Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 6 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2010-08-20 | Новоград-Волинський

М. Боровець: В родині вільній всі ми – українці. Ми - України доньки і сини

Шановні новоград-волинці! 24 серпня український народ відзначає День Незалежності своєї держави. Ми вшановуємо найбільше творіння нації – незалежну і вільну Україну. Виповнюється 19 років, відколи збулася споконвічна мрія мужнього народу. Новоград-волинська громада у цей урочистий день відзначає ще й Свято свого рідного  міста!  Неймовірна пульсація об’єднання двох подій – загальнодержавної та місцевої відчувається у всьому — змінюється ритм життя міста.

Із тисяч народів і народностей світу майже 200 виросли в нації – створили свої держави й домоглися визнання світової спільноти, серед них – Україна. Незалежність – це те, чого бажали здавна, до чого прагнули кращі сини і дочки українського народу. На тернистому шляху до неї багато українців поклали своє життя.

Сьогоднішній день прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу, яка повинна стати запорукою успішного культурного і політичного розвитку суспільства. Успіх нинішнього українського державотворення значною мірою залежить від того, чи зуміємо ми об’єктивно проаналізувати власний історичний досвід, зокрема усвідомити, як формувалася і функціонувала українська державницька ідея.

На нашому славному історичному шляху були віхи, які підносили наш народ до вершин цивілізації, визначали його заслуги перед людством, а саме: могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ, відчайдушний порив до свободи часів Івана Мазепи, започаткування власної державності в Українській Народній Республіці. Ми сьогодні пишаємося борцями за кращу долю Батьківщини, нашими письменниками, які, як ніхто, розуміли душу нації та її менталітет. Це Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Володимир Сосюра, Василь Стус та багато інших. Ми вклоняємося тим, хто відстояв честь, свободу і незалежність Вітчизни!

Так склалося, що ми, звертаючи погляд на свою історію, знаходимо і сумні події. Пам’ять наша міцно зафіксувала такі сторінки, як зруйнування золотоглавого Києва, битву під Берестечком, драматизм Полтавського бою, підступне нищення Січової Запорізької республіки, Емський указ і Валуєвський циркуляр про заборону української мови. А з недавніх історичних подій – муравйовські погроми, розстріляне Відродження 20-х, голодомор тридцять третього, чорна наруга тридцять сьомого, операція "Вісла", чорнобильська трагедія. Але українці є нескореною нацією. Споконвічно вони боролися, аби  наша земля, наша країна були вільними та незалежними. А історію держави слід знати, пам’ятати такою, якою вона була – з її великим і світлим, виносячи уроки з трагічного та помилкового.

Важливим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель стало прийняття 16 липня 1990 року Верховною  Радою України Декларації про державний суверенітет. В документі було визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. 

Багато хто з нас пам’ятає березень 1991 року, коли керівництво Радянського Союзу винесло на Всенародний референдум питання про доцільність дальшого існування СРСР. Голова ж Верховної Ради УРСР Леонід Кравчук у цій ситуації запропонував одночасно із загальнодержавним референдумом провести в Україні опитування населення з таким формулюванням: "Чи згодні ви з тим, що Україна має бути у складі Союзу радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України?". 70 відсотків тих, хто узяв участь в референдумі, відповіли „так“ на питання союзного бюлетеня, 90 відсотків відповіли „так“ на сформульоване Л.М.Кравчуком питання. Так, не вступаючи у пряму конфронтацію з союзним центром, парламентарі України заручилися підтримкою народу для втілення в життя Декларації про державний суверенітет.

Відмежувавшись від підтримки подій антидержавницького перевороту в 1991 році у Москві, 24 серпня позачергова сесія Верховної Ради України проголосила Акт незалежності України. Цей представницький орган почав діяти як повноправний парламент незалежної держави. Було визнано необхідним створити Збройні сили України, прискорити формування Конституційного Суду. Урядові доручалося організувати перехід у власність України підприємств союзного підпорядкування, запровадити в обіг власну грошову одиницю і забезпечити її конвертування. Схвалення Акту проголошення незалежності України на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року абсолютною більшістю населення республіки створило якісно нову ситуацію в Радянському Союзі. 8 грудня в Біловезькій Пущі було підписано знамениту угоду про створення Співдружності незалежних держав. СРСР припинив своє існування.

Реакція світового співтовариства на результати Всеукраїнського референдуму була несподівано дружною: протягом грудня незалежність України визнали 68 держав. А в 1992 році до них приєдналося ще 64 держави!

Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. 28 січня 1992 року синьо-жовтий прапор був затверджений як Державний прапор України. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. У 2004 році був підписаний Указ Президента про щорічне відзначення 23 серпня як День Державного Прапора України. Чисте небо і стигле жито – символи України. Поєднання цих двох кольорів – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів.  У лютому 1992 року парламент затвердив тризуб як малий герб України, символ, який використовували ще князі Київської Русі.  Герб та Прапор узаконені у статті 20-ій Конституції України. Дуже непростими були 90-ті роки для становлення української держави. Надто тісно пов'язане з російською економікою, народне господарство України змушене було плентатися у фарватері курсу, який прокладався за її межами. Ціни на газ зросли за 1992 рік в 100, а на нафту — в 300 разів! 1993 рік був надзвичайно складним для нашого народу. Не було вироблено чіткої економічної, фінансової, податкової і цінової політики, яка б стимулювала виробництво. Під гаслами приватизації, комерціалізації йшов процес відвертої спекуляції, розбазарювання національних багатств, збагачення окремих осіб за рахунок пограбування народу. Перший Президент України Леонід Кравчук створив Надзвичайну комісію з питань оперативного управління економікою, яку очолив майбутній Президент України Леонід Кучма. Україна все частіше стала виходити на світові обрії.

1994 рік залишив по собі недобру пам'ять. Дійшли апогею економічні труднощі, поглиблені боротьбою на політичному Олімпі. Проте Національний банк майже подолав інфляцію — у липні й рівень став найнижчим за останні три роки. Однак це було результатом не комплексних реформ, а маніпуляцій з фінансами, від яких постраждали передусім ті, хто одержував заробітну плату. За 1990-1995 роки ціни на промислові товари, які споживалися на селі, зросли в 200 тисяч разів, а ціни на сільськогосподарську продукцію — в 34 тисячі разів. Це призвело до цілковитого фінансового знекровлення сільськогосподарських підприємств.

18 травня 1995 року парламент ухвалив Закон «Про державну владу й місцеве самоврядування». Згідно з ним Президент України одержував великі повноваження.

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла основний Закон – Конституцію нашої держави – один із найдемократичніших документів світу. Цього ж року було зроблено початковий крок до закриття ЧАЕС — припинив дію перший енергоблок. Безсумнівним успіхом року в економічній сфері стала грошова реформа: 2 вересня 1996 року в обіг була введена гривня. З 19 липня по 4 серпня в Атланті (США) відбувалися XXVI літні Олімпійські ігри. За кількістю завойованих медалей олімпійська збірна команда України увійшла в десятку найсильніших спортивних держав світу.

31 травня 1997 року сталася знаменна подія: підписання Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною і Росією. 9 липня в Мадриді глави 16 держав і урядів країн, що входили до Північноатлантичного блоку, та генеральний секретар НАТО Хав'єр Солана, з одного боку, і Президент України Леонід Кучма, з другого, підписали «Хартію про особливе партнерство між Україною і НАТО». Широкі можливості для територіальних громад міст, сіл, селищ нашої держави відкрилися після прийняття Закону „Про місцеве самоврядування в Україні“.

Зовнішньополітичні досягнення України різко контрастували з внутрішньополітичними провалами, особливо в економічній сфері. Продовжувалося падіння промислового виробництва. Загострилася фінансова криза.
Осінь 1997-го — весна 1998 років минули під знаком виборів до Верховної Ради.

У наступному році спостерігається кризовий стан економіки і соціальної сфери, який перетворював президентські вибори, що мали відбутися цього року, на небезпечний під кутом зору національних інтересів країни референдум. Всенародне голосування, на жаль, так і не розв’язало суперечки щодо повноважень між органами державної влади. Більше того, результати референдуму 2000 року були визнані неконституційними. Цього року промислове виробництво вперше за десять років зросло на 5,3 відсотка. Порівняно з минулим роком збільшився випуск продукції в усіх галузях, за винятком паливної.

За останні десять років держава витримала дуже непростий і нелегкий тест на зрілість і життєздатність, відкривши шлях до верховенства права, демократичних і цивілізованих норма життя. Чергова річниця Незалежності України – не тільки час, коли треба підбити підсумки пройденого, але й належить дати відповіді на найбільш актуальні питання сьогодення для будівництва процвітаючого майбутнього. Хоч і на дев’ятнадцятому році зримі досягнення є, є і реальні підстави сподіватися, що вони з року в рік множитимуться. З'явилися обнадійливі перспективи, зароджується впевненість у завтрашньому дні, без чого так важко жити простій людині.  Українська громада повинна нарешті усвідомити, що саме від неї залежить майбутнє країни, що лише вона, покладаючись на власні сили, може  побудувати демократичне, громадянське суспільство, де найголовнішою цінністю стане людина, її права і свободи.

Сьогодні, святкуючи День міста, який співпав із 19-ою річницею незалежності нашої Батьківщини, можемо пишатися тим, що ми витримали всі випробування, гідно відповіли на всі виклики долі. Є радість від того, що більше почало народжуватись дітей і влада робитиме все, для того, щоб покращити умови проживання для майбутніх матерів та дітей міста. Є гордість від того, що наше місто займає передові позиції у соціально-економічному розвитку серед міст області. А завдяки перемогам і рекордам спортсменів, освітян, працівників культури про наше місто відомо далеко за його межами. Є відчуття консолідації громади, під час вирішення важливих проблем у мікрорайонах – чи то проведення газу, забезпечення теплом чи відзначення свята двору. Є відчуття зовнішнього інтересу до міста, коли ми активно співпрацюємо з проектами програми розвитку ООН, Українсько-Німецьким технічним співробітництвом GTZ, Міжнародним освітнім проектом, залучаються зовнішні інвестиції, приїжджають посли та представники з інших країн.

Усе, що хочеться сказати у День народження нашої держави і міста – любіть свою велику та малу Батьківщину! Свято Незалежності – це свято всієї громади, сім’ї, де важливим є кожен. Це свято нашої любові до рідного краю, свято надії на світле майбутнє. Ми сильний вольовий народ, нащадки славних, вільних козаків і легендарних гетьманів, ми достойні діти своїх батьків і з гідністю нестимемо горде ім’я – громадянин вільної країни – України.
 
 
З повагою
міський голова М.П.Боровець 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Нікополь
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-05 | Прилуки
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-06 16:15
Алєксандер Кваснєвський: Лишилося мало часу, ситуація України – драматична

20 років тому – 2 грудня 1991 року – Республіка Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України. Як змінилася країна над Дніпром за цей час та чи мають майбутнє європейські прагнення Києва? Чого очікувати від Віктора Януковича та чи є в Україні демократія?

2011-12-06 14:48
Російське керівництво вже немає монополії на владу, довіри та всенародної підтримки, – В. Горбач

4 грудня 2011 року в Росії відбулися вибори до Державної Думи. Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO звернувся до Володимира Горбача, політолог, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва проханням прокоментувати результати виборів та їх вплив на політичну ситуацію в Російській Федерації.

2011-12-06 14:43
Путін і Медвєдєв не очікували таких результатів, – В. Бебик

Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв інтерв’ю у Валерія Бебика, доктора політичних наук, голови правління Всеукраїнської асоціації політичних наук щодо результатів виборів до Державної Думи Російської Федерації.

2011-12-06 14:35
Результат виборів до Держдуми є справжнім шоком для російського керівництва, – О. Коломієць

4 грудня 2011 року в Росії відбулися вибори до Державної Думи. Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO звернувся до Олексія Коломійця, президента Центру європейських та трансатлантичних студій з проханням прокоментувати результати виборів та їх вплив на політичну ситуацію.

2011-12-06 10:41
Янукович вважає позаблоковість України запорукою зміцнення відносин із Росією та ЄС

Президент Віктор Янукович вважає, що позаблоковість України стала запорукою зміцнення відносин із Росією та країнами Європейського Союзу. Про це він заявив у своєму виступі в понеділок під час Урочистостей з нагоди 20-ї річниці Збройних Сил України, повідомляє прес-служба Глави держави.

2011-12-06 09:42
Маккейн застеріг Путіна: "арабська весна" все ближче

Американський сенатор Джон Маккейн, який програв Бараку Обамі на виборах президента у 2008 році, звернувся до російського прем'єр-міністра Володимира Путіна з попередженням про можливі заворушення в Росії, подібні до тих, що відбувалися цього року в арабських країнах."Дорогий Владе! "Арабська весна" наближається до твоїх околиць", - написав Маккейн на своїй сторінці в мережі мікроблогів Twitter, закінчивши звернення посиланням на статтю Wall Street Journal про підсумки минулих у неділю парламентських виборів у Росії.

2011-12-06 09:39
Акунін про Путіна: Шкода мені Вас. Не треба бути Нострадамусом, щоб визначити Ваше майбутнє

Відомий російський письменник Борис Акунін вважає, що нинішній прем'єр-міністр РФ Володимир Путін може повторити долю лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі.Коментуючи вибори в Держдуму, Акунін в своєму ЖЖ пише, що "тепер на авансцену вийде кандидат у довічні правителі"."Усі тухлі помідори полетять не в бутафорську партію, а особисто в нього, рідного і коханого. Три місяці тупі підлабузники з путінського оточення викликатимуть у населення блювотні позиви своєю пропагандою. А розплачуватися йому, бідоласі", - зазначає письменник.Акунін звертається до Путіна: "Шкода мені Вас. Кажу це без жодного сарказму. Не треба бути Нострадамусом, щоб визначити Ваше майбутнє".

2011-12-05 17:50
РФ обещает Украине "окончательное решение" газового вопроса

РФ надеется завершить переговоры с Украиной по газу в декабре этого года.Об этом заявил в воскресенье посол России на Украине Михаил Зурабов журналистам на избирательном участке в Киеве.

2011-12-05 17:48
Нардепы в едином порыве принялись отменять себе льготы. Пока на словах

Лидер фракции Партии регионов Александр Ефремов заявляет о необходимости прекратить спекуляции, касающиеся льгот для народных депутатов.

2011-12-05 17:47
Оппозиции предлагают атаковать электорат тремя колоннами

Если оппозиция пойдет на выборы тремя колоннами - «Батькивщина», «Свобода» и «Фронт змин», она выиграет мажоритарку.Такое мнение в интервью

Комментариям высказал лидер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Коростень
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Миргород
2011-12-06 | Миргород
2011-12-06 | Миргород
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-06 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: До уваги керівників підприємств!
2011-12-06 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться обговорення проекту рішення
2011-12-06 | Хмільник
Хмільник: До уваги громадськості міста!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-06 18:32
В Киеве появились граффити, посвященные гибели Коноплева
2011-12-06 14:51
Російське керівництво вже немає монополії на владу, довіри та всенародної підтримки, – В. Горбач
2011-12-06 14:46
Путін і Медвєдєв не очікували таких результатів, – В. Бебик
2011-12-06 14:40
Результат виборів до Держдуми є справжнім шоком для російського керівництва, – О. Коломієць
2011-12-06 10:04
Под Киевом обстреляли автомобиль депутата
2011-12-06 10:01
"Страх сьогодні в кабінетах Адміністрації президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради"
Всі новини