Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Сб, 10 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2009-04-03 | Волочиськ

Реформа виборчої системи України – круглий стіл міських голів Закарпаття

3 квітня 2009 року в Івано-Франківську відбувся круглий стіл „Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції”. Захід провів Інститут трансформації суспільства (Київ, директор - Олег Соскін).

Під час круглого столу: 

~ Вироблено пропозиції до Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів за відкритими партійними списками та до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” щодо проведення виборів за мажоритарним принципом.
~ Намічено план заходів, які необхідно здійснити в обласних, міських, селищних радах для успішного впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
~ Ухвалено модель проведення І Всеукраїнських національних зборів міських голів, присвячених питанням адміністративно-територіальної реформи та реформи виборчої системи в Україні.
~ Ухвалено і підписано Резолюцію та Звернення міських голів і лідерів громадських організацій України до Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи пана Луїса Марії де Пуча на підтримку Резолюції ПАРЄ щодо доцільності проведення в Україні реформи виборчої системи.


Учасники заходу: представники Івано-Франківської обласної влади; міські та селищні голови, представники міських та селищних рад Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей; провідні українські експерти; представники громадських організацій та засоби масової інформації Івано-Франківська.

Звернення
міських голів та лідерів громадських організацій України
до Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи
пана Луїса Марії де Пуча

Звернутися до Вас нас змушує надзвичайна ситуація, що склалася в Україні в результаті внесення змін до виборчого законодавства щодо виборів депутатів як до Верховної Ради України, так і до місцевих рад. Вибори за пропорційною системою, яка впроваджена в Україні, призвели до руйнації парламентаризму, що в умовах парламентсько-президентської форми правління може набути незворотних рис. Про це своєчасно попереджала Парламентська Асамблея Ради Європи під час обговорення ситуації в Україні за терміновою процедурою на другій частині чергової сесії ПАРЄ, яка відбулася 16-20 квітня 2007 року в Страсбурзі.

Ми цілком згодні зі змістом Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи „Функціонування демократичних інституцій в Україні” №1549 (2007) і підтримуємо заклики та рекомендації ПАРЄ щодо внесення змін до виборчого законодавства України шляхом запровадження відкритих партійних списків не в єдиному загальнодержавному окрузі, а у визначених регіональних округах.

Ми занепокоєні тим, що сьогодні ні Президент України, ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України не забезпечують виконання положень зазначеної Резолюції, не ініціюють змін українського законодавства задля приведення його у відповідність до рекомендацій ПАРЄ.

Ми звертаємося до Вас із проханням розглянути на черговій сесії ПАРЄ у 2009 році питання про виконання Україною положень Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

Ми також вважаємо за потрібне, щоб зазначене питання постійно знаходилося в полі зору Моніторингового комітету ПАРЄ. Дуже важливо, аби цей Комітет став більш ефективним та діяльним щодо контролю за реалізацією Україною рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи. У зв’язку з цим нас турбує пасивна позиція народного депутата України Сергія Головатого, голови Моніторингового комітету ПАРЄ, з цього питання.

Принагідно хочемо поінформувати Вас, що наразі вже понад 150 міських голів України підписали Звернення до Вас як Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи з проханням розглянути питання про виконання Україною Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

На жаль, ми досі не отримали від Вас відповіді на жодне з наших звернень. Просимо Вас призначити відповідальну особу для обговорення цієї проблеми.

З повагою,

Учасники круглого столу „Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування
та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції”
(м. Івано-Франківськ, 3 квітня 2009 року)


Анушкевичус В.А., Івано-Франківський міський голова
Громко Я., Бурштинський міський голова (Івано-Франківська обл.)
Михайло Ковбас, Тлумацький міський голова (Івано-Франківська обл.)
Ірина Порайко, в.о. Сторожинецького міського голови (Івано-Франківська обл.)
Василенко В.В., заступник Надвірнянського міського голови (Івано-Франківська обл.)
Кулочицький Д., заступник Галицького міського голови (Івано-Франківська обл.)
Віктор Гошилик, секретар Долинської міської ради (Івано-Франківська обл.)
Ігор Гуцуляк, юрист Снятинської міської ради (Івано-Франківська обл.)
Іван Повідаш, Путильський селищний голова (Чернівецька обл.)
Ярослав Цуркан, Заставнівський міський голова (Чернівецька обл.)
Сидор Михайло, Вашковецький міський голова (Чернівецька обл.)

Огляд круглого столу

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства (Київ)

– Сьогодні ми проводимо вже одинадцяту подібну зустріч міських голів. До кінця червня будуть проведені такі круглі столи за участю мерів усіх областей України. І тоді ми будемо готові скликати І Всеукраїнські збори міських та селищних голів України, аби прийняти дуже конкретні рішення щодо реформи місцевого самоврядування та виборчої системи в Україні. Переважна більшість міських та селищних голів у тих областях, де ми проводили круглі столи, були одностайними – на місцевому рівні потрібно повертатися до виборів за мажоритарною системою. Ми провели консультації стосовно виборів до Верховної Ради, проаналізували дуже багато різних систем і зупинилися на тому, що найбільш близькою до нас є англійська виборча система. Там уся країна поділена на округи, і кожна партія в кожному окрузі персонально висуває свого кандидата. Це найкраща й найпростіша для нас система. Таким чином ми поєднаємо індивідуальний спосіб відповідальності перед виборцями та партійний принцип. Ми неодноразово звертались із зазначеними пропозиціями, які виходили від міських голів, до Президента Віктора Ющенка, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра, Асоціації міст України, але жодного результату це не дало. Однак ми продовжуємо працювати в цьому напрямі й зараз фактично виходимо на завершальну фазу. Готується візит лідерів міських громад у Страсбург до Президента ПАРЄ Луїса Марії де Пуча, аби наголосити, що квітнева 2007 року Резолюція ПАРЄ стосовно необхідності змін у виборчій системі України сьогодні не виконується ні парламентом, ні керівництвом країни. Міські голови вимагають від наших керманичів, щоб Верховна Рада привела українське виборче законодавство до вимог ПАРЄ, членом якого є Україна. Окрім того, ОБСЄ і Рада Європи також наполягають, щоб Україна привела своє законодавство до вимог ратифікованої нею Європейської хартії про місцеве самоврядування. Якщо Україна взяла на себе зобов’язання, то їх необхідно виконувати. Якщо ж керівництво нашої держави не хоче цього робити, то нехай назве причини.

Галина Чорна, Волочиський міський голова (Хмельницька область)

– Якщо виходити із ситуації, яка склалася в Україні, то стає очевидним, що реформування системи місцевого самоврядування залежатиме тільки від активності міських голів. До вересня 2005 року я була людиною аполітичною. Потім почала формувати партію. У березні її осередок вже отримав 5 місць у районній раді, 3 місця – в міській раді. Сили як такої вони в районі та місті не мали, але якийсь вплив справляли. Їх найбільшим опонентом був БЮТ, який висунув на міського голову свого кандидата. Після півроку серйозної боротьби все закінчилося тим, що у БЮТі відбувся розкол, половину депутатів мали виключити з партії. Але зараз майже весь БЮТ стоїть на стороні міського голови. З 2006 року я відчуваю, що з кимось постійно доводиться воювати. Крім того, що я вирішую поточні проблеми міста, найболючіші з яких є комунальні, мені постійно доводиться витрачати нерви та сили на політичні баталії. Пропорційна система на рівні місцевих громад є абсолютно неактуальною і навіть шкідливою. Наші депутати замість того, щоб займатися проблемами міста, опікуються проблемами виділення землі. Я вже кілька раз зверталася за підтримкою в Асоціацію міст України, але крім кивання головою і співчуття я там нічого не знайшла.
Ні для кого не є секретом, що нинішній адміністративно-територіальний поділ України, який залишився нам від радянської системи, уже відмирає. Особливо болюче питання стоїть у районних центрах. У нас точиться сильна боротьба між РДА і міським головою. Міський голова вибирається громадою, і перед громадою відповідає, тому замовлення різних структур на землі і садиби не приймаються. Мені дійсно хочеться, щоб ми зрозуміли, що крім нас нам більше ніхто не допоможе”, - розповіла пані Галина.

Віктор Анушкевичус, Івано-Франківський міський голова
– Чинне українське законодавство в усіх його галузях не враховує однієї особливості – система, яка діє на сьогоднішній день, не дозволяє Україні розвиватися. В Європі вже всім зрозуміло, що сильні міста, селища, села – це сильна держава. У нас же вважають, що якщо буде сильна верхівка, то буде сильна держава. Це помилкова точка зору. Усе, що відбувається в країні, і за рахунок чого може країна розвиватись, відбувається безпосередньо в місцевих громадах, де йде реальне життя. Однак нинішнє законодавство не дозволяє розвиватися місцевому самоврядуванню як основі майбутньої європейської держави. Цьому є три причини.

По-перше, ми говоримо про Європу, але наше законодавство не гармонізоване до європейських принципів. У 1999 р. Україна без жодних застережень підписала Європейську хартію про місцеве самоврядування, однак дотепер законодавство України не приведене у відповідність до цієї Хартії.

По-друге, надмірна заполітизованість місцевого самоврядування призвела до порушення стабільності й наростанню конфліктних ситуацій у громадах. Раніше, коли депутат обирався по мажоритарному округу, він мусив іти до людей, дослухатися до їхніх потреб, звітувати перед ними, особливо, якщо був намір продовжити свої повноваження на наступний термін. І такі депутати працювали. Зараз же ми ради формуються за закритими партійними списками. Тому якість складу рад набагато нижча, ніж це було раніше. Відповідно до Конституції України кожен громадянин має право обирати й бути обраним. Але тут Конституція порушується. На сьогодні простий громадянин позбавлений можливості бути обраним депутатом будь-якої ради, якщо він не належить до якоїсь політичної структури.

По-третє, однією з основних причин гальмування розвитку місцевого самоврядування є його неналежне фінансування. Держава делегувала нам повноваження, але не забезпечила нас належним фінансуванням. Якщо подолати три ці основні причини, ми матимемо належний розвиток сіл, селищ, і, відповідно, регіонів і держави. Адміністративно-територіальну реформу треба робити поетапно. Те, що вона абсолютно потрібна, розуміють і міські голови і вчені”, - сказав Віктор Анушкевичус.

Віктор Гошилик, секретар Долинської міської ради (Івано-Франківська область)
– Вибори на місцях, які відбуваються за закритими партійними списками, є великою бідою, негативні наслідки якої ми всі зараз пожинаємо. Зрозуміло, що цю систему потрібно змінювати. У 2006 році, після переходу на партійну систему виборів, у Долині лише 5 відсотків населення були членами тієї чи іншої партії, але вони були позбавлені на той час конституційного права бути обраними й обиратися. Людям, які не належали до жодної політичної сили, доводилося звертатися до найрейтинговіших партій, щоб їх включили до списків. Відтак до влади прийшли непрофесіонали, які мали кошти і змогли заплатили за місця. І з такими депутатами доводиться працювати. На місцях точиться справжня війна. Коли приймається рішення, народні обранці не голосують, бо їм так сказали керівники партій, до яких вони належать.
Необхідно на рівень малих міст обов’язково повернути мажоритарну систему виборів – і ніяких партійних виборчих списків. Немає сумнівів і в тому, що така структура, як районна державна адміністрація, – не потрібна. Не представляють інтересів громад і районні ради. Але що ми матимемо, коли ліквідуємо цю ланку? Над цим питанням ще потрібно попрацювати.

Михайло Сидор, Вашковецький міський голова (Чернівецька область)
– Такі органи державної влади, як державні адміністрації, ніби відірвані від усіх. Ті кошти, які були спрямовані державою на ремонт доріг, нам не віддали, а самі ними управляли. Я був обраний з десяти кандидатів на посаду міського голови. А людина, яка зайняла дев’яте місце на виборах, стала головою держадміністрації. Виходить такий парадокс. Тому я цілком підтримую пропозицію щодо реформи місцевого самоврядування, передачу влади і фінансів на місця.

Ярослав Цуркан, Заставнівський міський голова (Чернівецька область)
– Я не переконаний, що звернення, яке ми сьогодні підписати до керівників держави та ПАРЄ, буде ефективним. Навіть якщо ми констатуватимемо, що Україна не виконує рекомендацій ПАРЄ, то все одно наш лист, а також їх відповідь, на яку ми сподіваємося, матимуть лише рекомендаційний характер. Яка від цього ефективність, адже закони приймає Верховна Рада, а ми просто звертаємося від себе?”

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства (Київ)
– Значення масових звернень від міських голів до ПАРЄ полягає в тому, щоб нас почули в Європі й почали тиснути на українську владу, яка буде змушена негайно приступити до здійснення реформи місцевого самоврядування та виборчого законодавства.

Круглий стіл в Івано-Франківську – це 10-й захід за участю міських голів, організований Інститутом трансформації суспільства в регіонах України. Наразі вже понад 160 міських голів України підписали Резолюцію про необхідність негайного внесення змін до виборчого законодавства України. Рішення, прийняті під час таких круглих столів, є надзвичайно важливими в умовах складної політичної, економічної, фінансової та структурної кризи, що нині вирує в Україні.


Прес-служба
Інституту трансформації суспільства
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-08 | Хмільник
2011-12-08 | Хмільник
2011-12-08 | Ромни
2011-12-07 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-08 | Прилуки
2011-12-06 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-09 16:09
Держава створила новий орган з питань захисту персональних даних з метою посилення контролю над підприємцями

Інтернет-ресурс OSP-UA-INFO взяв коментар у Голови правління Рівненської обласної асоціації промисловців і підприємців Кашинчара Романа Васильовича щодо діяльності Державної cлужби Укpаїни з питaнь заxисту пepcональних даних

2011-12-09 16:08
Акції чорнобильців отримують потужний імпульс з нового року

Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв ексклюзивний коментар у Миколи Ісаєва голови Головного секретаріат Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» щодо подальших дій чорнобильців по захисту своїх прав.

2011-12-09 12:43
«Парафують... Не парафують... Парафують... Не парафують...» - Rzeczpospolita

Європейський союз дав зелене світло для парафування Угоди про асоціацію України з ЄС. Європейська народна партія (найбільша загальноєвропейська партія) у четвер прийняла резолюцію у справі України: хоча гостро скритикувала українську владу за ув’язнення Юлії Тимошенко (тепер можна говорити про подвійне ув’язнення), але одночасно партія підтримала парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС». Європейська народна партія закликає звільнити Юлію Тимошенко та інших діячів української опозиції, а також не перешкоджати їм в участі у виборах 2012 року.

2011-12-09 12:23
Таємниці Біловезької Пущі: 20 років по тому

«Зібралися троє мужиків (варіанти: негідників, зрадників, агентів Заходу) у Біловезькій пущі, добряче хильнули і по п’яні розвалили велику державу». Такою є популярна, призначена для плебсу версія того, що сталося двадцять років тому

2011-12-09 12:19
Опозиція на знак протесту покинула Раду

Народні депутати з фракцій БЮТБ і НУ-НС залишили зал засідання Верховної Ради на знак протесту проти повторного арешту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.Перед тим, як опозиціонери вийшли із залу, голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін виступив із трибуни із заявою від імені двох фракцій.Він повідомив, що засідання погоджувальної ради лідерів фракцій завершилося безрезультатно.Зокрема, з його слів, представники більшості відмовилися виконати вимоги опозиції з розгляду законопроекту, що встановлює одержання вигоди умовою відповідальності державних службовців за перевищення влади.

2011-12-09 12:13
Перемога партії влади, що продовжує втрачати свої позиції

«Единая Россия» на виборах втратила майже 14% голосівВибори в Росії завершилися з давноочікуваним результатом. Власне, відсутність інтриги і була причиною доволі млявої та невиразної кампанії. До цього додалася деяка роздвоєність бюрократичного апарату. Путін у президенти, а Мєдвєдєв? Він після того, як тандем завершив своє існування, тепер хто? Як-то кажуть, чекайтена відповідь. Однак така ситуація для апаратників та бюрократів неприйнятна взагалі. І крутись тут, як можешФормально партія «Єдина Росія»здобула більшість, радше за все, з урахуванням поглинання під час розподілу мандатів, до того ж абсолютну. За даними ЦВК, «Єдина Росія»отримає 238 мандатів у Думі, КПРФ – 92, «Справедливая Россия» – 64, ЛДПР – 56. Неабиякі результати у всіх, лише партія влади втратила майже 14% голосів.

2011-12-09 12:08
Симулякр виборів: тоталітарний режим у Росії став фактом

Його сутність визначається тотальністю усунення всіх росіян від доступу до ресурсів, від вільної організації людей у всілякі об’єднання та політичні партіїУ багатьох дискусіях та обговореннях, щоведуться в Росії, як і в адресованому мені запитанні, звучить слово «вибори». Доводиться констатувати: на жаль, не лише поміж російських обивателів, а й навіть поміж тих, хто висвітлює роз’яснює публічну сферу в ЗМІ, немає належного усвідомлення, що на сьогодні в Росії ніяких виборів як певного сталого інституту взагалі не існує.Насичено, часом й агресивно висвітлюється передвиборча віртуальна реальність, і таким чином ще більше згущується міфологізм масової свідомості.

2011-12-09 12:03
Турчинов: наш законопроект написаний не особисто під Тимошенко

Фракція БЮТ не відмовлятиметься від декриміналізації статті за якою Юлія Тимошенко засуджена по газовій справі попри її новий арештПро це заявив в п'ятницю на прес-конференції заступник лідера партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

2011-12-09 11:58
Екс-бютівець покинув фракцію Партії регіонів у Раді

Сьогодні вранці, 9 грудня, депутат Верховної Ради Олександр Шепелев вийшов з фракції Партії регіонів.Про це повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин."Згідно із законом про статус народного депутата і регламентом, а також заявою, повідомляю про вихід депутата Олександра Шепелева зі складу фракції Партії регіонів", - сказав Литвин.

2011-12-09 11:54
Суд на нарах

Екс-прем'єра Юлію Тимошенко, яка очікує розгляду своєї апеляційної скарги в СІЗО, вчора прийшли заарештовувати вдруге. Цього разу в рамках розслідування кримінальної справи про фінансові порушення компанії Єдині енергетичні системи України, яку вона колись очолювала, - пише Павло Дульман у Российской газете .

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Черкаси
2011-12-09 | Чернігів
2011-12-09 | Чернігів
2011-12-09 | Миргород
2011-12-09 | Миргород
2011-12-09 | Ковель
2011-12-09 | Ковель
2011-12-09 | Вінниця
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-09 | Нікополь
Шановні нікопольці!
2011-12-09 | Хмільник
Хмільницька міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади
2011-12-08 | Ромни
До уваги жителів Сумщини!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-09 16:06
Держава створила новий орган з питань захисту персональних даних з метою посилення контролю над підприємцями
2011-12-09 16:05
Акції чорнобильців отримують потужний імпульс з нового року
2011-12-09 12:38
У Києві влаштували нарколабораторію в квартирі
2011-12-09 12:36
Стенфордський університет відкриє філію в Києві?
2011-12-09 12:34
До Києва привезли викрадену картину Рєпіна
2011-12-09 12:32
Відповідати за київську землю буде 31-річний уродженець Єнакієвого
Всі новини