Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Нд, 23 вересня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2011-12-01 | Полтава

Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади

22 листопада 2011 року у Полтаві відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади», організаторами якої стали Національне агентство України з питань державної служби, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Асоціація докторів наук з державного управління, Українська асоціація європейських студій, Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Учасників конференції привітали народний депутат України С.В. Гордієнко, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби І.В. Попов, голова Полтавської облдержадміністрації О.В. Удовіченко, голова Полтавської обласної ради І.М. Момот, ректор Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка В.О. ОнищенкоКонференцію проведено за участю близько 30 докторів, понад 50 кандидатів наук, аспірантів та здобувачів із Києва, Полтави, Дніпропетровська, Харкова, Сум та інших міст України, а також науковців з Польщі, Росії та Казахстану. Особливістю конференції була участь у ній голів районних державних адміністрацій, голів районних рад та керівників ТОЦОВВ області. Матеріали конференції [1] традиційно видано до початку її роботи.

Важливим проблемам реформ присвячено доповіді першого заступника голови Національного агентства України з питань державної служби І.В. Попова, який розкрив проблеми реформування органів влади в Україні, а також заступника голови Полтавської ОДА Пархоменка В.О. «Необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи та вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування» [1, c.58-60] та директора Харківського РІДУ НАДУ Ландсмана В.А. «Адміністративний реінжиніринг та запровадження електронного урядування» [1, c.78-80].

Ключовими стали виступи ректора Курської академії державної та муніципальної служби І.В. Анциферової та Президента цієї Академії В.М. Єрмакова «Реформування державної служби у Російській Федерації», а також голови Ради Асоціації докторів наук з державного управління В.М. Мартиненка «Інститут кадрового резерву як стратегічний кадровий ресурс» [1, 179-181] та директора Інституту трансформації суспільства О.І. Соскіна «Ефективна адміністративно-територіальна реформа та якісне врядування- необхідні умови успішної європейської інтеграції України» [1, c. 65-68].

З цікавістю сприйнято науковцями та практиками доповідь Пирятинського міського голови О.П. Рябоконя «Проблеми розвитку місцевого самоврядування». Важливими в теоретичному плані були доповіді докторів наук з державного управління Н.Г.Діденко (м. Донецьк) [1, c.169-171], Т.М.Лозинської (м. Харків) [1, c. 233-235], доктора філософських наук Д.І.Дзвінчука (м. Івано-Франківськ) [1, c. 167-169], а також виступи В.П.Солових (м. Харків) [1, c. 35-38], О.І.Крюкова та Т.В.Бєльської (м. Харків) [1, с. 48-51] та інших вчених.

На пленарному засіданні та секціях конференції охоплено теоретичні аспекти модернізації публічного управління, проблеми проведення адміністративно-територіальної реформи, удосконалення надання адміністративних послуг, впровадження сучасних систем та методів управління, питання роботи з кадрами тощо.

У Рекомендаціях конференції підтримано: -твердження В. Д. Бакуменка про необхідність проведення подальших досліджень у галузі науки «Державне управління» щодо вивчення та впровадження зарубіжного досвіду в державному управлінні України, виходячи з напрямів паспортів спеціальностей галузі науки «Державне управління», а саме: за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління: «вплив геополітики, світових процесів і міжнародної інтеграції на сутність, властивості та інші системні характеристики державного управління; реформування державного управління; аналіз та адаптація зарубіжного досвіду»; за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління: «співробітництво в сфері міждержавного регіонального управління, адаптація міжнародних, зокрема європейських, норм і стандартів»; за спеціальністю 25.00.03 – державна служба: «розвиток служб, їх моделі: світові тенденції, демократизація та порівняльний аналіз»; за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування: «моделі місцевого самоврядування, порівняльний аналіз, адаптація зарубіжного досвіду та напрями розвитку місцевого самоврядування»;
-ініціативу щодо створення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація докторів наук з державного управління» як громадської фахової наукової організації в галузі державного управління із цілями діяльності визначеними проектом Статуту ВГО АДНДУ та розширенням членства шляхом залучення докторів та кандидатів наук з державного управління та докторів наук з інших галузей, які беруть активну участь у розвитку галузі науки «Державне управління»;
-пропозицію В.М. Мартиненка, виходячи з нагальної необхідності підготовки нової генерації управлінських кадрів для роботи в сфері публічного управління в пореформений період, рекомендувати Національному агентству України з питань державної служби, Національній академії державного управління при Президентові України, Українській академії наук з державного управління та Асоціації докторів наук з державного управління спільно розробити інноваційно-інвестиційний проект «Школа кадрового резерву нової генерації публічних службовців» та мотиваційні механізми залучення до його реалізації усіх зацікавлених суб’єктів мережі фахівців галузі «Державне управління».

