Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 7 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2010-08-18 | Ковель

23 серпня – День Державного Прапора України

З нагоди свята та на вшанування однієї із найголовніших святинь народу - Державного Прапора України виконавчий комітет Ковельської міської ради звертається до керівників установ, організацій і підприємств різних форм власності та до ковельчан 21-24 серпня вивісити на своїх приміщеннях, помешканнях і балконах державні прапори України.

Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України у місті Ковелі відбудуться 23 серпня о 09.00 на бульварі Лесі Українки, де вперше в нашому місті замайорів синьо-жовтий стяг.

Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу.

У серпні 2004 року Президент України підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який відтоді, вже шостий рік поспіль святкується щорічно 23 серпня.

Державний Прапор є одним із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Він являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Ключем до розуміння як народного, так і державного аспектів є її чільні символи – жовта і синя барви та знак, нині відомий під назвою тризуб. Він є найзагадковішим з державних знаків. Навіть тоді, коли тризуб був позбавлений державного статусу, заборонений та переслідуваний на батьківщині, він продовжував виступати як символ, що вирізняв і об'єднував українців у всьому світі.
Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і символ нашої незламності. Це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, а сьогодні розбудовуємо демократичне суспільство. Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.

Особливого значення набуває використання державного прапора під час проведення протокольних заходів, оскільки з ним, передусім, асоціюється держава. У міжнародній практиці склалася особлива система правил використання державного прапора, так званий "етикет прапора". Порядок його розміщення має свої нюанси залежно від місця, де він встановлюється. Існує звичай вивішувати прапор у світлу частину доби – зі сходу до заходу сонця. У таких місцях, як резиденція Глави держави, будинок Уряду, будинок парламенту, приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування прапор може бути встановлений постійно, за умови його освітлення в нічний час.

Історична довідка Наші пращури дуже поважали древні стяги. На них зображували небесні світила, княжі знаки – тризуби, двозуби. Без прапора військо не відправлялося в похід і не вступало в бій.

Тоді ж почали поширюватися й колірні поєднання. Жовто-блакитні барви символізували Київську державу ще до запровадження християнства. У той час державного прапора як такого ще не було. Існували лише князівські стяги. Але згодом ці два кольори набули значення державних.

Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в гербах українських міст. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть.

Поєднання цих двох кольорів – жовтого і синього - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. А походить воно від герба Галицько-Волинського князівства, землі якого в XIII столітті літописці назвали Україною.

Процес розробки зовнішньої атрибутики тривав і в XX столітті.

22 березня 1918 року жовто-блакитний прапор був затверджений Центральною Радою як символ українського народу, Української Народної Республіки. Ініціатором цього рішення був Михайло Грушевський. Після перевороту, вчиненого гетьманом Павлом Скоропадським, порядок кольорів було змінено на синьо-жовтий і таким уже залишився до нашого часу.

Як і в багатьох інших державах, кольори України не мають офіційного пояснення. А неофіційне змінювалося з часом і залежало як від смаків сучасників, так і від політичної моди. І донині кожен прочитує їх сам, визначаючи для себе найголовніше. Але для кожного прапор є символом миролюбства. І кожному він нагадує наше літо, коли небо над Україною синє, а лани наші золоті.

Синьо-жовтий прапор набув широкого поширення в 90-х роках минулого століття в національно-демократичних колах, а потім повсюдно. Але держава не поспішала змінювати свою символіку. На час розпаду СРСР державним прапором України залишався радянський. Але 24 липня 1990 року президія Київської міської ради народних депутатів вирішила вивісити синьо-жовтий прапор поруч із державним червоно-синім перед будинком міськради на Хрещатику.

24 серпня 1991 року був проголошений Акт незалежності України, і синьо-жовтий прапор замайорів над будинком Верховної Ради.
На політичній карті світу з’явилася нова незалежна, суверенна держава Україна. Їй необхідно було набути всіх атрибутів державності, що належить мати учасникові Організації Об’єднаних Націй. Без цього неможливо стати рівноправним членом світового співтовариства.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову "Про державний прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.

Ковельський МВК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-07 | Ромни
2011-12-07 | Новоград-Волинський
2011-12-07 | Миргород
2011-12-07 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-05 | Прилуки
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-07 17:08
Росія поглине українську газотранспортну систему?

Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO поцікавився у експертів з енергетичних питань Олександра Тодійчука та Івана Діяка, чи загрожує створення газового консорціуму з Російською Федерацією суверенітету України.

2011-12-07 15:46
Азаров відбув до Лівану

Прем'єр-міністр України Микола Азаров відбув у середу з офіційним візитом до Ліванської РеспублікиЗгідно з програмою візиту, Азаров перебуватиме у столиці Лівану Бейруті з 7 по 8 грудня. Планується зустріч Прем'єра України з віце-прем'єр-міністром Лівану. Зустріч відбудеться сьогодні після прибуття Миколи Азарова у Бейрут.

2011-12-07 15:43
Кириленко подав у відставку

Фракція "БЮТ-Батьківщина" ухвалила рішення про відставку її голови Івана Кириленка. Про це в інтерв'ю журналістам повідомив депутат фракції Андрій Павловський, коментуючи ранкове засідання."Фракція прийняла відставку Івана Кириленка і обрала на цю посаду Андрія Кожем'якіна", - зазначив Андрій Павловський.

2011-12-07 15:41
В Україні можуть підвищити мінімальний вік жінок для вступу у шлюб

Парламент України має намір підвищити мінімальний вік жінок для вступу в шлюб з 17 до 18 рокіОдин з ініціаторів законопроекту, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко зазначив, що основною метою цього проекту є запровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до шлюбно-сімейних стосунків, що є традиційним для українського суспільства.

2011-12-07 15:38
Путін приївся росіянам?

Наскільки Путін приївся росіянам? – питає видання «Gazeta Wyborcza». У дванадцятимільйонній Москві протягом останніх 10 років на мітинги опозиції зазвичай приходило більше журналістів, ніж демонстрантів. А правоохоронців взагалі було у декілька разів більше, ніж опозиціонерів. До того ж, більшість демонстрантів, як правило, становили ті ж самі старі дисиденти.

2011-12-07 15:35
У Марселі говоритимуть про Україну

Сьогодні в Марселі початок 20-ого конгресу Європейського народного конгресу, головною темою якого буде боротьба з кризою, ситуація у басейні Середземного моря та у Східній Європі.Конгрес Європейської народної партії планує схвалити декілька резолюцій, зокрема щодо України, – сказав Польському радіо євродепутат Яцек Саріуш-ВольськийМи виступаємо (попри все) за підписання договору про асоціацію з Україною, і таким є зміст резолюції, яку підготували поляки. І друга справа – доля Юлії Тимошенко. У резолюції ми вимагаємо звільнити її таповернути всі права їй та іншим українським опозиціонерам. Під час конгресу виступить її дочка Євгенія, бо мати сидить за ґратами.

2011-12-07 15:33
У Москві перекривають Тріумфальну площу

Поліцейські встановлюють металеві огорожі по периметру Тріумфальної площі в центрі Москви після повідомлень про плани опозиції провести новий несанкціонований мітинг проти порушень на виборах до ДерждумиЯк передають РИА Новости, поліцейські оточують Тріумфальну площу і евакуюють автомобілі, припарковані на там і поблизу. На вантажівках підвезли металеві огорожі, зараз їх встановлюють. Крім цього, привезли будівельні вагончики та вивантажують їх на площі.

2011-12-07 12:25
ЄС про вибори в Росії

Керівник дипломатії ЄС Кетрін Ештон заявила у вівторок, що деякі аспекти парламентських виборів у Росії викликають «серйозне занепокоєння» і висловила надію, що всі проблеми будуть вирішені до часу президентських виборів.

2011-12-07 12:21
Лавров розкритикував Клінтон за її заяву стосовно виборів

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що заява держсекретаря США Гілларі Клінтон у Вільнюсі, яка назвала невільними парламентські вибори, що відбулися в Росії, є проявом неповаги до ОБСЄ"Висловлювання Клінтон у Вільнюсі стосовно виборів у РФ - прояв неповаги до ОБСЄ", - заявив Лавров.

2011-12-07 10:18
Закрити вікно Human Rights Watch засудила російську владу за арешт мирних демонстрантів

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch засудила арешт опозиціонерів і демонстрантів у Москві і закликала російську владу поважати право громадян на свободу зібрань."Пікетники мають право висловлювати свою думку щодо того, як було проведено вибори. Арешт мирних демонстрантів і ув'язнення їх не дуже добре характеризує уряд, і це неприйнятно в демократичному суспільстві", - заявив директор служби Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-07 | Новоград-Волинський
2011-12-07 | Миргород
2011-12-07 | Новоград-Волинський
2011-12-07 | Чернігів
2011-12-07 | Чернігів
2011-12-07 | Чернігів
2011-12-07 | Міста України
2011-12-07 | Ромни
2011-12-07 | Чернігів
2011-12-07 | Хмільник
2011-12-07 | Чернігів
2011-12-07 | Ніжин
2011-12-07 | Ромни
2011-12-07 | Ромни
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-07 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: Шукаємо новорічну ялинку!
2011-12-07 | Хмільник
До відома депутатів Хмільницької міської ради
2011-12-06 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: До уваги керівників підприємств!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-07 17:49
Росія поглине українську газотранспортну систему?
2011-12-07 16:11
Справу вбитого прокурора відправили до суду
2011-12-07 16:10
У Попова заплатять 85 мільйонів Microsoft
2011-12-07 15:52
В столиці може з`явитись філія Стенфордського університету
2011-12-07 15:50
Кабмин до 2015 г. выделит 1,152 млрд грн на улучшение условий содержания осужденных
2011-12-07 15:49
Ветераны "Динамо" и "Спартака" сыграют в Киеве накануне Евро-2012
Всі новини