Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Пн, 21 травня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2008-04-17 | Ковель

На розгляд чергового засiдання виконавчого комiтету мiської ради було винесено 48 питань

Про роботу торговельних закладiв iнформував Василь Смаль — зав. вiддiлом торгiвлi, побуту та захисту прав споживачiв мiськвиконкому. Вiн зазначив, що в мiстi функцiонує 317 закладiв торгiвлi. Високу культуру обслуговування населення та широкий асортимент товарiв забезпечують супермаркети «ВОПАК», «Наш край», «ПАККО-логiстiк», «Колiбріс», «Слайга», «Салют», торговi центри «Фаворит», «Елiт» та супермаркет «Верес». Мережа ресторанного господарства налiчує 79 об’єктiв з вмiстимiстю 3020 мiсць. Бiльшiсть закладiв вiдповiдають сучасним вимогам обслуговування, зокрема, ресторани «Ковель», «Апельсин», «Вогник», «Наше мiсто» та ТзОВ «Турiя».

Активно дiють в торговельнiй мережi ринки — центральний, привокзальний та продовольчий ринок МПП «Крайт». Загальна кiлькiсть торгових мiсць — 2510. Дiяльнiсть закладiв торгiвлi перебуває пiд постiйним контролем вiддiлу та iнших контролюючих установ. В ходi перевiрок у минулому роцi виявлено 81 порушення правил торгiвлi. Притягнуто до адмiнiстративної вiдповiдальностi 16 осiб. Накладено штрафiв на суму 1581 гривня. До 11 суб’єктiв господарювання застосовано фiнансовi санкцiї на суму 1535 гривень. У 2008 роцi виявлено 28 порушень торгiвлi. Знято з продажу товарiв, якi не мали достатньої iнформацiї про термiн придатностi, на суму 1319 грн. Притягнуто до вiдповiдальностi 9 осiб. За минулий i поточний роки у вiддiл торгiвлi звернулось 277 громадян щодо захисту їхнiх прав. В окремих закладах торгiвлi мають мiсце порушення санiтарних норм i правил, за що Ковельською райсанепiдемстанцiєю у 2007 роцi накладено 455 штрафiв на суму 41236 грн. Є випадки, коли працiвникiв торгiвлi допускають до роботи без медичного огляду. За цi порушення вiдсторонено вiд роботи 128 осiб. Вилучено з реалiзацiї 1238 кг недоброякiсних продуктiв харчування. За порушення ветеринарного господарства iнспекцiєю управлiння ветеринарної медицини оштрафовано 60 осiб на суму 1751 грн. Особлива увага зверталась на дотримання лiцензiйних умов торгiвлi. В мiстi дiє меморандум, укладений виконавчим комiтетом з пiдприємцями, який поруч iз забороною продажу тютюнових виробiв та алкоголю для молодi до 18 рокiв, встановлює таку ж заборону з продажу пива. Проте контрольнi перевiрки засвiдчують, що й тут не все гаразд. У минулому роцi виявлено 8 випадкiв продажу цих товарiв неповнолiтнiм. Днями проведено рейди-перевiрки. З 8 перевiрених об’єктiв у двох зафiксованi факти продажу пива i цигарок дiтям до 18 рокiв. Готуються матерiали для притягнення порушникiв торгiвлi до вiдповiдальностi.

 

Важливе питання порядку денного викликало гостру дискусiю. Зокрема, член мiськвиконкому, депутат обласної ради Олег Кiндер запитав, коли, врештi-решт, буде наведено лад з торгiвлею у павiльйонах на центральному ринку? Павiльйони не прийнятi державною комiсiєю в експлуатацiю, а в них уже торгують. Заступник голови мiськвиконкому Володимир Бойко повiдомив, що дане питання потребує окремого розгляду. Чиновники вiд влади минулого скликання допустили будiвництво павiльйонiв без проектiв i погоджень вiдповiдних служб. З одного боку, пiдприємцi вклали кошти i торгують, з iншого — не виконанi вимоги будiвельних норм i правил. Мiський голова Сергiй Кошарук наголосив, що це питання знаходиться на контролi, i вiн пiдтримує думку, щоб його розглянути на наступному засiданнi виконкому. При цьому мер «змалював» невтiшну картину з продажем алкоголю i тютюнових виробiв.

Згiдно iз статистичними даними, у 2007 роцi в мiстi алкогольних виробiв продано на суму 41,6 млн. грн., цигарок —14,9 млн. грн. Питома вага цих товарiв в загальному обсязi торгiвлi становить 46 вiдсоткiв. Населення витрачає на них коштiв у 4 рази бiльше, анiж на м’ясо, хлiб, молоко, цукор. На одного жителя алкогольних виробiв припадає: в Ковелi — 7,3 лiтра, Луцьку — 8,1 лiтра, Володимирi-Волинському — 7,4 лiтра.

Сергiй Кошарук наголосив на необхiдностi посилення контролю за продажем алкоголю i тютюнових виробiв, особливо — неповнолiтнiм. За подiбнi порушення пiдприємцi мають позбавлятись лiцензiй. Необхiдно усiм разом, а особливо мiлiцiї, зробити усе можливе, щоб із життя мiста викоренити таке ганебне явище, як торгiвля самогоном, спиртом, адже це не просто порушення, а небезпека життю та здоров’ю городян. Не менш вiдповiдально члени виконкому пiдiйшли до розгляду режимiв роботи окремих закладiв. Олег Кiндер, зокрема, повiдомив, що до нього як до депутата обласної ради звертаються мешканцi будинку 11-а, що по вул. 40 рокiв Перемоги. Там знаходиться бар, а на другому поверсi вiдкривається заклад грального бiзнесу. В нiчний час молодi люди шумлять, сперечаються, бувають бiйки. На думку О. Кiндера, необхiдно заборонити цiлодобове функцiонування подiбних закладiв. Члени виконкому пiсля обговорення вирiшили не давати дозволу фiрмi ТзОВ «Альфа К Луцьк» на цiлодобову роботу залу гральних автоматiв. Мiський голова Сергiй Кошарук ще раз наголосив, що там, де мають мiсце порушення, потрiбно викликати мiлiцiю, складати протоколи i надсилати подання на позбавлення суб’єктiв дiяльностi лiцензiй або розглядати питання про перегляд режимiв роботи закладiв. Не пройшло повз увагу виконкому наболiле для багатьох ковельчан питання роботи мiської лазнi. Сьогоднi там проводиться реконструкцiя i ремонт примiщень. Планується встановити новi ефективнi котли. Представник ПП «Явiр-Ковель» В. Косцьов’ят повiдомив про намiр завершити ремонтнi роботи до 31 серпня 2008 року. Виконком неодноразово наголошував на виконаннi зобов’язань перед громадою щодо роботи мiської лазнi. Проте цi вимоги не виконуються.

Обговоривши i проаналiзувавши реальний стан пiдготовчих робiт до функцiонування лазнi, виконком ще раз пiшов на зустрiч орендарям. Щоб забезпечити надання вищевказаних послуг для населення мiста, в даний час працює лазня залiзничникiв. Як повідомив перший заступник міського голови Геннадій Сорока, досягнута домовленість з керівництвом Львівської залізниці про продовження роботи цієї лазні до 1 серпня. При розглядi проектiв рiшень, поданих вiддiлом архiтектури, члени виконкому вiдзначили, що окремi з них пiдготовленi неякiсно. Тому головному архiтектору Людмилі Мурай довелося демонструвати додатковi схеми i документи з окремих проектiв рiшень.

Всi, без винятку, члени виконкому висловили суттєвi зауваження. Ряд проектiв рiшень вiдхилено, окремi — повернуто на доопрацювання. Володимир Бойко запропонував заборонити влаштовувати отвори в капiтальних стiнах багатоповерхових будинкiв при реконструкцiї i переобладнаннi квартир пiд офiси i магазини. Олег Кiндер поставив вимогу, щоб при будь-якiй реконструкцiї архiтектура вимагала вiд проектних iнститутiв розрахункiв i висновкiв не тiльки на видiлену частину, але й на цiлий будинок. Цi пропозицiї були прийнятi одноголосно. Без заперечень прийнято рiшення про граничнi тарифи на перевезення пасажирiв ВАТ «Ковельське АТП-10706». Вiднинi плата за одну поїздку в автобусi становитиме одну гривню. Затверджено план дiяльностi з пiдготовки регуляторних актiв про запровадження нових тарифiв на утримання будинкiв та прибудинкових територiй для РЖКП-1, РЖКП-2. Про новi тарифи буде повiдомлено у «Вiстях Ковельщини». Крiм цього, проводитимуться громадськi слухання. Так вимагає Закон i так має дiяти i влада, i громада. Анатолій СЕМЕНЮК.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-05-28 | Вишгород
2018-05-21 | Скадовськ
2018-05-21 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2018-04-06 | Пирятин
2018-04-05 | Новоград-Волинський
2018-02-26 | Пирятин
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-02-23 | Пирятин
2018-05-21 | Ромни
2018-05-18 | Новоград-Волинський
2018-05-18 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2018-05-21 | Ромни
2018-05-21 | Ромни
2018-05-21 | Пирятин
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-05-27 13:05
Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Economic Annals-XXI подготовил обзор Warsaw Security Forum 2017 в номере 167(9-10)'2017

2018-05-21 13:26
Експорт українських товарів у Польщу зріс на понад 30%

У першому кварталі 2018 року в Польщу експортовано українських товарів на суму $816,2 млн, що на 31,7% більше, ніж упродовж такого самого періоду минулого року

2018-05-18 17:27
43% поляків підтримують декомунізацію вулиць

Поляки поділені щодо процесу декомунізації назв вулиць, доріг та площ у країні

2018-05-18 17:27
Український експорт сільськогосподарських продуктів невпинно зростає

Вже перевищено обсяг показників, що передували конфлікту з Росією, - повідомляє кореспондент Польського радіо у Києві Павел Бушко

2018-05-18 16:58
У США чергові переговори щодо системи Patriot

Польські переговірники прибули до США на черговий раунд переговорів про систему Patriot

2018-05-18 16:27
Будуть дослідження в Грушовичах

24 і 25 травня група експертів польського ІНП проводитиме археологічні роботи на цвинтарі в Грушовичах

2018-05-18 16:26
Україна хоче незалежної Церкви

Ідеться про те, щоб досягти остаточну незалежність від Москви - наголошує «Gazeta Polska Codziennie»

2018-05-18 15:26
У віськових частинах на Київщині масове захворювання на кір

Випадки масових захворювань у військових частинах одразу відстежуються військовими прокурорами для вчасного реагування

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-05-28 | Вишгород
2018-05-21 | Скадовськ
2018-05-21 | Ромни
2018-05-21 | Ромни
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Ромни
2018-05-21 | Пирятин
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-21 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2018-05-21 | Новоград-Волинський
2018-05-18 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться урочистий захід, приурочений Дню Героїв
2018-05-18 | Новоград-Волинський
Інформація про намір передати в оренду
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa