Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 18 липня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2009-07-15 | Міста України

Мешканці шахтарського міста оцінили роботу муніципальних закладів соціального обслуговування

З початку цього року громадська організація “Центр громадської експертизи” у м. Кіровське Донецької області реалізує проект “Моніторинг системи соціального захисту та соціального бюджету”. Метою проекту є підвищення доступності, якості та ефективності муніципальних послуг у сфері соціального захисту та соціального забезпечення, а також бюджетних коштів, які спрямовуються на їх фінансування, шляхом проведення моніторингу роботи муніципальних закладів соціального захисту населення та аудиту соціального бюджету міста Кіровське. Проект здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
 
Однією із важливих складових реалізації проекту стало проведення в місті Кіровське опитування відвідувачів муніципальних закладів, що надають послуги соціально незахищеним категоріям мешканців міста. Метою опитування була оцінка якості, доступності та відповідності запитам мешканців міста тих соціальних послуг, що надаються цими закладами, а також з’ясування основних потреб, з якими соціально незахищені категорії громадян звертаються до них.

Опитуванням було охоплено відвідувачів чотирьох муніципальних закладів соціального обслуговування населення міста: Управління праці і соціального захисту населення, Міського центру зайнятості, Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, а також Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацезданих громадян. Загальна кількість опитаних склала 202 особи.
 
Серед опитаних відвідувачів закладів соціального обслуговування населення у місті Кіровське переважають жінки – їх 61,4%. Натомість чоловіків, які звертаються задля отримання різних видів соціального захисту чи соціальної підтримки, лише 38,6%. Середній вік опитаних відвідувачів становить 51,8 років. Більше третини опитаних – люди пенсійного віку, а частка молоді до 30 років серед усіх відвідувачів становить 14,4%.

Що стосується освітнього рівня, то серед опитаних відвідувачів муніципальних закладів соціального обслуговування населення міста Кіровське найбільшу частку становлять громадяни з середньою спеціальною освітою (29,7%), що відповідає специфіці економіки міста – домінування гірничодобувної промисловості. Друга за чисельністю група – громадяни з повною вищою освітою (17,8%). Частка громадян з дуже низьким рівнем освіти (1 - 4 класи) серед опитаних відвідувачів є значно меншою – 8,4%, що свідчить про доволі високий рівень освіти старших вікових груп у місті, а також про незначну долю серед відвідувачів громадян найстарших вікових груп, які переважно відзначаються значно нижчим рівнем освіти.

Майже половина опитаних – пенсіонери (46,5%), друга за кількістю опитаних група – безробітні та тимчасово непрацюючі (14,4% опитаних). Детальніше розподіл опитаних за типом зайнятості представлений у Таблиці 1.
 
Таблиця 1. Розподіл опитаних відвідувачів за типом занятості
 
Кількість осіб
% від всіх опитаних відвідувачів
Працівники державних підприємств
14
6,9
Працівники приватних підприємств
14
6,9
Підприємці-фізичні особи
22
10,9
Безробітні
29
14,4
Домогосподарки та непрацюючі
23
11,4
Пенсіонери
94
46,5
Студенти
5
2,5
Інше
1
0,5
 
Найбільш популярним закладом щодо звернень соціально незахищених категорій мешканців міста Кіровське є Управління праці і соціального захисту населення – до нього хоч один раз впродовж 2008 року зверталися 50,5% опитаних відвідувачів. При цьому, зазвичай відвідувачі звертаються до управління один раз на півроку (21,8% опитаних).

До Міського центру зайнятості хоч один раз впродовж 2008 року зверталися 30,2% опитаних. Зважаючи на специфіку роботи центру, звернення до нього мешканців міста є значно частішими – більшість опитаних звертаються до нього один раз на місяць або частіше.

Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян хоч один раз впродовж 2008 року відвідали 26,2% опитаних. Більшість з них звертається до центру один раз на квартал або оди раз на півроку.

Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді є не таким часто відвідуваним закладом соціального обслуговування населення в місті Кіровське і зазвичай до нього звертаються в діапазоні від одного разу на квартал до одного разу на рік. Хоча є група осіб з числа клієнтів центру, які відвідують його доволі часто – частіше 1 разу на місяць. Очевидно, цю останню групу становлять особи, що приходять до центру задля регулярних консультацій психолога.
 
Під час опитування відвідувачів муніципальних закладів соціального обслуговування населення їх попросили оцінити якість послуг, які надаються цими закладами, за п’ятибальною шкалою.

Отже, найвищі оцінки в місті Кіровське отримали Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацезданих громадян – 4,45 бали, а також Міський центр зайнятості – 4,39 бали. Два інші заклади, які оцінювалися їх відвідувачами, отримали дещо нижчі оцінки, хоча також вище 4 балів: Управління праці і соціального захисту населення – 4,16 бали, а Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді – 4,03 бали (див. Таблицю 2).
 
Таблиця 2. Оцінка якості послуг, що надаються муніципальними закладами соціального обслуговування
 
Управління праці і соціального захисту населення
Міський центр зайнятості
Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді
Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацезданих громадян
Середня оцінка (балів)
4,16
4,39
4,03
4,45
Кількість опитаних (осіб)
114
64
30
53
(де 5 – відмінно, 4 – добре, 3 – задовільно, 2 – незадовільно, 1 – погано)
 
Під час опитування також було досліджено питання про те, наскільки послуги, що надаються муніципальними закладами соціального обслуговування населення, відповідають потребам соціально незахищених категорій громадян – так само за п’ятибальною шкалою.

Виявилося, що всі заклади соціального обслуговування населення міста Кіровське отримали досить високу оцінку відповідності послуг, що ними надаються, існуючим потребам мешканців міста. Всі вони були оцінені значно вище 4 балів. При цьому, лідером так само став Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян – 4,56 бали (див. Таблицю 3).

Таблиця 3. Оцінка відповідності послуг, що надаються муніципальними закладами соціального обслуговування населення, існуючим потребам городян
 
Управління праці і соціального захисту населення
Міський центр зайнятості
Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді
Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацезданих громадян
Середня оцінка (балів)
4,48
4,49
4,44
4,56
Кількість опитаних (осіб)
112
59
32
54
(де 5 – відмінно, 4 – добре, 3 – задовільно, 2 – незадовільно, 1 – погано)
 
Загалом ефективність роботи закладів соціального обслуговування населення міста Кіровське є доволі високою. Так, відповідаючи на питання про те, наскільки працюючі в місті заклади соціального обслуговування населення вирішують питання, з якими мешканці міста до них звертаються, більшість опитаних знову дали досить високу оцінку трьом із чотирьох муніципальних закладів. Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді отримав оцінку нижче 4 балів, що вказує на необхідність фахівців центру й надалі працювати над розширенням переліку послуг, які ним надаються, а також нарощувати матеріальну базу центру для кращого вирішення проблем та задоволення запитів його відвідувачів у майбутньому.
 
Таблиця 4. Оцінка Наскільки ці установи вирішують проблеми, з якими Ви до них звертаються
 
Управління праці і соціального захисту населення
Міський центр зайнятості
Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді
Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацезданих громадян
Середня оцінка (балів)
4,27
4,37
3,97
4,51
Кількість опитаних (осіб)
93
60
32
55
(де 5 – відмінно, 4 – добре, 3 – задовільно, 2 – незадовільно, 1 – погано)
 
Опитування показало: більшість відвідувачів закладів соціального обслуговування міста Кіровське вважають, що ці заклади працюють ефективно і доволі якісно виконують функції, які на них покладені. При цьому, лідерами за всіма показниками є Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян та Міський центр зайнятості.
 
Наталія Ходько
Центр громадської експертизи
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-07-18 | Вишгород
2018-07-18 | Скадовськ
2018-07-17 | Житомир
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-16 | Ромни
2018-07-05 | Новоград-Волинський
2018-04-06 | Пирятин
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-02-23 | Пирятин
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-16 | Пирятин
2018-07-13 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2018-07-10 | Новоград-Волинський
2018-07-09 | Ромни
2018-07-05 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-07-27 14:32
«Библейская праистория» доктора теологии Александера Цапа (Словакия, г. Прешов)
Весной 2018 года вышла очень важная для всех христиан книга «Библейская праистория (Библейно-экзегетический комментарий содержания первой – одиннадцатой главы Книги Бытия)», автором которой является prof. ThDr. Александер Цап CSc. На мой взгляд, это чрезвычайно интересная и полезная книга для всех читателей, очень большой труд.
2018-07-16 17:27
Чому Україна?

Це саме в Україні кинуто на чаші терезів питання про те, чи вільний Захід закриває зараз свої кордони там, де вони існують

2018-07-16 17:26
Як діє агентура Путіна проти Польщі

Все робиться через посередників. Це не є так, що хтось сидить у російському посольстві й управляє процесом

2018-07-16 16:58
Збройні сили РП отримають нову систему командування

Про особливості нової системи президент і міністр національної оборони розповіли в Центрі полігонної підготовки Сухопутних військ у Новій Дембі

2018-07-16 16:27
Український експорт сільськогосподарських продуктів невпинно зростає

Вже перевищено обсяг показників, що передували конфлікту з Росією, - повідомляє кореспондент Польського радіо у Києві Павел Бушко

2018-07-16 16:26
У Варшаві починається щорічна нарада послів

Посли Республіки Польща прибувають, щоб обговорити найважливіші питання польської міжнародної політики

2018-07-16 15:58
У Польщі зросла кількість хворих на кір, більшість — українці

У Польщі у Вармінсько-Мазурському воєводстві зросла кількість випадків захворювання на кір

2018-07-16 13:58
Польща та Росія мають розбіжні інтереси, немає жодних шансів на близькі відносини - заявив Чапутович

Польща та Росія мають розбіжні інтереси, немає жодних шансів на близькі відносини - заявив Чапутович

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-07-18 | Вишгород
2018-07-18 | Скадовськ
2018-07-17 | Житомир
2018-07-17 | Житомир
2018-07-17 | Житомир
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Вишгород
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
2018-07-17 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2018-07-17 | Новоград-Волинський
Запрошуємо на перегляд фільму під вікритим небом
2018-07-17 | Новоград-Волинський
Запрошуємо до участі у фотопроекті «Я люблю своє місто»
2018-07-17 | Новоград-Волинський
Запрошуємо стати членами молодіжної громадської ради міста Новограда-Волинського
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa