував всієї України. А після цього, як я вважаю, він планував піти далі й дивився на Польщу, на Східну Європу і, цілком можливо, він мав певне уявлення про свою історичну місію в тому, щоб досягти падіння Заходу. І якщо ми хочемо відповісти на цю загрозу, то можемо побачити, що існує низка варіантів, як на це реагувати. Я вірю, що включення, інтеграція України у західний простір і структури в сфері безпеки, політики, економіки, є ключовим у тому, як відповісти на загрозу, перед якою ми сьогодні стоїмо.

Професор Катарина Вольчук з Бірмінґемського університету описала неготовність Заходу до реакції на події тих днів:

- Мені здається, що Україна стала тим, завдяки чому Захід загалом був змушений дуже швидко навчитися тому, що у військовій стратегії називається вірогідним запереченням: коли ми не знаємо, що саме знаємо, і повинні приймати рішення, але утримуємося від їхнього прийняття через нестачу інформації. І я пам’ятаю певну зустріч у Форін-офісі у березні 2014 року, де на запитання когось з Міністерства оборони Об’єднаного королівства про гібридну війну була відповідь: ми знаємо, що ми мали зробити свою домашню роботу, ми повинні були бути готовими до цього, але тепер, зіткнувшись з реальністю, ми знаємо, що не готові. І це та ситуація, з наслідками котрої ми маємо справу сьогодні, за чотири роки після цього. І відомо, що мати недостатнє знання небезпечно. Отже, з цієї перспективи, коли ми мусили діяти швидко, життя навчає нас, що ми повинні були діяти ще швидше.

Катарина Вольчук розповіла про два основні типи відношення на Заході до того, що діється в Україні:

- Існують два основні наративи, що стосуються України в Європі. Перший, з перспективи України, такий: чи ми можемо самі робити свій вибір, чи ми повністю суверенна країна, чи, однак, належимо до сфери впливу? На противагу до цього виступає те, що я називаю автоімунним захворюванням Європейського Союзу, тобто, що ми змусили Україну зробити вибір. І насправді, якщо ви берете участь в академічних конференціях, то багато експертів, вчених надалі сперечаються про те, чи ЄС змусив Україну зробити свій вибір, що, по суті, є проявом своєрідного євромазохізму: якщо ви не знаєте, якщо маєте сумніви, то звинувачуйте самих себе.


Польське Радіо

]]>
Tue, 18 Sep 2018 16:22:59 +0300
<![CDATA[<p>Іноземці мають прийматися на роботу в польських фірмах за спрощеними процедурами</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44585 Іноземці мають прийматися на роботу в польських фірмах за спрощеними процедурами.

Уряд планує ввести зміни, що стосуються працевлаштування іноземців, у цьому громадян України. Підприємці підтримують цю ідею, хоч вважають її дещо запізненою - пише money.pl.

Проектом займається група під керівництвом міністра інвестиції та розвитку Єжи Квєцінського. Міністр сказав Польському радіо Ряшів (Polskie Radio Rzeszów), що уряд підготовляє «пакет рішень, які полегшать працевлаштування українців і ведення бізнесу українцям у Польщі».

Те, що уряд прагне впровадити зміни щодо праці іноземців підтверджує віце-голова відомства Праці і соціальної політики Станіслав Швед. Його міністерство також підготовляє окремі зміни, зокрема правил у сферах будівельній і транспорту, де нестача працівників найбільша. За словами міністра буде опрацьований список професій, на які працевлаштовуватимуть іноземців за спрощеними процедурами. Поки що тривають консультації щодо конкретних рішень.

Польські підприємці у розмові з money.pl зауважують, що зміни вводяться пізно. «Сьогодні будівельна галузь без працівників зі Сходу мала б величезні проблеми, - каже порталові Ян Міколушко з фірми Unibep. У його підприємстві працюють як білоруси, так і українці. «Зміни вводяться п’ять по дванадцятій. Треба визначити, хто може скористатися спрощеними процедурами працевлаштування. Сьогодні в Україні вже небагато добрих працівників, які хотіли б сюди приїхати. Подібною є ситуація в Білорусі. Фірми вже дивляться в бік Далекого Сходу, наприклад Бангладеш, - додає підприємець.

Польське Радіо

]]>
Tue, 18 Sep 2018 16:21:45 +0300
<![CDATA[<p>Міністр оборони заявив, що військові операції Росії, зокрема в Україні, спрямовані на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44760 Міністр оборони заявив, що військові операції Росії, зокрема в Україні, спрямовані на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО.

Міністр Маріуш Блащак закликає на шпальтах видання «Washington Times» до створення у Польщі постійних баз американських військ. Голова Міністерства оборони пояснив таку необхідність загрозою з боку Росії і запропонував фінансову підтримку присутності американських сил над Віслою.

Маріуш Блащак оцінив, що військові операції Росії, в першу чергу в Україні, є частиною довгострокової стратегії, спрямованої на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО. На думку міністра, прийняття Сполученими Штатами пропозиції розгорнути свої війська в Польщі було б ефективним стримуючим чинником. Глава Міністерства оборони нагадав, що Польща готова внести значний внесок у витратах на підтримку бази, яка може містити бронетанкову дивізію.

«Спільна база була б природним зміцненням сильних військових зв'язків між нашими країнами», – написав міністр, нагадуючи, що Польща і США віками боролися пліч-о-пліч.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44759 За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців.

За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців. І Нацбанк прогнозує, що до 2020 року число українських працівників в Польщі зросте на чергових 200-300 тисяч осіб. Цими днями опубліковано рапорт компанії Personal Service щодо ситуації українських працівників у Польщі. Гостями ефіру Польського радіо були пані Мирослава Керик з фонду Наш вибір та Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП, які розповіли про ситуацію українців у Польщі.

А отже, як живеться українцям у Польщі? – Мирослава Керик:

М.К.: Ой, це дуже складне запитання. Усе залежить від того, яка у кого робота, коли прибув до Польщі, наскільки знає мову, чи зумів віднайти себе на цій роботі, та яка в нього мета. Якщо людина приїхала на коротко, знайшла роботу і може заробити – вона задоволена. Я знаю також висококваліфікованих працівників з України, які працюють, заробляють стільки ж, що й поляки, і вони теж задоволені.

Дослідження показує, що для більшості українців Польща – це лише така собі зупинка на їхньому шляху, бо більшість українців прибуває над Віслу на кілька місяців і повертається додому.

М.К.: Українці, які cюди приїжджають, роботу в Польщі вважають певним додатком, додатковим заробітком. Для багатьох – це життєва стратегія на найближчі роки: приїхати і заробити скільки можна. Тому вони й багато працюють, інколи непосильно, витрачають якомога менше, двісті-п’ятсот злотих в місяць, і повертаються додому, бо там у них своя мета – навчання дітей, будівництво хати тощо. Ці люди пов’язують своє життя з Україною і розраховують, що ситуація в державі зміниться.

А як це виглядає з перспективи Польщі? Чи Польщі вигідніше було б, щоб українці, однак, не поверталися в Україну, тільки залишалися на постійно? - Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП.

А.П.: Ми б точно очікували, що українці залишалися якомога довше. Це теж один з основних елементів очікування роботодавців. Якщо роботодавець інвестує в працівника з України, хоче думати у довгостроковій перспективі, то й закон мусить на таке дозволити. Натомість, рапорт чітко вказує, що нормативні бар'єри – це елемент, який суттєво впливає на те, що працівники з України є у нас коротко. 71 відсоток ставиться до Польщі, як до сезонного напрямку. Отже, в мене є надія, що нова міграційна політика уряду врахує елементи, які сприятимуть тому, аби українці залишалися у Польщі якомога довше.

39 відсотків польських працівників побоюється, що українські працівники гальмують процес зростання заробітної плати, чи дійсно так є?

А.П.: Нам треба пам’ятати, що без працівників з України у польських підприємців були б ще більші проблеми. Уже сьогодні ми бачимо, це підтрверджують останні дані промислового виробництва з будівельного сектора, що фіксується помітний спад інвестицій з уваги на відстуність працівників. І, на мій погляд, оцей згаданий відсоток надто великий. Я думаю, що тут не повинно бути ніяких побоювань щодо того, чи українські працівники забирають роботу в польських пацівників, українці теж не гальмують зростання зарплат. Звіт показав, що рівень зарплат українців такий, як і поляків, – від двох з половиною до трьох з половиною тисяч злотих нетто. Погодинна ставка також, відповідно, більша, хоч це залежить від конкретного регіону, робочого місця тощо. Я хочу наголосити на одній важливій справі: серед працедавців є дуже позитивне ставлення щодо працевлаштування працівників з України.

Економіка Польщі потребує працівників з України. Доповідь Національного банку Польщі показує, що в 2017 році майже половина ферм користувалася допомогою українських працівників. Проте є також аргументи, що в Польщі треба підняти зарплати і заохотити поляків з Великої Британії, наприклад, повертатися над Віслу.

А.П.: Це дуже складно. Якщо візьмемо до уваги рівень зарплат тих, хто працює у Великобританії, навіть відраховуючи витрати на проживання, я схиляюся до думки, що поляки з Великої Британії не повернуться. Треба чітко сказати: там вони заробляють більше. А отже, нам тут треба робити все можливе, щоб українці не ставилися до Польщі, як до транзитної країни. Ми ж бачимо зміни, які відбуваються у Чехії, яка теж відкривається для працівників з України.

Чи незабаром може скластися така ситуація, що всі країни Західної Європи стануть заманювати українців, відкривати свої ринки праці?

М.К.: З одного боку, мені відомо, що влада Чехії і Німеччини шукає працівників, проте, з іншого боку, ситуація не є однозначна. Наприклад, у Чехії існують квоти на працівників, які не повністю відповідають реальним потребам економіки. Це інакше ніж у Польщі, де роботодавці мають сильніше лобі.

З рапорту Барометр заробітчанської міграції ми дізнаємося, що 11 відостків поляків негативно ставляться до українців, і зростає число поляків, які рішуче погано висловлюються на тему українців. У першому півріччі поточного року це був 1%, а зараз це вже 6%. Найкритичніше про українців висловлюються люди у віковій категорії 55-67 років (19%) та ті, хто заробляє понад 4 тисячі злотих. Як інтерпретувати цей результат? Мирослава Керик.

М.К.: Старше покоління, можливо, більш чутливе до повідомлень у ЗМІ, і нічого приховувати, що медіа правого спрямування доволі негативно змальовують біженців, іноземців, українців, а їхній месидж досить однозначний, тобто якщо українці - значить бандерівці, а це спотворює картину сучасної України та українців. Тут теж не відомо, наскільки ці люди мають зв’язок з українцями, бо існує пряма залежність, якщо ми знайомі з кимось з іншої держави, то й ставлення у нас інше.

Українці, які прибувають до Польщі, інтегруються з поляками, чи радше це два світи, які не цікавляться один одним?

М.К.: Українці, якщо приїжджають до Польщі, радше хочуть вивчити мову, хочуть пізнати країну. Водночас, якщо підівчать мову, можуть спілкуватися, тоді інтеграція відбувається швидше. Натомість, що стосується негативного сприйняття, офіс омбудсмена оприлюднив рапорт, у якому вказано, що 20 відсотків українців були жертвами різного роду злочинів ненависті. Вони цього не повідомили поліції, зголошення таких злочинів це 5 відсотків, це побиття, зневаги тощо.

Доповідь засвідчує також і те, що після українців зацікавлення Польщею проявляють білоруси.

А.П.: Так, проте пам’ятаймо, що це лише 8 відсотків. Там поки не існує відповідної системи співпраці. У контексті працевлаштування ми говоримо про нову міграційну політику, це також азійські країни. Треба чітко сказати, що певна межа дренажу українських працівників наступає, ресурси будуть вичерпані, а, отже, ми змушені відкритися для інших країни та інших ринків.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Місія екзархів спрямована на продовження роботи над уже вирішеним питанням про початок процесу надання автокефалії Українській Церкві</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44758 Місія екзархів спрямована на продовження роботи над уже вирішеним питанням про початок процесу надання автокефалії Українській Церкві.

Екзархи, призначені патріархом Константинопольським, зустрілися з президентом України Петром Порошенком. Патріарх Варфоломій призначив двох єпископів, щоб розпочати процес надання українському православ'ю статус автокефалії, тобто незалежності від Москви.

Представники патріарха Константинопольського Варфоломія є православними єпископами: це Даніель Памфілон (США) та єпископ Іларіон з Едмонтона (Канада). Обидва вони за походженням українці.

За інформацією прес-служби Петра Порошенка, екзарх архієпископ Даніель під час переговорів з президентом України заявив, що місія екзархів спрямована на продовження роботи над уже вирішеним питанням про початок процесу надання автокефалії Українській Церкві.

Петро Порошенко наголосив, що початок місії екзархів є дуже важливою подією для православних в Україні.

За надання автокефалії Українській православній церкві звернувся до патріарха Варфоломія президент України та парламент. Патріарх Варфоломій оголосив про надання автокефалії і з цією метою відправив до Києва своїх екзархів. Ці дії викликають спротив у Москві, яка має в Україні свої церковні структури.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Екзархи приступають до активної роботи в Україні</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44750 Екзархи приступають до активної роботи в Україні Архієпископ Памфільський із Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл не може погодитися із заявами у деяких ЗМІ про те, що призначення екзархів Вселенського патріархату в Україні розділить українське православ’я. 

Про це він сказав на зустрічі із президентом України Петром Порошенком у понеділок, 17 вересня. «Навпаки (ми приїхали – ред.) для того, щоб зробити ще більше кроків для того, щоб принести те всім бажане єднання для української православної церкви»», - підкреслив архієпископ Даниїл, якого цитує прес-служба президента. Він зазначив, що екзархи готові до чіткої співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату, а також готові до діалогу з УПЦ в лоні Російської православної церкви, з УАПЦ. 

«Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій і почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати», - сказав архієпископ Памфільський. Він також повідомив, що вже призначено кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій, і екзархи приступають до активної роботи в Україні. Як відомо, 17 вересня президент Петро Порошенко прийняв екзархів Вселенського патріархату в Україні – єпископа Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона та архієпископа Памфільського і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїла.

Главком

]]>
Tue, 18 Sep 2018 18:01:01 +0300
<![CDATA[<p>Лідерка партії "Батківщина" Юлія Тимошенко, яка планує балотуватися у президенти України, планує провести черговий масштабний форум у Києві, де представить "новий економічний курс" країни</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44757 Лідерка партії "Батківщина" Юлія Тимошенко, яка планує балотуватися у президенти України, планує провести черговий масштабний форум у Києві, де представить "новий економічний курс" країни.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Тимошенко у Facebook.

Зазначається, що на форумі "Новий економічний курс України", який відбудеться 21 вересня, лідерка "Батьківщини" презентує економічну програму, згідно з якою країна має перейти від "відсталої сировинної економіки до інноваційного розвитку".

15 червня в Києві пройшов форум "Новий курс України", організований "Батьківщиною".

Під час виступу Тимошенко заявила про необхідність ввести в Україні парламентську форму правління канцлерського типу.

За підрахунками громадського руху "ЧЕСНО" партія "Батьківщина" у квітні-червні 2018 року витратила 22 мільйони гривень на організацію форуму "Новий курс України" та його інформаційний супровід.

Українська правда

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>У Києві та області утримується високий рівень пожежної небезпеки</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44751 У Києві та області утримується високий рівень пожежної небезпеки Синоптики попереджають про пожежну небезпеку у Києві та Київській області. Про це йдеться в повідомленні прес-служба ДСНС України. «За даними Укргідрометцентру, 18-20 вересня у Київській області (крім району Баришівки) високий (4 класу), в районі Чорнобиля надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки», - інформують у ДСНС. 18-20 вересня у Києві високий (4 класу) рівень пожежної небезпеки. Як повідомлялося, 17 вересня в дачному селищі біля станції метро «Осокорки» згорів двоповерховий дерев'яний будинок. За минулий тиждень столичні вогнеборці ліквідували 84 пожежі.

Главком

]]>
Tue, 18 Sep 2018 12:17:28 +0300
<![CDATA[<p>Соняшникову олію в Україні виробляють більш як 70 заводів</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44755 Соняшникову олію в Україні виробляють більш як 70 заводів Потенціал експорту соняшникової олії в 2018/19 роках може досягти абсолютного максимуму, перевищивши рекорд попередніх років в 5,85 млн тонн, пише «Агро-Центр». «Високий експортний потенціал олійних культур стало можливим в результаті постійного збільшення посівних площ під них - відзначає Анастасія Скібчук, аналітик компанії Pro-Consulting. - За 20 останніх років посіви соняшнику зросли в 3 рази, сої - в 75 разів, ріпаку - в 9 разів». 

Соняшникову олію в Україні виробляють більш як 70 заводів, але на 5 найбільших компаній припадає половина всього ринку даного товару. Виробництво соняшникової олії в Україні в 2015 знизилося на 17% в порівнянні з попереднім роком. На дане зниження вплинуло як зменшення посівних площ соняшнику, так і його врожайність.
 
Однак, після 2015 року виробництво соняшникової олії почало зростати і вже в 2016 показало приріст у 17% в порівнянні з 2015 ромом, а в 2017 виробництво продукту перевищило найбільший показник за останні 5 років і збільшилося практично на 1 млн. тонн в порівнянні з 2016 роком.

В середньому за останні 5 років 90% виробленої соняшникової олії в Україні експортується, і цей показник зростає з кожним роком. Імпортується соняшникова олія в дуже низьких обсягах. За минулий рік соняшникової олії з України було експортовано на 114,5-115 млрд грн. Цього року очікується, що експорт продовжить зростання і буде 11% більше, ніж в попередньому сезоні (в натуральному вираженні це близько 5,9 млн тонн олії). 

Главком

 

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Останній Київський безпековий форум відвідав колишній діяч правлячої в Польщі партії «Закон і справедливість» (ЗіС) та активний учасник зі сторони ЄС щодо української євроінтеграції Павел Коваль</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44668 Останній Київський безпековий форум відвідав колишній діяч правлячої в Польщі партії «Закон і справедливість» (ЗіС) та активний учасник зі сторони ЄС щодо української євроінтеграції Павел Коваль. Polukr.net поговорив із політиком, істориком і публіцистом про актуальні проблеми польсько-українських відносин та шляхи їх покращення.

– Від 2015 року бачимо фактичне поглиблення співпраці між Україною і Польщею в різних секторах, але одночасне погіршення риторики в діалозі між країнами через історичні дискусії. Чому так і як покращити ситуацію?

– Співпраця зараз – це частково наслідок давніших напрацювань в польсько-українських відносинах за близько 30 років їх існування. Також вона є частиною ширшого міжнародного укладу між Україною та Заходом і стратегією останнього щодо стабілізації вашої країни. Особливо це стосується співпраці у сфері оборони, безпеки.

Натомість протиріччя виникли через внутрішні політичні імпульси в Польщі, де надмірної ваги набрали популісти. Тож на рівні риторики правлячих кіл час від часу йдуть негативні сигнали і їх стає дуже багато.

Яку країну хотіла би бачити Польща в Україні як у партнері?

– У Польщі зараз немає нової стратегії щодо України. Стратегія, яка існувала в попередні кількадесят років, до 2015 року, добігла кінця, натомість не виникло ідей щодо нової.

З одного боку, співпрацю з Україною польська влада розглядає як питання внутрішньої безпеки. З іншого – в Польщі є певний відсоток виборців, які керуються націоналістичними сентиментами. Такі є теж в Україні. У нас вони просто зараз яскравіші, бо частина політиків у владі на них реагує. Це важливо, бо в довготривалій перспективі можуть бути загрози, якщо влада в Польщі це сприйме як певний тренд.

– В атмосфері, яка склалася навколо польсько-українських історичних дискусій, виглядає, що навіть ліберальні політики з опозиційної «Громадянської платформи» (ГП) іноді не можуть виступити проти тренду, й синхронізують свої голоси з більш правими позиціями. Чи це так?

– Я б так не сказав. Звісно, є якийсь сенс, що вони діють в певному тренді, а не творять його. Адже вони в опозиції. Реагують на те, що пропонує їм влада. А отже, може скластися враження, що їхня позиція змінилася. Мені здається, що позиція ГП не змінилися.

Характерна ознака теперішньої польської політики – гостра критика дій польського уряду з боку опозиції. Вона сильніша, ніж будь-коли раніше. Натомість зовнішня політика Польщі стала підпорядкована логіці внутрішньої політики. Наші політики узалежнюють риторику на міжнародній арені від того, якими уявляють суспільні настрої вдома. Невідомо навіть, чи ці настрої саме такі. Про них, наприклад, вони дізнаються під час зустрічей з виборцями. Хоча це можуть бути не зовсім настрої більшості виборців цього політика чи партії. Врешті, такі речі формують, зокрема, політичну лінію Варшави щодо Києва.

– Чому попри всі протести, які відбулися в Польщі після 2015 року, підтримка ЗіС залишається такою високою?

– Це не зовсім так. Вона радше коливається. Кілька місяців тому піднялася до найвищого рівня – понад 40%. А останні два місяці йде на спад. Зараз вона опустилася до 35%. Це означає, що в ЗіС є значно більше, ніж в опозиції, твердого і переконаного власного електорату. А також, що польська опозиція досі слабка та розʼєднана. Це діагноз опозиції, а не владі.

Зараз велику роль в польській політиці грають приватні медіа, які показують ті речі, які не показує державне телебачення. Наприклад, голоси опозиції щодо закордонної політики чи інший погляд на роль українців в Польщі. Вони, наприклад, показують українців як працівників, які дуже потрібні для розвитку польського малого і середнього бізнесу, а не як біженців, про що час від часу кажуть деякі польські політики. Роль мас-медіа в цій ситуації стала ключовою.

Соціологічні опитування показують, що внаслідок риторики, пов’язаної з історичними дискусіями, ставлення поляків до українців погіршується. Які це несе загрози?

– Польща втрачає. Бо українці – народ, який найкраще ставиться до поляків чи не з-поміж усіх народів світу. Це сталося внаслідок суспільної співпраці, приватних контактів. Як результат – безпрецедентна за 30 років співпраця в сфері безпеки, ріст кількості польсько-українських шлюбів тощо. Існує безліч чинників, які свідчать, що польсько-українські особисті звʼязки зараз дуже добрі. Тож держава мала б думати, як скористатись з цієї ситуації.

– Яка перспектива, що з часом історична риторика в польсько-українських дискусіях піде на спад?

– Така перспектива дуже ймовірна, бо вже відчувається втома суспільства від цієї теми. Так, є багато поляків, яких цікавить історія, але є теж багато тих, кому немає до неї діла. Щоразу частіше в публічних дебатах чути від частини суспільства голоси, що їм забагато всіх цих історичних дискусій.

– Польські політики та історики в дискусіях часто кажуть, що лише хочуть сказати українцям правду. Українці натомість зазначають, що мають свою. Чи є перспектива знайти спільний знаменник між цих правд?

– Трохи перебільшуємо, коли кажемо, що мусимо дійти згоди, спільної правди. Це нормально в країнах Центральної Європи, що в багатьох справах не матимемо спільного погляду на речі. Часто зустрічаюся з українцями, але не переконую їх в правдивості моїх поглядів. Нам не вдасться провадити історичної політики в той спосіб, щоб обмеблювати комусь помешкання.

Можемо провадити спільні наукові дослідження, конференції. Це, можливо, дасть певний ефект. Але бажання має бути з боку обох влад – польської та української. Якщо одна сторона хоче переконати іншу в своїй правді понад правдою іншого, то тут не може бути успіху. Така природа речей.

Зараз найскладнішим є порозуміння між польською і українською елітами. Бо співпраця між громадянами дуже добра. Тож потрібні різні майданчики, зустрічі, щоб еліти між собою більше говорили. Можливо, тоді порозуміються.

– Якими бачите перспективи польсько-українських відносин за 5-10 років?

– Зараз ключове, що нам вдалося збудувати настільки міцні суспільні звʼязки, що вони мають нагоду перетривати різні негоди. На щастя, відносини між нами достатньо міцні, тож так легко не піддаються знищенню.

Польско - Український портал

]]>
Tue, 18 Sep 2018 17:59:14 +0300
<![CDATA[<p>Жителі села і активісти вирішили наполягати на виконанні обіцянок влади про закриття полігона</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44756 Жителі села і активісти вирішили наполягати на виконанні обіцянок влади про закриття полігона .

З п'ятниці, 14 вересня, влада намагається зам'яти конфлікт, що виник між місцевими жителями с. Підгірці (Київська область) і тими, хто заробляє на сміттєзвалищі (полігон твердих побутових відходів №5) та не бажає його закривати.

Також, за даними ЗМІ, у понеділок, 17 вересня, влада почала відкривати справи про правопорушення і застосовувати силу до активістів біля місця пікетування. Як зазначають активісти, за час пікетування жоден чиновник не приїхав і не надав гарантій, що 1 жовтня полігон твердих побутових відходів №5 буде закритий.

Жителі налаштовані рішуче і готові йти до кінця, зазначають журналісти, знайомі з ситуацією. Активісти багатьох організацій Києва також висловили підтримку жителів Підгірців.

Главком

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>У суді оскаржено всі 68 рішень Мар’ївської сільради про надання у власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44754 У суді оскаржено всі 68 рішень Мар’ївської сільради про надання у власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем Завдяки втручанню органів прокуратури не допущено незаконного передання у приватну власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України. «Верховний Суд, розглянувши справу в порядку письмового провадження, погодився з доводами прокурора і 5 вересня 2018 року, задовольнив касаційну скаргу прокуратури області, скасувавши рішення судів першої та апеляційної інстанцій, та прийняв нове, яким задовольнив позов про повернення чотирьох земельних ділянок площею 1 га у загальнодержавну власність», — йдеться у повідомленні. 

Установлено, що Мар’ївською сільською радою Кіровоградської області усупереч вимогам ст. 58 Кодексу України про надра та ст.ст. 22, 38, 39, 122 Земельного кодексу України було передано у власність 68 громадянам земельні ділянки загальною площею 17 га для індивідуального житлового будівництва, які розташовані за межами населеного пункту над Юр’ївським золоторудним родовищем, що є одним із найперспективніших об’єктів держави для промислової розробки з метою отримання дорогоцінних металів. З огляду на вказані порушення законодавства прокурором у судовому порядку оскаржено всі 68 рішень Мар’ївської сільської ради про надання громадянам у власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем. 

Незважаючи на правомірність доводів прокурора щодо незаконності передання у власність фізичних осіб земель залягання корисних копалин загальнодержавного значення та необхідності їх повернення державі, судами приймалися рішення про відмову в задоволенні цих позовів. 

Цього разу прокуратура Кіровоградської області після серії оскаржень в апеляційному та касаційному порядках добилася ствердного результату, чим запобігла приватизації земель та земельних надр загальнодержавного значення. Юр’ївське родовище знаходиться в 17 км на південь від міста Кіровоград. Вміст золота в рудах цього родовища від десятих часток до 34,5 г/т, а в окремих пробах — до 153,8 г/т.

Главкком

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>В Укриане под видом борьбы с коррупцией и якобы незаконным обогащением началась охота на ведьм</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44752 В Укриане под видом борьбы с коррупцией и якобы незаконным обогащением началась охота на ведьм. Складывается впечатление, что кто-то попросту дал отмашку для того, чобы начали массовые преследования непокорных, инакомыслящих и неугодных правящему режиму Порошенко три так называемых антикоррупционных органа — НАЗК, НАБУ и САП, создание которых полностью противоречит Конституции Украины. Трех этих органов хватит, чтобы спровоцировать в Украине полномасштабную гражданскую войну всех против всех с использованием огнестрельного оружия. Почему в этих условиях молчит Верховный Совет и лидеры политических партий, в первую очередь Наливайченко, Ляшко?

Олег Соскин

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>То, что в последние два дня произошло с министром инфраструктуры Омеляном, надо рассматривать как политические распарвы</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44753 То, что в последние два дня произошло с министром инфраструктуры Омеляном, надо рассматривать как политические распарвы. 

Как бы кто не относился к Омеляну, ведь ему можно предъявлять претензии в сфере его профессиональной деятельности, а также по поводу уровня его компетентности, но то, что с ним произошло, началось сразу же после его решения о прекращении железнодорожного сообщения с Российской Федерацией. То есть карательные акции против него начались сразу после того, как он проявил гражданскую позицию.
 
Можно ли говорить о том, что отмашку для его преследования дал Порошенко? И если да, то не является это еще одним доказательством того, что Порошенко является кремлевским агентом? И если Гройсман попросту скрысятничал и слил члена своей команды Омеляна, то можно ли говорить о том, что и Гройсман тоже связан с кремлевскими спецслужбами?

Олег Соскин

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>То, что Порошенко назначил народным депутатам от БПП встречу в ресторане, может свидетельствовать о том, что он все-таки решился снять с должности премьер-министра Гройсмана</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44729 То, что Порошенко назначил народным депутатам от БПП встречу в ресторане, может свидетельствовать о том, что он все-таки решился снять с должности премьер-министра Гройсмана. В таком случае обязанности премьера может временно исполнять первый вице-премьер Кубив. Ясно, что по уровню компетенции Кубив в разы выше, чем Гройсман. 

Но если он действительно возглавит правительство, то первым делом он должен провести секвестр государственного бюджета. Первоочередно надо пересмотреть модель начисления зарплат государственным служащим. На самом высоком посту — президента, премьер-министра и главы Верховного Совета — зарплата не должна превышать десяти минимальных.
 
У всех других чиновников зарплаты должны рассчитываться, исходя из этого. Не могут в государстве, которое находится на грани банкротства, государственные служащие получаь по 5, по 10, по 20 тысяч долларов в месяц.


Олег Соскін

]]>
Tue, 18 Sep 2018 12:11:23 +0300
<![CDATA[<p>17 вересня у Бухаресті стартує саміт ініціативи Трьох морів, що об\'єднує 12 країн ЄС</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44749 17 вересня у Бухаресті стартує саміт ініціативи Трьох морів, що об'єднує 12 країн ЄС.

Сьогодні пополудні президент Польщі Анджей Дуда полетить до Бухареста, де візьме участь у саміті проекту Трьох морів (Тримор’я). Ця ініціатива об’єднує 12 держав Європейського Союзу у басейнах Адріатичного, Балтійського та Чорного морів.

Президент Польщі візьме участь у першому дні саміту. Тоді буде започаткована робота Підприємницького форуму Тримор’я. За словами голови кабінету президента Кшиштофа Щерського, цей крок почне активно розвивати підприємницьку співпрацю між країнами. Анджей Дуда спільно з лідерами Хорватії, Румунії та Австрії та європейським комісаром розвитку візьме участь у дискусії на тему ролі Тримор’я у міжнародній політиці.

У Бухаресті також підпишуть економічні договори. Це буде «Декларація про створення мережі торговельних палат Тримор’я та Підприємницької ради Тримор’я», а також «Лист про наміри у справі створення Фонду Тримор’я». «Цими діями ми посилюємо підприємницьке та фінансове значення цього проекту. Ми шукаємо нові інструменти ліпшої реалізації спільних інтересів Центральної Європи», – наголосив голова кабінету президента Кшиштоф Щерський.

Президентський міністр також зауважив, що важливим результатом саміту у Бухаресті буде представлення переліку спільних пріоритетних інфраструктурних проектів Тримор’я. Це понад 30 інвестицій у транспортній, енергетичній та цифровій галузях. Серед них є ті, що пов’язані з Польщею: Via і Rail Baltica, енергетичний міст з країнами Балтії, а також Via Carpatia.

Відразу після саміту Тримор’я президент Анджей Дуда поїде до Вашингтона, 18 вересня здійснить офіційний візит до Білого дому, де проведе бесіду з Дональдом Трампом.

У вівторок, на другий день саміту в Бухаресті, Польщу представлятиме прем’єр Матеуш Моравєцький.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Водночас 64% трудових іммігрантів з України працює у Польщі за трудовими візами і тільки 4,5% має посвідки на проживання</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44748 Водночас 64% трудових іммігрантів з України працює у Польщі за трудовими візами і тільки 4,5% має посвідки на проживання.

26,8% українських трудових іммігрантів у Польщі працюють на підставі біометричного паспорту. Про це свідчать дані опитування, проведеного польською компанією з працевлаштування EWL S.A., передає Європейська правда.

Натомість переважна більшість українських працівників - 64% - працевлаштовані на підставі трудових віз. На відміну від біометричних паспортів, які дають можливість перебування в Європейському Союзі тільки протягом 3 місяців за півроку, трудові візи дають дозвіл на довше перебування.

Водночас посвідки на перебування мають лише 4,6% робітників. Дозвіл дає можливість працевлаштування на декілька років.

Згідно із результатами опитування 50,4% респондентів планують працювати у Польщі лише 3-6 місяців. Ще 32,5% анкетованих планують працювати лише до 3 місяців.

Працювати у Польщі до року планують лише 11,7% респондентів. І лише 5,4% респондентів мають намір залишитися у Польщі на термін більш ніж один рік.

Разом із тим 37,5% опитаних зазначають, що наразі не вперше працюють у Польщі. Втім, майже половина з них (42,9%) раніше мали лише одну робочу поїздку до Польщі.

Ще 24% робітників мають досвід праці в іншій іноземній країні, крім Польщі. У половині випадків це Росія, втім, майже 4% робітників вже мали досвід роботи у Чехії, а ще 1,9% - у Німеччині.

Крім того, 29,2% українських працівників заявили, що мали в Польщі досвід співпраці із нечесними роботодавцями.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>20 Бартошицька механізована бригада отримає підмогу людьми і технікою</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44733 20 Бартошицька механізована бригада отримає підмогу людьми і технікою.

На кордоні Польщі з Росією буде більше війська. 20 Бартошицька механізована бригада отримає зміцнення. Про це стало відомо під час свята бригади.
20 Бартошицькій механізованій бригаді виповнилося 24 роки. Стало відомо, що вона отримає підмогу, перш за все, людьми та технікою. Про це повідомив її керівник, полковник Яцек Островський:

«20 Бартошицька механізована бригада буде зміцнюватися, так щоб вона досягла відповідного рівня для реалізації завдань згідно з воєнним призначенням».

А Вармінсько-мазурський воєвода Артур Хоєцький під час урочистостей наголошував, що жителі регіону можуть почувати себе безпечно:

«Нам почуття безпеки забезпечено. Щодо навчань, то я також спокійний»

Керівництво бригади не повідомляє про кількість військових та техніки, - про це не можна говорити з огляду на сусідство Калінінградської області РФ. 


Польське Радіо

]]>
Mon, 17 Sep 2018 16:25:33 +0300
<![CDATA[<p>17 вересня 1939 року Радянський Союз здійснив агресію проти Польщі, виконуючи таємний протокол пакту Молотова-Ріббентропа</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44747 17 вересня 1939 року Радянський Союз здійснив агресію проти Польщі, виконуючи таємний протокол пакту Молотова-Ріббентропа.

79 років тому, 17 вересня 1939 року, СРСР без оголошення війни напав на Польщу. В офіційній пропаганді радянці не говорили про агресію, а про банкрутство польської держави та необхідність захисту білорусів і українців.

«Насправді вони дотримувалися радянсько-німецької угоди у таємному протоколі пакту Молотова-Ріббентропа, який брехливо називали пактом про ненапад», – каже історик доктор Кшиштоф Яблонка. Він додає, що у таємній частині пакту Третій Рейх та Радянський Союз визначили сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними під час очікуваного у ті дні нападу Німеччини на Польщу.

Радянський напад на Польщу, яка захищалася тоді від агресії Третього Рейху, закріпив остаточну поразку польської держави. «То був четвертий поділ Польщі, це визначення є найліпшим виразом тієї ситуації», – підкреслює історик професор Вєслав Висоцький з Університету кардинала Стефана Вишинського. Він додає, що Польща не розглядала тоді одночасну боротьбу з двома агресорами. «Ми не мали можливості боротися з двома ворогами», – каже професор.

Для жителів Польщі тоді почався період жорстокого знищення та репресій, названий «Голгофою Сходу». У 1940–1941 роках на схід було депортовано, за деякими даними, навіть понад мільйон людей.

Доктор Адам Булава, директор Музею Війська польського каже, що Сталін вирішив помститися Польщі за її перемогу під час війни з більшовиками у 1920 році.

Польська влада, закликаючи до уникнення боротьби з Червоною армією, не визнала її вторгнення причиною оголошення війни. Однак у багатьох місцях підрозділи Корпусу захисту прикордоння протистояли переважаючим силам радянського загарбника. Вони захищали також Гродно, Вільнюс та Львів.

Після агресії СРСР на Польщу було арештовано понад 200 тисяч поляків. За наказом Сталіна понад 22 тисячі офіцерів та працівників поліції було вбито у Катині, Харкові і Твері.

У 79 роковини радянської агресії проти Польщі президент Анжджей Дуда поклав у Варшаві вінок до Пам’ятника полеглим та загиблим на Сході.

Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Немає шансів на газову незалежність наших східних сусідів, - пише «Dziennik. Gazeta Prawna»</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44746 Немає шансів на газову незалежність наших східних сусідів, - пише «Dziennik. Gazeta Prawna».

«Київ у кігтях Москви» – пише «Dziennik. Gazeta Prawna». Видання підрахувало, скільки газу споживає Україна, і чи в країни є шанси на диверсифікацію постачання блакитного палива.

«Україна споживає у 2,5 рази більше газу, ніж Польща, хоча українців – тільки на 7 мільйонів більше, ніж поляків. Донедавна Київ був приречений на закупівлю газу від росіян за завищеними цінами. Після окупації Криму та впровадження Євросоюзом санкцій проти Москви, здавалося б, що Київ повинен без проблем вирівняти рахунки і вирватися з енергетичних обіймів Москви». Але, як пише газета, спір між українським монополістом «Натфогазом» та російським монополістом «Ґазпромом» нагадує бразильську теленовелу, кінця якої не видно.

«Dziennik. Gazeta Prawna» вказує на небезпечний для Києва проект Nord Stream II, яким транспортуватиметься газ в обхід України. «Немає шансів на газову незалежність наших східних сусідів, – пише видання. – У 2017 році Україна використала майже 32 мільярди кубометрів газу, з чого 17,7 мільярда – це обсяги індивідульного споживання. Київ перестав купувати газ у Росії, увесь імпорт походить з реверсу, тобто контрактів із західними сусідами. Але ж партнери реверсу купують газ у Росії». 


Польське Радіо

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Екзархи Вселенського патріарха мають на меті об\'єднати українські православні церкви і вже призначили зустрічі в Україні</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44744

Екзархи Вселенського патріарха мають на меті об'єднати українські православні церкви і вже призначили зустрічі в Україні.

Про це заявив архієпископ Даниїл Памфілійський зі США під час зустрічі з президентом Петром Порошенком у Києві 17 вересня.

Він сказав, що екзархи представляють особисто Вселенського патріарха Варфоломія і Священний Синод константинопольської патріархії, "щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням – щоб процес надання автокефалії Українській православній церкві розпочався".

"Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії. Нам багато працювати над цим питанням", – заявив архієпископ Даниїл.

"Ми приїхали сюди не для того, щоб розділити українське православ’я, а для того, щоб зробити ще більше кроків для бажаного об'єднання для Української православної церкви", – заперечив він деяким ЗМІ.

"Ми готові для чіткої співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату. Звісно, готові для діалогу і доброї співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також з Українською автокефальною православною церквою", – додав архієпископ Даниїл.

"Ми не маємо жодних пересторог до того, щоб зустрічатися з представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку і конструктивно з ними співпрацювати, й одночасно з урядовими органами влади", – запевнив він

Єпископ Іларіон Едмонтонський із Канади зачитав офіційне звернення патріарха Варфоломія до Порошенка від 7 вересня, в якому вселенський патріарх повідомляв про призначення двох екзархів для України.

Архієпископ Даниїл додав: "Далі перед нами багато роботи – тож ми розпочнемо нашу місію якомога швидше. Ми вже призначили кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій в Україні. Приступаємо до співпраці".

Порошенко пообіцяв: "Я сьогодні підготую відповідь Його Всесвятості".

Він подякував вселенському патріарху за мужність і мудрість у зв’язку з призначенням екзархів і відзначив, що може звертатися до них українською мовою.

"Господь почув наші молитви… Ми спільно за останні 3 роки пройшли шлях – і зараз уже вийшли на фінішну пряму (створення єдиної помісної церкви – ред.)", – сказав президент.

"Зараз ми віримо, що вона точно стане можливою. Я чітко розумію, що це – не легкий шлях, що ті величезні випробування, які треба пройти Україні, але й Синоду – і вражений єдністю, яку всі архієреї Вселенського патріархату продемонстрували під час обговорення цього питання і прийняття такого рішення", – зазначив він.

Порошенко додав: "Церква має бути відділена від держави, особливо від іноземної держави. На сьогодні вплив іноземної держави ще більше переконує нас у правильності наших дій".

Президент також пообіцяв робити все, щоб сприяти екзархам у міжцерковному діалозі.

7 вересня стало відомо, що до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив як своїх екзархів у Києві: архиєпископа Даниїла Памфілійського зі США й єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.


Українська правда

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Лікарі провели медичний огляд майже всіх учнів школи №62</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44745 Лікарі провели медичний огляд майже всіх учнів школи №62 В школі №62 міста Дніпро станом на понеділок, 17 вересня, захворіли 38 дітей. Про це повідомив у Facebook директор департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Андрій Бабський. «Станом на 12:00 поточного дня захворіло 38 дітей. 

Та сьогодні вже можна говорити про позитивну динаміку. Хворі діти почуваються краще. На теперішній час із стаціонарів виписані під амбулаторний нагляд 8 дітей», - написав він. Бабський зазначив, що лікарі амбулаторій провели медичний огляд майже всіх учнів школи №62 за місцем проживання. Нагадаємо, у Дніпрі закрили школу №62, де масово занедужали діти. Карантин оголошено до 21 вересня. 

За вказаним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст.325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). В ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області заявили про спалах гострої кишкової інфекції серед учнів школи №62. 

Главком

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Український Державний концерн «Укроборонпром» і компанія MESKO S.A., що входить до Польського оборонного холдингу, спільно працюватимуть над створенням нових рецептур порохів із застосуванням сучасніших технологій, які якісно відрізняються від радянських стандартів</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44741 Український Державний концерн «Укроборонпром» і компанія MESKO S.A., що входить до Польського оборонного холдингу, спільно працюватимуть над створенням нових рецептур порохів із застосуванням сучасніших технологій, які якісно відрізняються від радянських стандартів. Про це заявив директор дивізіону високоточної зброї і боєприпасів ДК «Укроборонпром» Андрій Артюшенко, коментуючи результати переговорів під час міжнародного форуму MSPO-2018 в польському місті Кельце з представниками MESKO S.A., інформує прес-служба концерну.

Особливу увагу (під час перемовин, – polukr.net) приділили питанням науково-технічного співробітництва зі створення перспективних вибухових сумішей з метою освоєння виробництва на підприємствах концерну бойових вибухових речовин посиленої могутності», – наголосив Артюшенко.

У найближчі місяці має бути підготовлено документи, необхідні для старту цих робіт. «Наша мета – вивести співробітництво України та Польщі на стратегічний рівень. Наші технології вже дозволили Польщі створити власні високоточні боєприпаси калібру 155 і 122 мм. Тепер ми розраховуємо на підтримку партнерів. Трансфер польських технологій дозволить Україні забезпечити на своїй території замкнутий цикл виробництва метальних і вибухових речовин. А освоївши серійне виробництво метальних і вибухових речовин, Україна впритул наблизиться до серійного виробництва боєприпасів», – заявив Артюшенко. І додав, що кооперація з польськими партнерами дозволить Укроборонпрому знизити вартість кінцевого продукту. 

За його словами, підприємства Укроборонпрому та компанія MESKO S.A. на сьогодні вже досягли високого рівня кооперації. Зокрема, польські партнери поставляють деякі комплектуючі для маршових двигунів ракет, які вироблено на підприємствах Укроборонпрому.


Польсько - Український портал

]]>
Mon, 17 Sep 2018 11:37:23 +0300
<![CDATA[<p>Президентська ініціатива зі зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія по дозвіл (або томос) на автокефалію Української Православної Церкви – ризикований, однак перспективний крок</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44719 Президентська ініціатива зі зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія по дозвіл (або томос) на автокефалію Української Православної Церкви – ризикований, однак перспективний крок. Окрім позитивних наслідків для зміцнення державної безпеки, така ініціатива може принести користь і самому Порошенку в його намаганнях вдруге стати Президентом України.

Релігійний бліцкриг

17 квітня під час зустрічі з головами парламентських фракцій Петро Порошенко зробив несподівану для більшості присутніх заяву про намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос на створення Української помісної автокефальної церкви. Через два дні, 19 квітня, 268 народних депутатів підтримали це звернення.

Хоч ця ініціатива виявилася несподіванкою для більшості українських політиків, очевидно, що вона чітко лягає в стратегію президентської кампанії Петра Порошенка. Це добре розрахований за часом, цільовою аудиторією і результатами хід. Реальний старт президентської виборчої кампанії очікується восени. Тож дехто з імовірних кандидатів зробили перші кроки ще перед традиційно «мертвим» літнім сезоном. Юлія Тимошенко стартувала з кампанією «Новий курс», а Анатолій Гриценко оголосив про об’єднання з партією «Народний контроль» та політичною силою Єгора Фірсова «Альтернатива».

Натомість у чинного Президента все розписано набагато складніше. З квітня – часу оголошення про наміри щодо томосу – близькі до Банкової експерти та публічні спікери систематично «підігрівають» цю тему, утримуючи її на поверхні суспільної свідомості до старту кампанії. Невипадково Петро Порошенко неодноразово заявляв, що він очікує на позитивне рішення синоду Вселенського патріархату про надання томосу про автокефалію Української Православної Церкви до 1030-ї річниці Хрещення Русі, яка припадає на 27 липня. Позитивне рішення з цього питання і дасть старт публічній кампанії кандидата в Президенти Петра Порошенка.

Багатоходівка від Банкової

Ідея з томосом на Автокефалію відповідає кільком стратегічним цілям команди Порошенка. У першу чергу – це вихід до виборців з новою консолідуючою ідеєю, причому ірраціонального, емоційного порядку. Досвід попередніх виборчих кампаній і двох Майданів показав, що українці здатні мобілізуватись чи об’єднуватись лише під впливом потужних нематеріальних чинників. Лідери президентського рейтингу сьогодні апелюють до виборців, роблячи наголос на емоційній складовій, а не на детальних і прагматичних виборчих програмах. І Тимошенко, і Гриценко – не кажучи вже про Ляшка чи Рабіновича – не «заморочуються» складними політичними конструкціями, адже їх виборець чекає від них іншого – простих рішень і пафосних (бажано – обвинувальних) гасел. Зрештою, і сам Порошенко в 2014 році став Президентом завдяки ірраціональним чинникам – післямайданному стресу та бажанню завершити війну на Сході, яка тільки розгоралася.

Імовірність відновлення історичної справедливості (перспектива створення власної Помісної церкви), а ще більше – можливість нарешті вийти з-під впливу деспотичної російської церкви могли б стати саме таким чинником. Задля цієї перспективи дуже багато українців, які ідентифікують себе православними вірянами, могли б забути чинній владі численні помилки й корупційні скандали.

Як не парадоксально, але ідея з помісною церквою опосередковано грає на руку ще одному ймовірному кандидату в Президенти. Народний депутат від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко – єдиний кандидат, який, вийшовши у другий тур президентських виборів, програє Порошенку. Очевидно, виведення у фінал президентських перегонів колишнього регіонала було першочерговим задумом команди Порошенка. Однак останні соціологічні опитування показують, що ані Порошенко, ані Бойко не проходять у другий тур виборів. Якщо у Порошенка доволі багато інструментів – і політичних, і адміністративних, – щоб «дотягнути» до другого туру, то з Бойком усе складніше. Війна з Росією, послаблення проросійських настроїв серед мешканців Сходу та Півдня – традиційної електоральної бази колишніх регіоналів, суттєво звузили можливості з нарощування рейтингу. Однак перспектива створення Єдиної помісної церкви в Україні – це загроза передусім для Української Православної Церкви Московського патріархату. Саме представники цієї, фактично, філії Російської Православної Церкви першими засудили ініціативу Порошенка. Відповідно, така загроза може мобілізувати прихильників УПЦ МП та об’єднати їх навколо того, хто пообіцяє дієву стратегію боротьби за збереження впливів церкви в Україні. Невипадково в парламенті саме Юрій Бойко чи не найактивніше виступав проти цієї ініціативи, а фракція «Опозиційного блоку» голосувала проти проекту постанови про звернення до Вселенського патріарха.

Таким чином зусилля Порошенка зі створення Єдиної помісної церкви можуть допомогти Юрію Бойку мобілізувати свій електорат і «прирости» необхідними кількома відсотками, щоб прорватися в другий тур президентських виборів і стати зручним спаринг-партнером для Петра Порошенка.

Окрім цього, акцент на релігійній складовій – це ще й намагання команди Президента закріпитися в новій електоральній ніші, сформованій проукраїнськими консервативними виборцями. Саме на них розраховане оголошення Порошенком десятиліття української мови, і саме вони з найбільшим оптимізмом сприйняли перспективу створення помісної церкви. Відповідно до соціологічних досліджень, на Заході та в Центрі найбільше прихильників створення в країні автокефальної помісної православної церкви – 58% та 35% відповідно.

Томос спотикання

З 1991 року УПЦ МП була, фактично, осердям проросійської пропаганди та відправною точкою поширення міфу про «русскій мір» в Україні. Попри неодноразові спроби української влади зменшити впливи російської церкви в країні, УПЦ МП за допомогою Кремля успішно відбивала всі загрози. Завдяки неприхованому лобі в українському парламенті, підтримці багатьох ЗМІ та фінансуванню з Росії православна церква Московського патріархату завжди була потужним гравцем на політичній арені України. І, за «дивним» збігом обставин, її «улюбленцями» завжди були найбільш одіозні проросійські політики. Саме УПЦ МП у 2010 році відкрито підтримала кандидата в Президенти України Віктора Януковича. А після 2014 року саме вона стала чинником дестабілізації ситуації на Сході країни. Найбільш показовими стали випадки переховування бойовиків у приміщеннях, що належать УПЦ МП. В ефірі одного з телеканалів Герой України, генерал-майор Збройних Сил Ігор Гордійчук заявив, що з самого початку конфлікту Росії з Україною в церквах Української Православної Церкви Московського патріархату, зокрема в Святогірській лаврі на Донбасі, розміщувалися терористи і боєприпаси.

Нещодавно делегація УПЦ МП здійснила поїздку до Стамбула з метою вплинути на Вселенського патріарха Варфоломія й не допустити надання Україні томосу про автокефалію. Однак прагнення очільників УПЦ МП саботувати створення Помісної церкви можуть мати й зворотний ефект. Наприклад, стало відомо про лист до Вселенського патріарха від іншої частини кліриків УПЦ МП. У ньому підписанти запевняють, що позицію, висловлену офіційною делегацією УПЦ МП, не розділяє дуже багато священиків та прихожан цієї церкви.

«Ми, українські православні, хочемо бачити нашу Церкву як сестру іншим Помісним Церквам, що перебуває з ними у християнській любові та взаємній підтримці, поза політичним впливом, особливо з боку сучасних імперій», – йдеться у листі. У разі офіційного оприлюднення такий лист стане ще одним свідченням неоднорідностей і навіть суперечностей в середовищі УПЦ МП. В умовах скорочення підтримки цієї церкви в Україні саме опір наданню томосу з боку частини керівництва УПЦ МП може призвести до її розколу в Україні.

Отже створення помісної церкви в Україні рівнозначне зменшенню впливу УПЦ МП, а відтак призведе до кардинального скорочення впливу Росії на внутрішні процеси в Україні. І якщо ця подія відбудеться за каденції Петра Порошенка, то, можливо, другий президентський термін вона йому й не забезпечить, але в новітню українську історію він гарантовано увійде.

 

Польсько - Український портал

]]>
Mon, 17 Sep 2018 15:07:06 +0300
<![CDATA[<p>Українці спільно молилися, щоб Єдина помісна церква прийшла в Україну - заявив президент</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44742 Українці спільно молилися, щоб Єдина помісна церква прийшла в Україну - заявив президент Президент України Петро Порошенко у Києві провів зустріч з екзархами Вселенського патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським.

Главком

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Мер Полтави Олександр Мамай, якому 14 вересня депутати міськради висловили недовіру і достроково припинили його повноваження, заявив, що не визнає рішення депутатів і залишається міським головою</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44743  Мер Полтави Олександр Мамай, якому 14 вересня депутати міськради висловили недовіру і достроково припинили його повноваження, заявив, що не визнає рішення депутатів і залишається міським головою.

Про це він заявив на прес-конференції.


"Хочу заявити: я особисто - діючий міський голова. Ось печатка Полтавської міської ради. Знаходиться особисто в мене. Тому якщо зараз хтось заявить, що її вкрали, то це неправда. Усі управління, усі наші установи працюють в штатному режимі. Я не буду виїжджати ні на одну годину з міста Полтави. Я не буду йти на лікарняний чи у відпустку, я буду постійно на робочому місці. Мій телефон буде включений 24 години на добу", - заявив Мамай.

Засідання, на якому його звільнили, він назвав вакханалією і спробою захоплення влади у місті.

"Цю псевдосесію я, як міський голова, не визнаю. Якщо хтось чимось незадоволений, хай звертається до суду", - зазначив Мамай.

Крім Мамая у прес-конференції участь узяв Ілля Кива, який називає себе головою Соціалістичної партії. Він наголосив, що Мамай його не запрошував, але виступив на підтримку відстороненого мера.

Як повідомлялося, у п'ятницю, 14 вересня, депутати Полтавської міської ради ухвалили рішення про розпуск виконавчого комітету міста, а також проголосували за відставку мера Олександра Мамая.

Підставою вони назвали антинародні рішення виконкому про підвищення вартості проїзду, надання адрес кіоскам, роздача комунального майна приватним підприємствам тощо.

Мамай вперше був обраний міським головою Полтави у жовтні 2010 року. Він отримав підтримку майже 62% виборців.

У липні 2012 року він перейшов з партії "Совість України" до Партії регіонів. У лютому 2014 року повідомив, що вийшов з цієї партії .

Вдруге міським головою Полтави його обрали у жовтні-листопаді 2015 року. У другому турі виборів він отримав підтримку вже більше 62% виборців.

Українська правда

]]>
Tue, 30 Nov 1999 00:00:00 +0200
<![CDATA[<p>Украина должна системно по всем направлениям развивать полнокомплексные глубоко содержательные отношения с Польшей</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44740 Украина должна системно по всем направлениям развивать полнокомплексные глубоко содержательные отношения с Польшей. Особенно важно это в условиях разрыва отношений с Российской Федерацией. Весь историесекий опыт прошлого и настоящего показывает. Что Украина и Польша находятся в одном пространстве, и чтобы иметь единую систему безопасности надо разработать совместный стратегический план действий по всем направлениям сотрудничества. Естественно, что такое сотрудничество надо развивать и в экономической, и в финансовой, и в банковской, туристической сферах, надо создавать свободные экономические зоны.
 
Но очень перспективным и результативным может быть направление, которое не требует огромных усилий, но может принести очень хорошие плоды. Уже есть такой опыт, когда несколько стран создают модели проведения совместных спортивных чемпионатов. И вот сегодня учитывая совместный опыт, который имеет Украина и Польша по проведению Евро-2012 есть все возможности, чтобы создать общую украинско-польскую футбольную лигу, и чтобы проводить совместную премьер-лигу Украины и Польши. Это способствовало бы поднятию профессионального уровня украинских и польских команд и большому взаимопониманию на человеческом уровне, на уровне связей между болельщиками.
 
Это способствовало бы обмену опытом, подняло класс украинских и польских команд, подняло бы на более высокий международный уровень развитие футбола в двух странах. Создание совместной премьер-лиги было бы колоссальным продвижением по наполнению украинско-польских отношений реальным позитивным человеческим содержанием, поэтому надо, чтобы глава Федерации футбола Украины Андрей Павелко занялся данным вопросом, тем более, что руководство Федерации футбола Польши настроено очень конструктивно. Данный проект был бы и прибыльным, и креативным и по-человечески содержательным, и способствовал бы дружеским, партнерским отношениям между Украиной и Польшей и дальнейшему развитию Польши и Украины как целостного организма. 


Олег Соскин

]]>
Tue, 18 Sep 2018 12:23:51 +0300
<![CDATA[<p>За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців</p>]]> http://www.cityukraine.info/index.php?ukrnews=44732 За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців.

За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців. І Нацбанк прогнозує, що до 2020 року число українських працівників в Польщі зросте на чергових 200-300 тисяч осіб. Цими днями опубліковано рапорт компанії Personal Service щодо ситуації українських працівників у Польщі. Гостями ефіру Польського радіо були пані Мирослава Керик з фонду Наш вибір та Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП, які розповіли про ситуацію українців у Польщі.

А отже, як живеться українцям у Польщі? – Мирослава Керик:

М.К.: Ой, це дуже складне запитання. Усе залежить від того, яка у кого робота, коли прибув до Польщі, наскільки знає мову, чи зумів віднайти себе на цій роботі, та яка в нього мета. Якщо людина приїхала на коротко, знайшла роботу і може заробити – вона задоволена. Я знаю також висококваліфікованих працівників з України, які працюють, заробляють стільки ж, що й поляки, і вони теж задоволені.

Дослідження показує, що для більшості українців Польща – це лише така собі зупинка на їхньому шляху, бо більшість українців прибуває над Віслу на кілька місяців і повертається додому.

М.К.: Українці, які cюди приїжджають, роботу в Польщі вважають певним додатком, додатковим заробітком. Для багатьох – це життєва стратегія на найближчі роки: приїхати і заробити скільки можна. Тому вони й багато працюють, інколи непосильно, витрачають якомога менше, двісті-п’ятсот злотих в місяць, і повертаються додому, бо там у них своя мета – навчання дітей, будівництво хати тощо. Ці люди пов’язують своє життя з Україною і розраховують, що ситуація в державі зміниться.

А як це виглядає з перспективи Польщі? Чи Польщі вигідніше було б, щоб українці, однак, не поверталися в Україну, тільки залишалися на постійно? - Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП.

А.П.: Ми б точно очікували, що українці залишалися якомога довше. Це теж один з основних елементів очікування роботодавців. Якщо роботодавець інвестує в працівника з України, хоче думати у довгостроковій перспективі, то й закон мусить на таке дозволити. Натомість, рапорт чітко вказує, що нормативні бар'єри – це елемент, який суттєво впливає на те, що працівники з України є у нас коротко. 71 відсоток ставиться до Польщі, як до сезонного напрямку. Отже, в мене є надія, що нова міграційна політика уряду врахує елементи, які сприятимуть тому, аби українці залишалися у Польщі якомога довше.

39 відсотків польських працівників побоюється, що українські працівники гальмують процес зростання заробітної плати, чи дійсно так є?

А.П.: Нам треба пам’ятати, що без працівників з України у польських підприємців були б ще більші проблеми. Уже сьогодні ми бачимо, це підтрверджують останні дані промислового виробництва з будівельного сектора, що фіксується помітний спад інвестицій з уваги на відстуність працівників. І, на мій погляд, оцей згаданий відсоток надто великий. Я думаю, що тут не повинно бути ніяких побоювань щодо того, чи українські працівники забирають роботу в польських пацівників, українці теж не гальмують зростання зарплат. Звіт показав, що рівень зарплат українців такий, як і поляків, – від двох з половиною до трьох з половиною тисяч злотих нетто. Погодинна ставка також, відповідно, більша, хоч це залежить від конкретного регіону, робочого місця тощо. Я хочу наголосити на одній важливій справі: серед працедавців є дуже позитивне ставлення щодо працевлаштування працівників з України.

Економіка Польщі потребує працівників з України. Доповідь Національного банку Польщі показує, що в 2017 році майже половина ферм користувалася допомогою українських працівників. Проте є також аргументи, що в Польщі треба підняти зарплати і заохотити поляків з Великої Британії, наприклад, повертатися над Віслу.

А.П.: Це дуже складно. Якщо візьмемо до уваги рівень зарплат тих, хто працює у Великобританії, навіть відраховуючи витрати на проживання, я схиляюся до думки, що поляки з Великої Британії не повернуться. Треба чітко сказати: там вони заробляють більше. А отже, нам тут треба робити все можливе, щоб українці не ставилися до Польщі, як до транзитної країни. Ми ж бачимо зміни, які відбуваються у Чехії, яка теж відкривається для працівників з України.

Чи незабаром може скластися така ситуація, що всі країни Західної Європи стануть заманювати українців, відкривати свої ринки праці?

М.К.: З одного боку, мені відомо, що влада Чехії і Німеччини шукає працівників, проте, з іншого боку, ситуація не є однозначна. Наприклад, у Чехії існують квоти на працівників, які не повністю відповідають реальним потребам економіки. Це інакше ніж у Польщі, де роботодавці мають сильніше лобі.

З рапорту Барометр заробітчанської міграції ми дізнаємося, що 11 відостків поляків негативно ставляться до українців, і зростає число поляків, які рішуче погано висловлюються на тему українців. У першому півріччі поточного року це був 1%, а зараз це вже 6%. Найкритичніше про українців висловлюються люди у віковій категорії 55-67 років (19%) та ті, хто заробляє понад 4 тисячі злотих. Як інтерпретувати цей результат? Мирослава Керик.

М.К.: Старше покоління, можливо, більш чутливе до повідомлень у ЗМІ, і нічого приховувати, що медіа правого спрямування доволі негативно змальовують біженців, іноземців, українців, а їхній месидж досить однозначний, тобто якщо українці - значить бандерівці, а це спотворює картину сучасної України та українців. Тут теж не відомо, наскільки ці люди мають зв’язок з українцями, бо існує пряма залежність, якщо ми знайомі з кимось з іншої держави, то й ставлення у нас інше.

Українці, які прибувають до Польщі, інтегруються з поляками, чи радше це два світи, які не цікавляться один одним?

М.К.: Українці, якщо приїжджають до Польщі, радше хочуть вивчити мову, хочуть пізнати країну. Водночас, якщо підівчать мову, можуть спілкуватися, тоді інтеграція відбувається швидше. Натомість, що стосується негативного сприйняття, офіс омбудсмена оприлюднив рапорт, у якому вказано, що 20 відсотків українців були жертвами різного роду злочинів ненависті. Вони цього не повідомили поліції, зголошення таких злочинів це 5 відсотків, це побиття, зневаги тощо.

Доповідь засвідчує також і те, що після українців зацікавлення Польщею проявляють білоруси.

А.П.: Так, проте пам’ятаймо, що це лише 8 відсотків. Там поки не існує відповідної системи співпраці. У контексті працевлаштування ми говоримо про нову міграційну політику, це також азійські країни. Треба чітко сказати, що певна межа дренажу українських працівників наступає, ресурси будуть вичерпані, а, отже, ми змушені відкритися для інших країни та інших ринків.

Польське Радіо

]]>
Tue, 11 Sep 2018 20:12:10 +0300