Щорічне проведення конференцій на тему «Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади» зініційовано Управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області з 2006 року в рамках реалізації за дорученням Головдержслужби пілотного проекту «Розвиток спроможності державної служби у сфері європейської інтеграції». В рамках проекту встановлено творчі контакти з державними органами та науковими закладами України, Польщі, Росії, Казахстану, виявлено певні закономірності та проблеми модернізації органів влади, що й дозволило визначитися із спрямованістю конференції та організаційно забезпечити її проведення.

Організація конференцій підтвердила важливість посилення співпраці органів влади, неурядових організацій та наукових закладів. Конференції продемонстрували важливість залучення до участі в них практиків.

Аналіз ретроспективи попередніх конференцій свідчить про їх значний вклад у теорію та практику державного управління. Вони стали помітним інструментом узагальнення та наукової апробації досліджень науковців України та їх колег з країн ближнього зарубіжжя. Конференції продемонстрували важливість залучення до участі в них практиків.

Узагальнення матеріалів конференцій дозволило впроваджувати теоретичні напрацювання у практику діяльності органів влади Полтавської області.


Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади. Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю. 22 листопада 2011 р.-Полтава: Полт.НТУ, 2011.- 292 с.

Лахижа Микола Іванович,
заступник начальника Управління державної служби
Головного управління державної служби України в Полтавській області,
доктор наук з державного управління, доцент

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-24 | Пирятин
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-07 | Новоград-Волинський
2018-08-31 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-09-21 | Пирятин
2018-09-19 | Пирятин
2018-09-18 | Ромни
Всі новини розділу   
Спорт
2018-09-21 | Ромни
2018-09-18 | Новоград-Волинський
2018-09-18 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-09-19 17:27
79-річчя агресії СРСР на Польщу

Радянський Союз напав на Польщу 17 вересня 1939 року без оголошення війни. Пропонуємо вашій увазі спогади очевидців цих подій та оцінки істориків

2018-09-19 17:26
Польський уряд планує зміни правил працевлаштування іноземців у Польщі

Іноземці мають прийматися на роботу в польських фірмах за спрощеними процедурами

2018-09-19 16:58
Маріуш Блащак закликає США створити в Польщі постійні бази американських військ

Міністр оборони заявив, що військові операції Росії, зокрема в Україні, спрямовані на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО

2018-09-19 16:27
Військові і прикордонники у Польщі займалися контрабандою з України і Білорусі

У Польщі висунули обвинувачення членам злочинної групи, яка займалася великою контрабандою цигарок з України і Білорусі

2018-09-19 16:26
Польща і США збільшать співпрацю в оборонній сфері та енергетиці

Це головне послання спільної декларації про стратегічне партнерство обох країн, яку підписали президенти Анджей Дуда і Дональд Трамп

2018-09-19 15:58
У Польщі зросла кількість хворих на кір, більшість — українці

У Польщі у Вармінсько-Мазурському воєводстві зросла кількість випадків захворювання на кір

2018-09-19 15:27
Звільнений міськрадою мер Полтави заявив, що у відставку не піде

Мер Полтави Олександр Мамай, якому 14 вересня депутати міськради висловили недовіру і достроково припинили його повноваження, заявив, що не визнає рішення депутатів і залишається міським головою

2018-09-19 15:26
У Чорнобильській зоні оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

У Києві та області утримується високий рівень пожежної небезпеки

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Пирятин
2018-09-21 | Пирятин
2018-09-21 | Ромни
2018-09-21 | Ромни
2018-09-21 | Ромни
2018-09-21 | Ромни
2018-09-20 | Житомир
Всі новини   
Оголошення
2018-09-21 | Новоград-Волинський
Оперативна інформація про очікувані погодні умови на території Житомирської області протягом 23-30 вересня 2018 року
2018-09-21 | Новоград-Волинський
Пропонуємо долучитися до участі у дводенному семінарі-практикумі в рамках міжнародної програми “Active Citizens” від British Council
2018-09-20 | Новоград-Волинський
Конкурс на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування відмінено
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa