Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Нд, 30 серпня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  

Коли вперше подається податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб

Відповідно до підпункту „д” пункту 176.2 статті 176 розділу IV „Податок на доходи фізичних осіб” Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- VІ (далі - Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів щодо податку на доходи фізичних осіб, зобов’язані подавати до органу ДПС за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. 

З метою реалізації цієї норми наказом ДПА України від 31.01.2011 року № 58 затверджено форми:
— Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб;
— Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітний (податковий) період, у якому виявлено помилку (додаток до Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб).
Нова звітність зареєстрована в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року № 165/11903.
Державна податкова служба України листом від 17.02.2011 року № 4485/7/17-0217 надала методичні рекомендації щодо заповнення та подання податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб (далі Декларація). 

Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб подається особами, які незалежно від їх організаційно - правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що нараховуються (виплачуються) такій особі, та є податковими агентами відповідно до пп.14.1.180. п.14.1. статті 14 Кодексу.
Декларації подаються до органів державної податкової служби за місцем реєстрації податкового агента окремо за кожний місяць (податковий період) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Окрема Декларація за календарний рік не подається.
У разі нарахування доходу, його відображення у графі 01 є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
У разі відсутності нарахування доходів Декларація подається без відображення показників. 

Декларація готується у двох примірниках. Один примірник подається до ОДПС. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання Декларації, штампом, отриманим при обов’язковій реєстрації Декларації в органі державної податкової служби, - повертається податковому агенту.
У рядку „2” вказується номер місяця та звітний рік або з відміткою „Звітний (податковий) період, що уточнюється”. 

У рядку „3” вказується повна назва податкового агента юридичної особи, самозайнятої особи (фізичної особи, що здійснює незалежну діяльність, чи фізичної особи – підприємця) та відмічається відповідна клітинка „Юридична особа” або „Cамозайнята особа”.
У рядку „4” вказується код платника податку за ЄДРПОУ юридичної особи - податкового агента, який подає Декларацію. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8). 

Вказується десятирозрядний реєстраційний номер облікової картки платника податку - самозайнятої особи - податкового агента, який подає Декларацію, та/ або серію та номер паспорта (для самозайнятих осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та повідомили про це відповідний орган ДПС і мають відмітку у паспорті). Заповнення клітинок проводиться зліва направо.
У рядку „5” вказується місцезнаходження податкового агента, електронна адреса, поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс.
У рядку „6” вказується місцезнаходження неуповноваженого відокремленого підрозділу за який подається Декларація та поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс, електронна адреса юридичної особи, що подає Декларацію за такий не уповноважений підрозділ.
У рядку „7” вказується дата виплати доходу за звітний період за другу половину місяця. 

У рядку „8” вказується назва та код за ЄДРПОУ органу державної податкової служби, куди подається Декларація.
У рядку „10” вказується кількість осіб, що працювало за штатом (крім тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною) та кількість осіб, що працювало за цивільно – правовими договорами. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями). 

При заповненні блоку 4 „Показники” потрібно врахувати наступне:
У графі „3” вказуються суми у гривнях та окремо через кому вказуються копійки незалежно від того, у якій формі або у якій валюті здійснювалося нарахування та виплата доходу.
Показники заповнюються без врахування доходів та податків нарахованих (перерахованих) працівникам неуповноважених відокремлених підрозділів (відділень).
У рядку „01” вказується загальна сума доходів за звітний період, які нараховані на користь фізичних осіб (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок не утримується згідно законодавства); 

У рядку „02” вказується загальна сума доходів за звітний період, яка виплачена (надана) (за мінусом внесків та податків) на користь фізичних осіб, у тому числі за попередні періоди (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок на доходи фізичних осіб не утримується згідно законодавства). 

У рядку „03” вказується загальна сума нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб за звітний період, яка утримана з доходів за звітній період.
У рядку „04” вказується загальна сума фактично перерахованого у звітному періоді до бюджету податку на доходи фізичних осіб, у тому числі за попередні періоди.
У рядку „05” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована у попередніх податкових періодах, але перерахована у поточному звітному періоді.
У рядку „06” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з доходів у звітному (податковому) періоді, але не перерахована до бюджету у зв’язку з невиплатою (ненаданням) доходів повністю або частково по терміну, визначеному у рядку 7 Декларації. У разі повної виплати доходів та перерахованому податку за звітний місяць (рядки 14 та 06 = 0). 

У рядку „07” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає до сплати за звітний період (р.03 + р.05 - р.06).
У рядку „08” вказується сума утриманого податку до сплати за всі свої відокремлені підрозділи, які не уповноважені нараховувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб. 

У разі подання Декларації з відміткою „Уточнююча”, „Уточнююча за не уповноважений відокремлений підрозділ” заповнюються рядки 9 – 13 блоку 5 „Показники розрахунків податкових зобов’язань”. Рядки з 01 - 08 не заповнюються. Заповнення Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (додаток до Декларації) за звітний (податковий) період, в якому виявлено помилку, аналогічно заповненню р.9 – р.13 Декларації. 

У рядку „14” блоку 6 „Інші показники” вказується сума невиплачених доходів за звітний місяць, сума податку з якої відображається у рядку 06 Декларації.
У рядку „15” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, нарахована, але не сплачена податковим агентом до бюджету (станом на 01.01.2011 року) всупереч порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, крім поточної заборгованості за грудень (перехідна на січень).
Згідно роз’яснення, наданого ДПА України листом від 17.02.2011 року № 4486/7/17-0217, вперше Декларація подається за січень 2011 року не пізніше терміну, встановленому для подання декларації за лютий – 20 березня 2011 року.

Підготовлено відділом масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Прилуцької ОДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2015-07-21 | Біла Церква
2015-08-29 | Хмільник
2015-08-29 | Хмільник
2015-08-28 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2015-04-03 | Алчевськ
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-26 | Хмільник
2015-08-20 | Хмільник
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2015-04-15 | Бердичів
2015-08-26 | Хмільник
2015-07-01 | Черкаси
2015-06-29 | Біла Церква
Всі новини розділу   
Спорт
2015-01-13 | Біла Церква
2015-08-28 | Ромни
2015-08-26 | Хмільник
2015-08-17 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2015-08-28 11:40
Олег Соскин: Дуда недостаточно понимает реалии современного геополитического геоэкономического процесса на евразийском пространстве
Не перестает нас удивлять новый президент Польши - представитель партии “ПиС” – Дуда. Этот молодой человек недостаточно понимает реалии современного геополитического геоэкономического процесса на евразийском пространстве. Его заявления о том, что в Польшу могут двинуться переселенцы с Украины, выглядят очень несерьезно. Неужели он не понимает, что никакие переселенцы ни в какую Польшу не двинутся. Во-первых, потому что там созданы очень неблагоприятные условия для того, чтобы украинцы могли упрощенным способом легализироваться, заниматься бизнесом, и даже сложности возникают теперь с учебой.
2015-08-28 09:56
Зачем Украина кормит Приднестровье
Приход на государственное ОАО "Молдавский металлургический комбинат" (ММК) в Рыбнице казахстанского нефтяного магната Талгата Байтазиева обеспечило предприятию невиданный доселе рост. Хотя до того как в феврале нынешнего года правительство ПМР приняло соответствующее кадровое решение, завод простаивал больше года. Причиной кризиса был скоропалительный уход бывшего владельца предприятия - российского металлургического олигарха Алишера Усманова.
2015-08-28 09:54
В Берлине пикетировали посольство РФ в поддержку Сенцова и Савченко РИА
Украинцы, проживающие в Германии, провели пикет российского посольства в Берлине с требованием освободить украинских граждан Олега Сенцова и Александра Кольченко, а также народного депутата Верховной Рады Надежду Савченко, сообщил посол Украины в Германии Андрей Мельник.
2015-08-28 09:52
В Норвегии выпустили кино "Оккупация" - современная Россия нападает на Скандинавию
В Норвегии 27 сентября в эфир телеканала TV2 выходит сериал Okkupert ("Оккупированные"). По его сюжету, Россия оккупирует эту скандинавскую страну. Как сообщает Цензор.НЕТ, бюджет картины составил 90 миллионов норвежских крон (10,9 миллиона долларов по курсу на 27 августа).
2015-08-28 09:49
Турчинов назвал численность войск РФ, готовых "напасть" на Украину
В Совете национальной безопасности и обороны Украины заявили, что летом 2015 года в расстановке сил в Донбассе произошли кардинальные изменения. Теперь киевским силовикам противостоят не смешанные батальоны ополченцев и российских добровольцев, а "структурированные военные подразделения регулярной армии РФ", утверждает секретарь СНБО Александр Турчинов.
2015-08-28 09:46
На Донбассе назвали новую горячую точку
В последнее время возросла интенсивность обстрелов украинских позиций на мариупольском направлении со стороны российско-террористических войск. Об этом в эфире телеканала "112 Украина" заявил боец морской пехоты Тарас Чмут. "В принципе, за последнюю неделю (по сравнению с предыдущими неделями) интенсивность обстрелов возросла, в том числе и с использованием тяжелого вооружения", - сказал Чмут.
2015-08-28 09:44
Головного міліціонера Одеси затримали на хабарі у $20 тис.
Правоохоронці затримали на хабарі у $20 тис. начальника Одеського міськуправління УМВС України в Одеській області. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook очільник військової прокуратури Анатолій Матіос, передає Еспресо.TV.
2015-08-27 13:33
В Минске договорились о прекращении огня на Донбассе с 1 сентября

Трехсторонняя контактная группа на переговорах в Минске договорилась о "стойком" прекращении огня на Донбассе с 1 сентября. Об этом сообщил спецпредставитель ОБСЕ Мартин Сайдик, передает DW.  "Группа считает необходимым с началом учебного года обеспечить устойчивое прекращение огня на линии соприкосновения на период первой недели в школе", - сказал Сайдик.

2015-08-27 13:31
Митингующие у НБУ требовали отставки Гонтаревой РИА
В четверг у здания Национального банка Украины собрались митингующие, с требованием отставки главы НБУ Валерии Гонтаревой. Участники акции протеста держали плакаты с надписями "Гонтарева, перестань гнобить украинцев или иди вон!", "Четверг — день печали и гнева пострадавших от НБУ".
2015-08-27 13:28
Польша готовится к наплыву украинских мигрантов, - Дуда
По словам Дуды, несколько сот тысяч украинцев хотят бежать в Польшу. Президент Польши Анджей Дуда отказался принимать новых беженцев из стран Ближнего Востока, Северной Африки и Южной Азии, объяснив это тем, что его стране в скором времени придется столкнуться с наплывом украинских мигрантов, бегущих от конфликта на Донбассе. Об этом он заявил в интервью газете Bild, передает Deutsche Welle.
Всі новини   
 
Новини міст України
2015-08-29 | Хмільник
2015-08-29 | Хмільник
2015-08-28 | Новоград-Волинський
2015-08-28 | Новоград-Волинський
2015-08-28 | Новоград-Волинський
2015-08-28 | Новоград-Волинський
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Хмільник
2015-08-28 | Ромни
Всі новини   
Оголошення
2015-08-28 | Новоград-Волинський
До уваги новоград-волинців! Оголошено конкурс з визначення виконавця послуг з вивезення вторинної сировини
2015-08-27 | Новоград-Волинський
До уваги водіїв! У Новограді-Волинському у зв’язку з проведенням ремонтних робіт перекрито рух автотранспорту по вулиці Гагаріна
2015-08-26 | Хмільник
Хмільник: 28 серпня – конференція педагогічних працівників
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa