Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Пт, 31 жовтня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  

Коли вперше подається податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб

Відповідно до підпункту „д” пункту 176.2 статті 176 розділу IV „Податок на доходи фізичних осіб” Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- VІ (далі - Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів щодо податку на доходи фізичних осіб, зобов’язані подавати до органу ДПС за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. 

З метою реалізації цієї норми наказом ДПА України від 31.01.2011 року № 58 затверджено форми:
— Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб;
— Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітний (податковий) період, у якому виявлено помилку (додаток до Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб).
Нова звітність зареєстрована в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року № 165/11903.
Державна податкова служба України листом від 17.02.2011 року № 4485/7/17-0217 надала методичні рекомендації щодо заповнення та подання податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб (далі Декларація). 

Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб подається особами, які незалежно від їх організаційно - правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що нараховуються (виплачуються) такій особі, та є податковими агентами відповідно до пп.14.1.180. п.14.1. статті 14 Кодексу.
Декларації подаються до органів державної податкової служби за місцем реєстрації податкового агента окремо за кожний місяць (податковий період) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Окрема Декларація за календарний рік не подається.
У разі нарахування доходу, його відображення у графі 01 є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
У разі відсутності нарахування доходів Декларація подається без відображення показників. 

Декларація готується у двох примірниках. Один примірник подається до ОДПС. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання Декларації, штампом, отриманим при обов’язковій реєстрації Декларації в органі державної податкової служби, - повертається податковому агенту.
У рядку „2” вказується номер місяця та звітний рік або з відміткою „Звітний (податковий) період, що уточнюється”. 

У рядку „3” вказується повна назва податкового агента юридичної особи, самозайнятої особи (фізичної особи, що здійснює незалежну діяльність, чи фізичної особи – підприємця) та відмічається відповідна клітинка „Юридична особа” або „Cамозайнята особа”.
У рядку „4” вказується код платника податку за ЄДРПОУ юридичної особи - податкового агента, який подає Декларацію. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8). 

Вказується десятирозрядний реєстраційний номер облікової картки платника податку - самозайнятої особи - податкового агента, який подає Декларацію, та/ або серію та номер паспорта (для самозайнятих осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та повідомили про це відповідний орган ДПС і мають відмітку у паспорті). Заповнення клітинок проводиться зліва направо.
У рядку „5” вказується місцезнаходження податкового агента, електронна адреса, поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс.
У рядку „6” вказується місцезнаходження неуповноваженого відокремленого підрозділу за який подається Декларація та поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс, електронна адреса юридичної особи, що подає Декларацію за такий не уповноважений підрозділ.
У рядку „7” вказується дата виплати доходу за звітний період за другу половину місяця. 

У рядку „8” вказується назва та код за ЄДРПОУ органу державної податкової служби, куди подається Декларація.
У рядку „10” вказується кількість осіб, що працювало за штатом (крім тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною) та кількість осіб, що працювало за цивільно – правовими договорами. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями). 

При заповненні блоку 4 „Показники” потрібно врахувати наступне:
У графі „3” вказуються суми у гривнях та окремо через кому вказуються копійки незалежно від того, у якій формі або у якій валюті здійснювалося нарахування та виплата доходу.
Показники заповнюються без врахування доходів та податків нарахованих (перерахованих) працівникам неуповноважених відокремлених підрозділів (відділень).
У рядку „01” вказується загальна сума доходів за звітний період, які нараховані на користь фізичних осіб (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок не утримується згідно законодавства); 

У рядку „02” вказується загальна сума доходів за звітний період, яка виплачена (надана) (за мінусом внесків та податків) на користь фізичних осіб, у тому числі за попередні періоди (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок на доходи фізичних осіб не утримується згідно законодавства). 

У рядку „03” вказується загальна сума нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб за звітний період, яка утримана з доходів за звітній період.
У рядку „04” вказується загальна сума фактично перерахованого у звітному періоді до бюджету податку на доходи фізичних осіб, у тому числі за попередні періоди.
У рядку „05” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована у попередніх податкових періодах, але перерахована у поточному звітному періоді.
У рядку „06” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з доходів у звітному (податковому) періоді, але не перерахована до бюджету у зв’язку з невиплатою (ненаданням) доходів повністю або частково по терміну, визначеному у рядку 7 Декларації. У разі повної виплати доходів та перерахованому податку за звітний місяць (рядки 14 та 06 = 0). 

У рядку „07” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає до сплати за звітний період (р.03 + р.05 - р.06).
У рядку „08” вказується сума утриманого податку до сплати за всі свої відокремлені підрозділи, які не уповноважені нараховувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб. 

У разі подання Декларації з відміткою „Уточнююча”, „Уточнююча за не уповноважений відокремлений підрозділ” заповнюються рядки 9 – 13 блоку 5 „Показники розрахунків податкових зобов’язань”. Рядки з 01 - 08 не заповнюються. Заповнення Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (додаток до Декларації) за звітний (податковий) період, в якому виявлено помилку, аналогічно заповненню р.9 – р.13 Декларації. 

У рядку „14” блоку 6 „Інші показники” вказується сума невиплачених доходів за звітний місяць, сума податку з якої відображається у рядку 06 Декларації.
У рядку „15” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, нарахована, але не сплачена податковим агентом до бюджету (станом на 01.01.2011 року) всупереч порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, крім поточної заборгованості за грудень (перехідна на січень).
Згідно роз’яснення, наданого ДПА України листом від 17.02.2011 року № 4486/7/17-0217, вперше Декларація подається за січень 2011 року не пізніше терміну, встановленому для подання декларації за лютий – 20 березня 2011 року.

Підготовлено відділом масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Прилуцької ОДПІ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2014-10-31 | Сміла
2014-12-01 | Хмільник
2014-11-30 | Хмільник
2014-11-14 | Ковель
Всі новини розділу   
Економіка
2014-10-29 | Бердичів
2014-10-31 | Хмільник
2014-10-30 | Куп'янський район
2014-10-30 | Чернігів
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2014-10-31 | Миколаїв
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Миколаїв
2014-10-31 | Черкаси
Всі новини розділу   
Спорт
2014-10-01 | Бердичів
2014-10-31 | Ніжин
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-29 | Сєвєродонецьк
Всі новини розділу   
Новини України
2014-10-31 14:28
Сепаратисти почали обстріл 31-го блокпоста
Після відступу українських військових з 32-го блокпоста сепаратисти розпочали обстріл наступного за ним 31-го. У зв'язку з відступом силовиків лінія фронту змістилася вглиб контрольованих силами АТО територій, а під ударом сепаратистів виявився 31-й блокпост. 
 
2014-10-31 14:19
33 богатыря Садового, или Что такое «Самопомич»
Досрочные парламентские выборы стали неожиданными в своих результатах. На первое место «выбился» «Народный фронт», а не Блок Порошенко, как упорно предсказывали социологи, а третье место досталось партии «Самопомич», о которой в Украине еще недавно мало кто знал. Она набрала почти 11%. Ее лидер мэр Львова Андрей Садовой успешно, как отмечают политологи, сумел «приватизировать» имидж Львова и сыграть на этом на всеукраинском уровне.
2014-10-31 11:07
Скидка в 100 долларов на газ для Украины — временная

Россия временно будет поставлять Украине газ по цене 385 долларов за тысячу кубометров, то есть со скидкой 100 долларов. Киев, в свою очередь, до конца текущего года обязан вернуть часть долга в размере 3,1 миллиарда долларов. Как сообщает «DW», вчера, по итогам трехсторонних переговоров, соответсвующий договор был подписан министром энергетики РФ Александром Новаком, его украинским коллегой Юрием Проданом и еврокомиссаром по энергетике Гюнтер Эттингером.

 

2014-10-31 10:26
Украине грозит кросс-дефолт – Moody‘s
Международное рейтинговое агентство Moody's Investors Service к концу текущего года ожидает рост соотношения государственного долга Украины к валовому внутреннему продукту (ВВП) до 70%, тогда как еще в начале текущего месяца агентство прогнозировало до 66% ВВП.
2014-10-31 10:02
Сепаратисти всю ніч обстрілювали Щастя - штаб АТО
Також обстріляні позиції силовиків під Маріуполем і в донецькому аеропорту. За минулу добу незаконні збройні формування на Донбасі сорок п'ять разів порушили режим припинення вогню, повідомили в прес-центрі АТО. Зокрема, з мінометів і стрілецької зброї вночі були обстріляні позиції силовиків неподалік н.п. Нікішине, Вільховатка, Миколаївка і Маріуполь. Крім цього, з Градів були обстріляні околиці Дебальцевого.
2014-10-31 10:00
В Україні запрацював закон для суду над Януковичем
Сьогодні почав діяти закон про заочний суд і конфіскацію майна за спроби чи повалення конституційного ладу. Закон про заочне засудження і конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за злочини проти України, набуде чинності сьогодні, 31 жовтня. Текст закону був опублікований в офіційному виданні Голос України в четвер, 30 жовтня, і набув чинності на наступний день.
2014-10-31 09:56
Глава МИД Чехии: Евросоюз не примет Украину с олигархами и коррупцией
Украину не возьмут в Европейский Союз из-за олигархов и коррупции. Об этом в Ужгороде заявил министр иностранных дел Чехии Любомир Заоралек, сообщает "Укринформ". "Общественность не позволит политикам принять страну, где государственные деньги оседают в карманах олигархов", — отметил Заоралек и добавил, что именно молодежь "должна сделать все, чтобы не пустить в политику людей, которые хотят только обогащения".
2014-10-31 09:55
Кабмин Украины уполномочил Продана подписать трехсторонний протокол по газу
Кабинет министров Украины уполномочил главу Минэнерго страны Юрия Продана подписать трехсторонний протокол относительно условий поставок природного газа из России. Текст соответствующего распоряжения от 30 октября обнародован на сайте правительства. При этом Кабмин разрешил Продану вносить в протокол изменения, не имеющие принципиального характера.
2014-10-31 09:51
Газпром предупредил Украину
Россия будет поставлять газ в Украину в январе-марте 2015 года только при полном погашении задолженности в 3,1 млрд долл. и на условиях предоплаты. Об этом заявил министр энергетики РФ Александр Новак на пресс-конференции в Брюсселе, комментируя подписанные временные соглашения по газу. Это подтвердил и глава "Газпрома" Алексей Миллер.
2014-10-31 09:50
Конвой Путина начал самовольный въезд на территорию Украины

Колонна российских грузовиков с неизвестным грузом для террористов прибыла на российско-украинскую границу у российского города Донецк Ростовской области. Сейчас началось «таможенное оформление» грузов. Грузовики поочередно въезжают на территорию погранпункта, где их осматривают российские пограничники.

Всі новини   
 
Новини міст України
2014-12-01 | Хмільник
2014-11-30 | Хмільник
2014-11-14 | Ковель
2014-10-31 | Коростишів
2014-10-31 | Ніжин
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Новоград-Волинський
2014-10-31 | Бориспіль
2014-10-31 | Миколаїв
2014-10-31 | Сєвєродонецьк
2014-10-31 | Ромни
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Оголошення
2014-10-31 | Коростишів
Повідомлення про початок процедури громадського слухання щодо проекту містобудівної документації «Генеральний план міста Коростишева Житомирської області (коригування)»
2014-10-31 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міський Палац культури ім. Лесі Українки запрошує
2014-10-24 | Хмільник
Хмільник:Запрошуємо до участі в пам’ятному заході з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa