Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Чт, 22 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2009-08-05 | Новоград-Волинський

Новоград-волинці вчилися економити у німців

2-17 липня відбулася навчальна поїздка української делегації в рамках співпраці з українсько-німецьким проектом СТС (енергоефективності) під керівництвом заступника міністра регіонального розвитку та будівництва України В’ячеслава Негоди. Також була присутня заступник міністра ЖКГ Ірина Зашетріна та представники міст-партнерів проекту — Івано-Франківська, Миргорода, Чернігова та Новограда-Волинського. Наше місто представляли міський голова Микола Боровець та координатор проекту Ірина ГУДЗЬ, з якою наша наступна розмова: 

— Ірино Леонідівно, якою була мета цих навчань? 
— Головне завдання цієї поїздки — це подивитися, як налагоджене і наскільки ефективно працює енергозбереження в будинках як цілісна система. Особливо за тих умов, що склалися нині в Німеччині, де стрімко зростають ціни на енергоносії. Ця тенденція не дає можливості зробити чіткий розподіл у бюджеті, а тому економні німці намагаються жити ще якомога економніше — і це дає відчутні позитивні результати, як нам в тому вдалося переконатися. У них на державному рівні чітко виражені цілі щодо виробництва відновлювальних джерел енергії — німці постійно у пошуках альтернатив вже існуючим на сьогодні енергетичним джерелам. У Берліні, де ми були, широко використовують сонячну енергію — на будинках встановлені сонячні батареї. 

— То нове житло будують вже за новими, енергозберігаючими технологіями?
— Наскільки ми бачили і могли зробити висновки, то в Німеччині нове житло практично не будується. Зате активно санується вже існуюче. З 7 млн. квартир у Берліні 1 мільйон стоять порожніми. На житло — купити квартиру і зняти її в оренду — надзвичайно високі ціни. Тож проводиться модернізація вже існуючого житла, його санація як всередині, так і ззовні. Квартири повністю переобладнуються за системою максимального енергозбереження, і одна квартира в такому будинку залишається такою ж, як була, — щоб можна було продемонструвати різницю. Крім ремонту та заміни систем водо- та теплопостачання, ще обладнують кухню найсучаснішими економними плитами, холодильниками та іншою побутовою технікою, яка економить електроенергію. Хотілося б відзначити ідеальну чистоту у будинках, просто вражаючу чистоту. Старі будинки такі ж охайні та доглянуті, як і нові.
Тут буквально за 2-3 тижні зроблять капітальний ремонт, але надзвичайно рідко хто займається ремонтом самотужки. Бо тут без спеціального дозволу жоден господар не може навіть поміняти вікна, не кажучи вже про якесь перепланування квартир. 

— Скільки коштують квартири?
— У кожному місті по-різному, але цікаво те, що німці не купують, а переважно знімають житло. І ціни на оренду досить високі. Скажімо, за трикімнатну квартиру потрібно заплатити разом з комунальними послугами 600-700 євро. Квартири після санації дещо дорожчі, хоча вартість комунальних послуг помітно зменшується.
Німці дуже цінують архітектурну цілісність своїх будівель. Там навіть балкони ніде не засклені, а навпаки — зелені, уквітчані. Дуже гарно виглядають будинки. 

— А на що акцентується увага на вулицях Берліна?
— Особливо привертає увагу те, що більша половина населення користується велосипедами. Тут немає дорогих іномарок, які кидаються в очі у наших містах, а навпаки — всі автомобілі переважно економ-класу. Звернули увагу на те, що на вулиця мало дітей, а, переважно, люди старшого віку, пенсіонери. У Німеччині пенсійний вік складає 67 років. І пенсіонери мають високозахищений соціальний пакет. Привертають увагу двоповерхові автобуси, другий поверх у яких — повністю відкритий і звідти дуже приємно милуватися краєвидами міста. Автобуси такі красиві та яскраві, немов іграшкові. Що ж до автомобілів, то у Німеччині за заміну старих автомобілів на нові господарі доплачують півтори тисячі євро.
Відчувається, що німці рахують кожну копійку. Тут дуже дорогі страховки, які є обов’язковими. Але, разом з тим, хороший соціальний захист. У школах є басейни, ковзанки, а літні канікули, що цікаво, тривають лише вісім тижнів. Ми практично не бачили на вулицях вагітних жінок, тут дуже тяжка демографічна ситуація, населення старіє. Також не бачили жодної жінки з квітами, а одяг — дуже демократичний, спортивний, зручний. Чесно кажучи, як на нас, слов’янок, — романтики малувато. 

— Як вирішується проблема зі сміттям у місті?
— Німці щодо чистоти, як відомо, дуже відповідальні. На вулицях тут завжди чисто, в будинках, під’їздах — теж, а сміття сортується в окремі контейнери. Пусті пластикові пляшки взагалі приймають по п’ятнадцять центів за штуку. 

— А яке співвідношення цін і заробітних плат?
— Ціни не дешеві. Скажімо, хліб коштує 2-3 євро, хороші цукерки близько 20 євро за кілограм. Дуже дорогі приватні будинки, і серед них ми не помітили жодного такого модного, як нині у наших забудовників, палацу. Це скромні одноповерхові котеджі, з доглянутим газоном та квітами на подвір’ї — і все це коштує від 200 тисяч євро і більше. Ну, а щоб прокататися в автобусі, потрібно заплатити 2-3 євро, щоб припаркуватися машиною — 2 євро. А заробітні плати — це вже, залежно від спеціальності. Я б не сказала, що німці дуже розкошують, навпаки — економлять на всьому, що для українців поки що незвично. 

— Ірино Леонідівно, повертаючись до модернізації житла, чи є якісь пільги по кредитах для тих, хто бажає провести такі роботи?
— Так, є пільговий кредит на модернізацію житла — 1,4 відсотки. Держава всіляко підтримує заходи з енергозбереження. Але, знаєте, що нас дуже здивувало, то це те, що німці зносять цілі будинки, які ще в досить нормальному стані. У нас дуже багато таких будинків і ще й значно гірших — у них живуть люди десятиріччями. А тут без жалю просто змітають з лиця землі. Зате в санованих будинках всюди господарський підхід — і батареї з терморегуляторам, і якщо в будинку виникає якась проблема, скажімо, протікає дах, то це вже проблема всіх мешканців, а не лише жителів останнього поверху. Всі рішення приймаються спільно всіма мешканцями будинку, а автономне опалення — це не в кожну квартиру свій котел, а один спільний котел на будинок. Тут широко впроваджені енергопаспорти на будинки.
Ще цікаві виходи з квартир — вони також уквітчані і озеленені, біля кожного під’їзду — неначе паркова зона. Взагалі тут дуже красиві парки — люди відпочивають просто на газонах — саме відпочивають, а не розпивають спиртні напої. Ми за весь час нашої поїздки ніде на вулицях не бачили жодного п’яного — тут це суворо карається великими штрафами. У парках вільно бігають білочки, зайці, в озерах плавають лебеді. Ми ніде не бачили жодної бродячої собаки.
Німці дуже дбають про здоров’я своїх громадян, тривалість життя тут одна з найбільших у світі, а нині ставиться завдання про те, щоб діти, які народжуються в Німеччині сьогодні, прожили, як мінімум, 100 років. 

— Наскільки тісними є в Німеччині родинні стосунки — чи допомагають батьки дітям «ставати на ноги», і чи підтримують вже дорослі діти своїх стареньких батьків?
— На жаль, це не так. Діти дуже рано стають самостійними і всього в житті досягають самі. Знову ж вони неохоче доглядають за своїми немічними батьками — тут багато будинків престарілих, де і доживають свого віку старенькі. Нам цього не зрозуміти, але такий вже тут менталітет. Молоді сім’ї живуть переважно у громадянському шлюбі і, навіть маючи дітей, неохоче розписуються, бо у кожного на той час вже є всій капітал, яким не хочуть ризикувати на випадок розлучення. 

— Що говорять німці про Україну?
— Тут люблять нашу країну, люблять братів Кличків, про яких знають практично все і поважають країну, яка дала світові таких знаменитостей. 

— Ірино Леонідівно, в чому переконала, (чи навпаки), вас ця поїздка?
— Вона ще раз переконала нас у тому, що заходи з енергозбереження мають стати невід’ємною часткою нашого життя. Те, що вони обов’язково мають впроваджуватися, вже доведено на прикладі Німеччини і багатьох розвинених європейських країн. 

Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА,
газета «Звягель-інформ»

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2011-12-16 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Ромни
2011-12-20 | Біла Церква
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-21 | Новоград-Волинський
2011-12-21 | Новоград-Волинський
2011-12-21 | Новоград-Волинський
2011-12-21 | Біла Церква
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-21 | Ромни
2011-12-22 | Сєвєродонецьк
2011-12-22 | Біла Церква
2011-12-21 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-22 18:09
"Регіонал" каже, що в усьому винен "Віктор Федорович Тимошенко"

"Регіонал" Владислав Лук’янов під час засідання парламенту у четвер неправильно назвав ім’я президента. Виступаючи з приводу проекту Держбюджету, Лук’янов почав критикувати попередню владу за прорахунки в економіці.

2011-12-22 18:08
Обезглавлен Комитет ВР по свободе слова

Комитет по вопросам свободы слова и информации выразил недоверие своему председателю бютовцу Андрею Шевченко. Как сообщают источники

Украинской правды в комитете, за соответствующее решение проголосовало шесть членов комитета.

2011-12-22 16:08
Найбільші опозиційні партії не відгукуються на заклик Тимошенко

Більшість лідерів опозиційних партій підтримали заклик Юлії Тимошенко про створення єдиного виборчого списку опозиції для участі у парламентських виборах 2012 року. Проте, досягти такої мети, на думку експертів, буде неможливо через політичні амбіції найбільших політичних гравців.

2011-12-22 14:37
Секретне будівництво Генпрокуратури. За 280 мільйонів

Як відомо, в українському бюджеті грошей немає. Принаймні для чорнобильців, багатодітних матерів і дітей війни. Але бюджетний дефіцит не стосується потреб влади – гроші на покращення умов її життєдіяльності завжди знайдуться. Майже 300 мільйонів знайшлося на резиденції президента, 180 - на укріплення берегів, де відпочивають можновладці, десятки мільйонів - на вертолітні майданчики. Втім, у влади є і секретні статті витрат, про які можновладці воліють "не говорити вголос".

2011-12-22 13:22
Відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: коли почнете працювати для людей?

До Інтернет-ресурсу OSP-UA-INFO почали звертатися громадяни зі скаргами на незадовільне обслуговування у Відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації. OSP-UA-INFO поцікавився думкою підприємців, які щорічно приходять до цього відділу.

2011-12-22 13:03
Захист Тимошенко більше не ходитиме на судові засідання

Захист екс-прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО не братиме участі у подальшому розгляді апеляційної скарги на вирок у газовій справі. Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав Сергій ВЛАСЕНКО сьогодні журналістам після завершення судового засідання з розгляду апеляційної скарги Ю.ТИМОШЕНКО на вирок Печерського районного суду Києва.

2011-12-22 13:02
Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України вдвоє

Світовий банк (СБ) погіршив прогноз зростання ВВП України в 2012 році з 5% до 2,5%. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив старший економіст представництва Світового банку в Україні Руслан ПІОНТКОВСЬКИЙ.

2011-12-22 13:01
3 графика, которые хоронят экономику в 2012 году

Дирижируемый из центра рост рынков с марта 2009 закончился; реальность, наконец, начинает беспардонно вламываться в пропаганду и манипуляции. Если абстрагироваться от последних «очковтирательных» данных от официальной пропаганды, и более пристально поглядеть на экономику, деньги, кредиты и фондовый рынок, то мы увидим ряд чрезвычайно тревожных моментов, пишут

mixenews. Вот три графика, которые полностью дискредитируют фантазии о том, что центральное планированиеинтервенция могут «спасти рынок» ещё раз в 2012 году.

2011-12-22 12:59
Азаров увидел, как дипломаты защищают территориальную целостность Украины

Премьер-министр Украины Николай Азаров уверен, что сегодняшний день требует от украинских дипломатов усилий по защите «территориальной целостности и нерушимости границ Украины». Об этом сказано в поздравлении премьера в адрес работников дипломатической службы Украины, которые сегодня отмечают профессиональный праздник украинской дипломатии.

2011-12-22 12:58
О "европейских зарплатах" Азарова бюджетники и не мечтают

Среди работников бюджетной сферы наименьшая зарплата у врачей. Об этом во время комитетских слушаний «Здоровье 2020» сказала председатель Комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения Татьяна Бахтеева, сообщил

УНН.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Новоград-Волинський
2011-12-22 | Хмільник
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Ромни
2011-12-22 | Черкаси
2011-12-22 | Чернігів
2011-12-22 | Севастополь
2011-12-22 | Севастополь
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-22 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться звіт міського голови
2011-12-22 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: Загальноміські новорічно-різдвяні заходи
2011-12-22 | Хмільник
Хмільничани та гості міста! Зустрічаймо Новий Рік разом!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-22 16:12
Попов: у наступному році метро не подорожчає
2011-12-22 13:28
Відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: коли почнете працювати для людей?
2011-12-22 13:21
На Печерську прорвало теплотрасу: 10 тисяч людей без тепла
2011-12-22 13:19
У столиці ще троє людей заразились сказом
2011-12-22 13:17
«Киевэнерго» потратит на аренду авто 2 миллиона
2011-12-22 13:16
Киев увидит надежные для экологии такси
Всі новини