Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Минулої суботи у Прилуках відбулась приємна церемонія передачі багатодітній родині Галутіних ключів від придбаного доброчинцями будинку.
Про власний будинок родина мріяла давно. А до останнього часу Віра та Сергій Галутіни зі своїми вісьмома неповнолітніми дітьми жили в… одній найманій кімнаті. Міська влада намагалася вирішити проблему багатодітної родини, підшукуючи відповідне житло. Розв’язати проблему допоміг щасливий випадок, що стався, як не парадоксально, у «чорну» п’ятницю 13 лютого. Саме тоді проходила одна із чисельних сесій міської ради, на якій виступив Сергій Галутін, батько родини, і попросив допомогти придбати будинок, який сім’я вже на той час підшукала.
На потребу родини Галу-тіних у власному житлі відгукнулись відомий меценат, Почесний громадянин м.Прилуки Юрій Коптєв та депутат Чернігівської обласної ради Анатолій Мірошниченко. За 35 тисяч доларів США вони купили родині 4-кімнатний будинок з присадибною ділянкою і господарськими приміщеннями по вулиці Авіації.
А потім ще прийшли і на вхідчини. І не з порожніми руками: багатодітній сім’ї подарували ще холодильник, газову плиту, душову кабінку. Міськвиконком допоміг з поточним ремонтом.
А вхідчини перетворилися на справжнє родинне свято якщо не міста, то вулиці – це вже точно. Зійшлися майбутні сусіди (а люди на вулиці, кажуть, живуть гарні).
Божої милості родині, благодаті дорослим і малим Галутіним зичили Юрій Коптєв та Анатолій Мірошниченко. Вони і вручили господарям ключі та документи на будинок. Міський голова Прилук Юрій Беркут теж прийшов привітати щасливих новоселів і від міської ради вручив їм пилосос, а від своєї родини – Євангеліє.
Віншувальних пісень співала знана у Прилуках «Горлиця». «Щоб обминали болі і тривоги ваші нові пороги…». Жінки вручили дітям «миску жита – щоб було де жити», господарю «відро цілющої води – щоб не знали біди», а господині «квіти – щоб на них були схожі ваші діти»…
А вони й справді – мов сонячні квіточки посеред весняної вулиці. Трохи збентежені велелюдністю та увагою дорослих. Щоправда, тільки семерко – Володя відпочиває в «Артеку» і повернеться вже в новий дім. Найменшенька Оля трохи повередувала у батька на руках, а потім притулилася до маминого плеча і почала дрімати, незважаючи навіть на гучні музики. Світланка, Люда, Сашко, Катруся, На-дійка та Люба мерщій метнулися розглядати кімнати, двір та все допитувалися у матері: «А ми можемо вже тут жити?».
«Відсьогодні – можемо», – розвіювала недовіру малих Віра Андріївна. І у вікнах затишного теплого дому засяяло чи то сонечко, яке саме розгулялося грайливим теплом серед холодної весни, а чи просто засвітилися усмішками дитячі личка.
В.ВАСИЛЕНКО.
Газета «Прилуччина» від 3 квітня 2009 року