Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Пн, 16 липня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2011-12-01 | Полтава

Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади

22 листопада 2011 року у Полтаві відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади», організаторами якої стали Національне агентство України з питань державної служби, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Асоціація докторів наук з державного управління, Українська асоціація європейських студій, Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Учасників конференції привітали народний депутат України С.В. Гордієнко, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби І.В. Попов, голова Полтавської облдержадміністрації О.В. Удовіченко, голова Полтавської обласної ради І.М. Момот, ректор Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка В.О. ОнищенкоКонференцію проведено за участю близько 30 докторів, понад 50 кандидатів наук, аспірантів та здобувачів із Києва, Полтави, Дніпропетровська, Харкова, Сум та інших міст України, а також науковців з Польщі, Росії та Казахстану. Особливістю конференції була участь у ній голів районних державних адміністрацій, голів районних рад та керівників ТОЦОВВ області. Матеріали конференції [1] традиційно видано до початку її роботи.

Важливим проблемам реформ присвячено доповіді першого заступника голови Національного агентства України з питань державної служби І.В. Попова, який розкрив проблеми реформування органів влади в Україні, а також заступника голови Полтавської ОДА Пархоменка В.О. «Необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи та вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування» [1, c.58-60] та директора Харківського РІДУ НАДУ Ландсмана В.А. «Адміністративний реінжиніринг та запровадження електронного урядування» [1, c.78-80].

Ключовими стали виступи ректора Курської академії державної та муніципальної служби І.В. Анциферової та Президента цієї Академії В.М. Єрмакова «Реформування державної служби у Російській Федерації», а також голови Ради Асоціації докторів наук з державного управління В.М. Мартиненка «Інститут кадрового резерву як стратегічний кадровий ресурс» [1, 179-181] та директора Інституту трансформації суспільства О.І. Соскіна «Ефективна адміністративно-територіальна реформа та якісне врядування- необхідні умови успішної європейської інтеграції України» [1, c. 65-68].

З цікавістю сприйнято науковцями та практиками доповідь Пирятинського міського голови О.П. Рябоконя «Проблеми розвитку місцевого самоврядування». Важливими в теоретичному плані були доповіді докторів наук з державного управління Н.Г.Діденко (м. Донецьк) [1, c.169-171], Т.М.Лозинської (м. Харків) [1, c. 233-235], доктора філософських наук Д.І.Дзвінчука (м. Івано-Франківськ) [1, c. 167-169], а також виступи В.П.Солових (м. Харків) [1, c. 35-38], О.І.Крюкова та Т.В.Бєльської (м. Харків) [1, с. 48-51] та інших вчених.

На пленарному засіданні та секціях конференції охоплено теоретичні аспекти модернізації публічного управління, проблеми проведення адміністративно-територіальної реформи, удосконалення надання адміністративних послуг, впровадження сучасних систем та методів управління, питання роботи з кадрами тощо.

У Рекомендаціях конференції підтримано: -твердження В. Д. Бакуменка про необхідність проведення подальших досліджень у галузі науки «Державне управління» щодо вивчення та впровадження зарубіжного досвіду в державному управлінні України, виходячи з напрямів паспортів спеціальностей галузі науки «Державне управління», а саме: за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління: «вплив геополітики, світових процесів і міжнародної інтеграції на сутність, властивості та інші системні характеристики державного управління; реформування державного управління; аналіз та адаптація зарубіжного досвіду»; за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління: «співробітництво в сфері міждержавного регіонального управління, адаптація міжнародних, зокрема європейських, норм і стандартів»; за спеціальністю 25.00.03 – державна служба: «розвиток служб, їх моделі: світові тенденції, демократизація та порівняльний аналіз»; за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування: «моделі місцевого самоврядування, порівняльний аналіз, адаптація зарубіжного досвіду та напрями розвитку місцевого самоврядування»;
-ініціативу щодо створення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація докторів наук з державного управління» як громадської фахової наукової організації в галузі державного управління із цілями діяльності визначеними проектом Статуту ВГО АДНДУ та розширенням членства шляхом залучення докторів та кандидатів наук з державного управління та докторів наук з інших галузей, які беруть активну участь у розвитку галузі науки «Державне управління»;
-пропозицію В.М. Мартиненка, виходячи з нагальної необхідності підготовки нової генерації управлінських кадрів для роботи в сфері публічного управління в пореформений період, рекомендувати Національному агентству України з питань державної служби, Національній академії державного управління при Президентові України, Українській академії наук з державного управління та Асоціації докторів наук з державного управління спільно розробити інноваційно-інвестиційний проект «Школа кадрового резерву нової генерації публічних службовців» та мотиваційні механізми залучення до його реалізації усіх зацікавлених суб’єктів мережі фахівців галузі «Державне управління».

Щорічне проведення конференцій на тему «Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади» зініційовано Управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області з 2006 року в рамках реалізації за дорученням Головдержслужби пілотного проекту «Розвиток спроможності державної служби у сфері європейської інтеграції». В рамках проекту встановлено творчі контакти з державними органами та науковими закладами України, Польщі, Росії, Казахстану, виявлено певні закономірності та проблеми модернізації органів влади, що й дозволило визначитися із спрямованістю конференції та організаційно забезпечити її проведення.

Організація конференцій підтвердила важливість посилення співпраці органів влади, неурядових організацій та наукових закладів. Конференції продемонстрували важливість залучення до участі в них практиків.

Аналіз ретроспективи попередніх конференцій свідчить про їх значний вклад у теорію та практику державного управління. Вони стали помітним інструментом узагальнення та наукової апробації досліджень науковців України та їх колег з країн ближнього зарубіжжя. Конференції продемонстрували важливість залучення до участі в них практиків.

Узагальнення матеріалів конференцій дозволило впроваджувати теоретичні напрацювання у практику діяльності органів влади Полтавської області.


Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади. Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю. 22 листопада 2011 р.-Полтава: Полт.НТУ, 2011.- 292 с.

Лахижа Микола Іванович,
заступник начальника Управління державної служби
Головного управління державної служби України в Полтавській області,
доктор наук з державного управління, доцент

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-07-16 | Вишгород
2018-07-16 | Скадовськ
2018-07-16 | Пирятин
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-05 | Новоград-Волинський
2018-04-06 | Пирятин
2018-04-05 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-02-23 | Пирятин
2018-07-16 | Пирятин
2018-07-13 | Новоград-Волинський
2018-07-10 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2018-07-10 | Новоград-Волинський
2018-07-09 | Ромни
2018-07-05 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-07-27 14:32
«Библейская праистория» доктора теологии Александера Цапа (Словакия, г. Прешов)
Весной 2018 года вышла очень важная для всех христиан книга «Библейская праистория (Библейно-экзегетический комментарий содержания первой – одиннадцатой главы Книги Бытия)», автором которой является prof. ThDr. Александер Цап CSc. На мой взгляд, это чрезвычайно интересная и полезная книга для всех читателей, очень большой труд.
2018-07-13 16:27
Яцек Чапутович розповів про вагомість американських інвестицій

Подальший розвиток американських проектів у сфері інфраструктури, оборони, ІТ і енергетики має безпосередній вплив на посилення позиції Польщі в Європі

2018-07-13 16:26
Як діє агентура Путіна проти Польщі

Все робиться через посередників. Це не є так, що хтось сидить у російському посольстві й управляє процесом

2018-07-12 17:27
Чому Україна?

Це саме в Україні кинуто на чаші терезів питання про те, чи вільний Захід закриває зараз свої кордони там, де вони існують

2018-07-12 17:26
43% поляків підтримують декомунізацію вулиць

Поляки поділені щодо процесу декомунізації назв вулиць, доріг та площ у країні

2018-07-12 16:58
Збройні сили РП отримають нову систему командування

Про особливості нової системи президент і міністр національної оборони розповіли в Центрі полігонної підготовки Сухопутних військ у Новій Дембі

2018-07-12 16:27
Віце-голова ІНП Польщі прокоментував дослідження у Грушовичах

В ІНП Польщі заявили, що якщо під пам'ятником УПА в Грушовичах знайдуть останки, то кожна похована там людина матиме свою могилу

2018-07-12 16:26
Служби затримали іноземців, які нелегально перетнули зелений кордон

Двоє чоловіків, громадян Туреччини, вночі перейшли польсько-український кордон, при собі вони не мали документів

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-07-16 | Вишгород
2018-07-16 | Скадовськ
2018-07-16 | Пирятин
2018-07-16 | Ромни
2018-07-16 | Пирятин
2018-07-13 | Житомир
2018-07-13 | Житомир
2018-07-13 | Житомир
2018-07-13 | Вишгород
2018-07-13 | Скадовськ
2018-07-13 | Пирятин
2018-07-13 | Новоград-Волинський
2018-07-13 | Новоград-Волинський
2018-07-13 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2018-07-13 | Новоград-Волинський
Програма міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині Джерела»
2018-07-13 | Ромни
ОГОЛОШЕННЯ
2018-07-12 | Новоград-Волинський
Запрошуємо активну та небайдужу Громадську Організацію, яка готова взяти на себе зобов'язання з впровадження ресурсу "Відкрите місто" на волонтерських засадах
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa