Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Як повідомляє офіційний сайт міста, - Вінницька міська рада спільно з Британською Радою в Україні, КП «Інститут розвитку міст» (м. Вінниця) та Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) організовує 22 вересня 2009 року ділову гру «Вінниця - Місто Майбутнього». Темою обговорення в рамках ділової гри обрано майбутнє острова Фестивальний (Кемпа).
Ідея провести таку гру виникла в зв'язку з тим, що цього літа компанією «Рошен» були оголошені плани з реконструкції набережної Південного Бугу. Однак реконструкція набережної не може відбуватись без облаштування острова Фестивальний - важливого для міста об'єкту, з якого, власне, і починався розвиток Вінниці, і який досі є улюбленим місцем відпочинку для багатьох вінничан.
У діловій грі братимуть участь представники громадськості міста, керівники профільних управлінь міськвиконкому, представники депутатського корпусу, архітектурних кіл, культури, ЗМІ, знавців історії міста - загалом 25 осіб. Британська Рада, яка є розробником унікальної методики гри, запросила для її модерації Богдана Шумиловича, менеджера проектів Центру міської історії Центрально-Східної Європи, який вже має досвід проведення аналогічних ділових ігор у Львові та Мелітополі.
Слід додати, що ця ділова гра є частиною міжнародного проекту Британської Ради «Творчі міста», який реалізується у 14 країнах Європи і спрямований на напрацювання членами територіальної громади практичних ідей з покращення якості життя у містах. В Україні ділові ігри «Місто Майбутнього» успішно відбулися у Львові, Одесі та Мелітополі. Досвід проведення таких «мозкових штурмів» показав, що їх учасники напрацьовують нові і часто нестандартні рішення актуальних міських проблем. На це, власне, і розраховують організатори Вінницької гри - планується, що напрацьовані її учасниками ідеї будуть покладені в основу подальших практичних планів з облаштування й благоустрою острова.
До відома власників земельних ділянок земельних ділянок (паїв) (колишніх земель колективного сільськогосподарського підприємства “Волинь”), що розташовані на території м.Новограда-Волинського Житомирської області