Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
28 вересня у сесійній залі міської ради за участю спеціаліста відділу санітарно-екологічного контролю міської ради Віктора Оніщенка, голів комітетів самоорганізації населення міста, голів вуличних комітетів та представників засобів масової інформації відбулася щомісячна робоча зустріч депутатів міської ради з дільничними інспекторами міліції.
Під час зустрічі обговорювалося питання співпраці відділу санітарно-екологічного контролю міської ради з дільничними інспекторами міліції щодо вирішення проблемних питань благоустрою зелених зон та прибудинкових територій у приватному секторі.
Головний спеціаліст відділу санітарно-екологічного контролю міської ради Віктор Оніщенко зупинився на необхідності дотримання мешканцями міста правил благоустрою та складання дільничними інспекторами адміністративних протоколів за порушення санітарно-екологічних норм та правил благоустрою відповідно до пункту 26 статті 10 «Закону України про міліцію», яка регламентує наступне: «забезпечувати в межах своїх повноважень виконання та контроль рішень сільських, селищних, міських рад із питань охорони громадського порядку, торгівлі, утримання тварин у домашніх умовах, одержання тиші в громадських місцях тощо, а також контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій у містах та інших населених пунктах».
Голови комітетів самоорганізації населення та голови вуличних комітетів наголосили на необхідності проведення спільних рейдів, адже вони дають ефективний результат, та запропонували використовувати більш дієві методи впливу на нерадивих мешканців, які порушують правила благоустрою території.
В.о. начальника сектора дільничних інспекторів міліції Олександр Цапко зазначив, що в поточному році складено 10 адміністративних протоколів за статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (порушення правил благоустрою територій міста та інших населених пунктів).
Обговорення вищезазначеного питання пройшло виважено й конструктивно, у результаті чого було ухвалено наступне: продовжити проведення спільних рейдів з метою контролю за утриманням в належній чистоті територій дворів, прибудинкових територій та зелених зон у мікрорайонах міста.
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення міської ради