Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 25 вересня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  

Регламент прийому громадян з питань надання адміністративної послуги з видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

ЗАТВЕРДЖЕНО:
наказом  РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області

 
від 21.10.09 № 204-о
 

 
 
  

Начальник Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області

 
 _______________                    Гродзіцький А.О.
           (підпис)                  
             М. П.

                      "21" жовтня 2009 р. 

  
 
 
 
 
 
 
 
РЕГЛАМЕНТ

прийому громадян з питань надання адміністративної послуги

з видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними
напоями та тютюновими виробами


   
Регіональне управління  Департаменту  контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області

 
1. 

Орган державної податкової служби, структурний підрозділ, що надає адміністративну послугу

 Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області (далі – регіональне управління).

 
2. 
Місцезнаходження структурного підрозділу, що надає адміністративну послугу
14000, м. Чернігів, вул. Комсомольська,11

 тел. 652 - 953, 652-913. 

3. 
Інформація щодо графіка структурного підрозділу, що надає адміністративну послугу
 Дні прийому документів:
Вівторок    9.00 – 16.00
П’ятниця   9.00 - 16,00
 
4.

Перелік категорій одержувачів адміністративної послуги

Суб’єкти господарювання.
 
5. 

Нормативно-правові акти, якими регламентується видача документа адміністративної послуги:

  
5.1. 

Закони України (назва, частина, стаття) 

Закон України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»:

 Стаття 1. абзац 11.

Стаття 15. Імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.

5.2. 

Акти центральних органів виконавчої влади (назва, дата та номер, пункт) 

Наказ ДПА України №652 від 16.11.2004 р. “Про організацію роботи в районних (міжрайонних) ДПІ з видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами”

6.

Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання документа адміністративної послуги

 
6.1.

Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами

 
 
 
 
 
 

Одержувач адміністративної послуги для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами (далі – Ліцензія) відповідно до Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі – Закон) подає:

заяву встановленого зразка;

нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання або органом, який видав оригінал документа;

довідку відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до державного бюджету на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату);

довідку органу податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Районні (міжрайонні) ДПІ здійснюють прийом документів від суб’єктів господарської діяльності, передачу їх до регіонального управління та видають оформлені ліцензії заявникам.

Прийом документів, оформлення ліцензій, дублікатів ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та їх видача суб’єктам господарювання обласного центру здійснюється    регіональним управлінням.

 Уповноважена особа районних (міжрайонних) ДПІ здійснює прийом документів від суб’єктів підприємницької діяльності, перевіряє їх комплектність та достовірність зазначеної в них інформації.

У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів заявником особисто до регіонального управління вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття документів та підписом особи, що їх прийняла.

 Уповноважена особа районної (міжрайонної) ДПІ здійснює реєстрацію поданих суб’єктом підприємницької діяльності документів і забезпечує їх передачу до регіонального управління протягом 3-х робочих днів з моменту реєстрації (з урахуванням загального терміну розгляду документів, встановленого законодавством).

Реєстрація поданих документів для видачі, переоформлення ліцензій, дублікатів ліцензій здійснюється уповноваженими особами районних (міжрайонних) ДПІ у відповідних журналах встановленої форми , сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою.

 Передача поданих заявником документів до регіонального управління здійснюється уповноваженими особами районних (міжрайонних) ДПІ.

Оформлені та підготовлені до видачі оригінали ліцензій, дублікати ліцензій передаються уповноваженій особі районних (міжрайонних) ДПІ для видачі суб’єктам підприємницької діяльності .

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до бюджету згідно з чинним законодавством (код 14061100 „Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами” відповідно до класифікація доходів і видатків державного і місцевих бюджетів).

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються за місцем торгівлі суб’єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта підприємницької діяльності.

Документи подаються в одному примірнику у копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Заява про видачу ліцензії та визначені Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання особисто, заява про видачу ліцензії та додані до неї документи приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Відмітка про внесення плати за ліцензію проставляється на оригіналі ліцензії на підставі поданих до регіонального управління, зазначених у цьому пункті документів.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та додатки до цих ліцензій видаються заявникові у разі пред’явлення ним документа, що посвідчує особу (для фізичних осіб), або уповноваженому на це представнику заявника.

 
6.2.

Вичерпний перелік документів, необхідних для переоформлення ліцензії

 У разі зміни відомостей про заявника  (найменування або місцезнаходження юридичної особи, прізвища або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності) або  зміни електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі (для ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями), на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів регіональне управління видає суб'єкту підприємницької діяльності  ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

У разі втрати або пошкодження ліцензії регіональне управління на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єкту підприємницької діяльності дублікат ліцензії.

6.3.

Вичерпний перелік документів, необхідних для анулювання ліцензії.

Підставами для анулювання ліцензії є:

1.Письмова заява суб'єкта господарювання.

2. Рішення про скасування державної реєстрації суб'єкту підприємницької діяльності.

3.Несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії.

4. Рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом підприємницької діяльності алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору.

5. Рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом підприємницької діяльності алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем.

6. Порушення вимог статті 15/3 Закону  України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

 
 
7.

Склад і послідовність дій одержувача та суб’єкта надання адміністративної послуги, опис етапів надання адміністративної послуги

 

Видача ліцензії передбачає такі дії:

одержувача адміністративної послуги:
подання документів, зазначених у п.6 цього регламенту;

отримання ліцензії або рішення про відмову у видачі ліцензії, де повинна бути вказана підстава для відмови;

адміністративного органу:
розгляд документів, зазначених у п.6 цього регламенту;

прийняття рішення про видачу чи відмову у видачі Ліцензії;

видача ліцензії та додатка до ліцензії або мотивоване рішення про відмову у видачі ліцензії;

можливість оскарження рішення про відмову у видачі ліцензії;

Видача дубліката ліцензії передбачає такі дії:
одержувача ліцензії:

звернення про видачу дубліката втраченої або пошкодженої ліцензії;

отримання дубліката ліцензії;
адміністративного органу:

розгляд звернення про видачу дубліката втраченої або пошкодженої ліцензії;

за видачу дубліката ліцензії на роздрібну торгівлю справляється сплата у розмірі 780 гривень, яка зараховується до бюджету згідно з чинним законодавством.

видача дубліката ліцензії.
 
8.
Опис результату, який повинен отримати одержувач
 

Ліцензія видається на бланку ліцензії єдиного зразка, у якому зазначається

на лицьовому боці:

найменування та ідентифікаційний код органу, що її видав;

для юридичних осіб – найменування та місцезнаходження, для фізичних осіб – прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий, місце проживання);

ідентифікаційний код суб’єкта підприємницької діяльності;

реєстраційний номер та дата реєстрації;
місце торгівлі;
термін дії;
дата видачі;

посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, яка підписала ліцензію;

на зворотному боці:
відмітки про внесення щорічної плати за ліцензію;
дата видачі.
 

Для ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями зазначається повний перелік контрольно–касових апаратів, через які здійснюється реалізація алкогольних напоїв.

 
9. 

Інформація про платність або безоплатність надання адміністративної послуги, розмір та порядок перерахування плати за надання, якщо плату передбачено

 
 
 Бланк ліцензії   видається безоплатно.
10. 

Вимоги до строків надання адміністративної послуги, дій, прийняття рішень при наданні адміністративної послуги

 Законом України від 19.12.1995 року         № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено, що ліцензія або рішення про відмову у видачі видається заявникові не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.

 
 
11. 

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні документа адміністративної послуги

Невідповідність поданих документів вимогам Закону;

виявлення у поданих документах недостовірної інформації.

У разі подання документів на одержання ліцензії з порушенням вимог щодо оформлення, вони повертаються заявникові з відміткою про зміст порушення. Термін розгляду документів при цьому поновлюється після подання заявником виправлених документів. При поверненні заявникові документів та подальшому поданні робляться відповідні відмітки на заяві та в журналі обліку вхідних документів.

Про відмову у видачі ліцензії суб’єкт господарювання сповіщається у письмовій формі із зазначенням причин відмови.

 
 
12.

Вимоги до посадових осіб, які безпосередньо забезпечують надання адміністративної послуги, включаючи вимоги до кваліфікації (посада, освіта, досвід роботи, спеціальні знання і навички)

 
 

Посадова особа, яка безпосередньо забезпечує надання адміністративної послуги, повинна мати вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.

 
 
13.

Черговість надання адміністративної послуги ( дій та прийняття рішень) у разі перевищення попиту над можливістю надання адміністративної послуги без очікування, у тому числі терміни й умови очікування надання адміністративної послуги

 
 

Послуга надається у міру надходження документів, зазначених у п.6 цього Регламенту.

 
 
14.

Вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги

 
 

Інформаційні матеріали щодо надання адміністративної послуги розміщені на стендах у державних податкових інспекціях, на офіційному веб-сайті ДПА в Чернігівській області, у засобах масової інформації.

 
 
15.

Особливості надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам тощо

 

Особливостей надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам тощо не передбачено.

 
 
16.

Порядок подачі, реєстрації і розгляду скарг на недотримання Регламенту

 

Подання і розгляд скарг на недотримання Регламенту щодо видачі ліцензії здійснюється відповідно до Закону України „Про звернення громадян” та Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790.

 
17.

Порядок виправлення можливих недоліків наданої адміністративної послуги і відшкодування збитків одержувачу

 

Регіональне управління може з власної ініціативи або за заявою осіб, які подали документи, виправити допущені у ліцензії технічні чи арифметичні помилки.

 
 


Заступник начальника управління - начальник відділу                     В.М.Кисловець

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-24 | Пирятин
2018-09-24 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Новоград-Волинський
2018-09-07 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-09-24 | Новоград-Волинський
2018-09-21 | Пирятин
2018-09-19 | Пирятин
Всі новини розділу   
Спорт
2018-09-24 | Новоград-Волинський
2018-09-24 | Новоград-Волинський
2018-09-24 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-09-19 17:27
79-річчя агресії СРСР на Польщу

Радянський Союз напав на Польщу 17 вересня 1939 року без оголошення війни. Пропонуємо вашій увазі спогади очевидців цих подій та оцінки істориків

2018-09-19 17:26
Польський уряд планує зміни правил працевлаштування іноземців у Польщі

Іноземці мають прийматися на роботу в польських фірмах за спрощеними процедурами

2018-09-19 16:58
Маріуш Блащак закликає США створити в Польщі постійні бази американських військ

Міністр оборони заявив, що військові операції Росії, зокрема в Україні, спрямовані на підрив стабільності та миру в Європі та розбиття єдності НАТО

2018-09-19 16:27
Військові і прикордонники у Польщі займалися контрабандою з України і Білорусі

У Польщі висунули обвинувачення членам злочинної групи, яка займалася великою контрабандою цигарок з України і Білорусі

2018-09-19 16:26
Польща і США збільшать співпрацю в оборонній сфері та енергетиці

Це головне послання спільної декларації про стратегічне партнерство обох країн, яку підписали президенти Анджей Дуда і Дональд Трамп

2018-09-19 15:58
У Польщі зросла кількість хворих на кір, більшість — українці

У Польщі у Вармінсько-Мазурському воєводстві зросла кількість випадків захворювання на кір

2018-09-19 15:27
Звільнений міськрадою мер Полтави заявив, що у відставку не піде

Мер Полтави Олександр Мамай, якому 14 вересня депутати міськради висловили недовіру і достроково припинили його повноваження, заявив, що не визнає рішення депутатів і залишається міським головою

2018-09-19 15:26
У Чорнобильській зоні оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки

У Києві та області утримується високий рівень пожежної небезпеки

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Новоград-Волинський
2018-09-25 | Пирятин
2018-09-25 | Пирятин
2018-09-25 | Пирятин
2018-09-24 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2018-09-25 | Новоград-Волинський
Шановні громадяни! Будьте обережні, не наближайтесь до обірваних електропроводів!
2018-09-25 | Новоград-Волинський
Інформація про намір передати в оренду
2018-09-24 | Новоград-Волинський
Оголошення!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa