Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Сб, 23 червня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2007-10-22 | Миргород

Товари миргородської «Калинки» - на світовому рівні

У чарівному куточку України — місті-курорті Мирго­роді є особливе, одне з успішних підприємств — ЗАТ «Мир­го­родський завод прод­то­варів «Калинка». Успішним воно стало віднедавна, коли із приходом нового ке­рівника воно із досить-таки відсталого перетворилося на передове, про­­­гресивне виробництво, оснащене та оновлене за останніми вимогами тех­ніки. А очолює це підприємство активна, енер­гійна, сонячна жінка — голова правління Олена Анатоліївна Лазебна.На­ро­дилася вона в 1961 році в Полтаві у сім’ї вчителів. Має дві вищі освіти — інже­нера-техно­лога (за спеціальністю «технологія і орга­ні­зація гро­мад­ського хар­чування») та бухгалтера — фінансового менед­жера. Тру­дову діяль­ність розпочала інженером ви­робничого відділу Сумської обл­­спо­живспілки. З часом очо­лила Полтавський державний центр стан­­дар­тизації, мет­ро­логії та сертифікації. З квітня 2004 року — голова прав­­ління ЗАТ «Мир­го­родський завод продтоварів «Калин­ка».


Олена Анатоліївна — заслужений працівник сфери послуг України, нагороджена трудовою відзнакою «Знак пошани», а в цьому році з нагоди дня працівників харчової промисловості її нагороджено Почесною гра­мотою Кабінету Міністрів України.


- Ще кілька років тому ваше під­при­ємство було як і десятки, а мо­же, й сотні, подібних в Україні: воно фактично припи­нило свою діяльність. І раптом із вашим приходом відбулися разючі зміни, почалася реорганізація і нарощування виробництва. Що трапи­лося? З чого почався такий серйозний перелом?


- Закрите акціонерне товариство «Мирго­родський завод продтоварів «Ка­линка» як підприємство з виробництва харчових про­дуктів було засновано ще в 1903 році. Міня­лася форма власності, мінялися пріоритети й аспекти господа­рювання, але незмінними залишалося од­не — підприємство вигото­в­ляло і виготов­ляє продукти харчування на основі нату­ральної сировини із застосу­ванням кла­сичних технологій, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.


XXI століття на підприємстві обумов­лено невпинним розвитком виробництва. Було удосконалено лінію розвитку мінеральної води, що сприяло оптимізації використання природних ресурсів, зниження витрат й енергоємності виробництва на 30%. Модер­нізується лінія з виготовлення хрону та гірчиці. Облаштовуються приміщення без­алко­голь­ного цеху, проводиться реконструк­ція складу готової продукції, системи водо­по­стачання та водовідведення.На дотри­ман­ня вимог Закону України «Про охорону праці» на підприємстві проведено атестацію робочих місць, за результатами якої праців­никам установлені пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах. Кількість таких робочих місць, у порівнянні з результата­ми попередньої атестації, зменшилася на 15 від­сотків. Немалу увагу приділяємо конт­ролю якості продукції, то­му розвивається мате­ріальна база атестованої в 2005 році вимірю­вальної лабораторії, а її молодий колектив постійно навчається. Висока якість продукції підтри­мується багаторівневою системою контролю виробни­чого процесу, здійсню­єть­ся оперативний контроль кож­ного етапу ви­робництва — від сировини до готової про­дукції.


Сьогодні підприємство випускає таку потрібну всім екологічно чисту продукцію, як хрін, гірчицю, оцти, що завоювали повагу у споживачів та мають широкий по­пит. Най­більшою популярністю та любов’ю у на­се­лення користується мінеральна лікуваль­но-столова вода «Миргородська №2», її ліку­вальні властивості відомі з давніх часів, але споживачі найчастіше вживають її як освіжа­ючий напій для тамування спраги і стиму­лювання травлення.Весь час оновлюється не тільки зовнішній вигляд всього спектра про­дукції, а й розширюється її асортимент. На початку цього року покупці познайоми­лися з елітними ароматизованими оцтами, які виготов­лені з додаванням спецій (часник, хрін, перець тощо). Ці оцти представлені ши­роким асортиментом із восьми найме­нувань: «Оцет із часником і зеленню», «Оцет із хро­ном», «Запашний», «Маринад», «Мус­кат», «Вишня», «Чорна смородина», «Яблуко». Ароматизовані оцти є ду­же смачною заправ­кою до салатів (при домашньому консер­вуванні додавання цього продукту значно полег­шує приготування маринаду). Зараз на розгляд спожи­вачів ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка» пропонує цілий ряд нового виду продукції — непере­вер­шений елітний хрін із натуральними добав­ками (шма­точками лимону, апельсина, смородини, яблук, обліпи­хи, кизилу, журав­лини та ін.), який користується попу­лярністю за кордоном і набуває дедалі більшого розпов­сюдження в Україні. Нині на поличках продуктових мага­зинів можна придбати «Хрін гострий», «Хрін вершковий», «Хрін делікатесний із лимоном» та «Хрін деліка­тесний із апельсином».


— Чи плануєте нарощування обсягів виробництва та чи маєте якісь експортні плани щодо мінеральної лікувально-сто­лової води «Миргородська №2»?


— Ріст обсягу виробництва «Мирго­родської №2» на сьогодні здебільшого залежить від дистриб’юторів та оптовиків, які в умовах недобросовісної конкуренції та «чорного піару» з боку наших конкурентів, незважаючи ні на що, доносять її до спо­жи­вачів практично всіх регіонів України. Питан­ня розвитку експорту виглядає досить пер­спек­тивним. Нині ведуться переговори із зарубіжни­ми партнерами: з Росією, Туркме­ністаном, Молдовою та Білоруссю.


Розкажіть, будь ласка, коротко про колектив.


— Колектив наш складається з 70 чоло­вік. Приємно, що тут трудяться цілі династії сімей, які працюють на підприємстві багато років та своєю професійністю примножують трудові здобутки колективу.   Більшість ро­біт­ників — сумлінні працівники. Ось уже і в цьому році 9 чоловік на підприємстві отри­мали нагороди на різних рівнях за бага­торічну сумлінну працю, високі виробничі показники та майстерність. Серед нагород — почесні грамоти Полтавської обласної ради, по­чесні грамоти Полтавської обласної держ­адміністрації, почесні грамо­ти Міністерства аграрної політики України, грамоти Укр­прод­­­спілки та інші. Ось і в цьому році до Дня працівників хар­чової промисловості тру­до­вий колектив теж нагороджено Почесною грамотою Пол­тавської обласної ради.


На підприємстві постійно створюються нові робочі місця. Щороку заробітна плата зростає на 20-30 відсотків. Для покращення житлово-побутових, соціаль­них умов праців­ників підприємство надає пільгові пози­ки на індивідуальне будівництво житла, ведення домашнього господарства та матеріальну допомогу на оз­доровлення.


— Продукція «Калинки» вийшла на достатньо ви­сокий стабільний рівень, чи не так?


— Так. Сьогодні ми з гордістю можемо сказати, що торгівельна марка «Калинка» вже на слуху у споживачів України. Навіть на цінниках у роздрібній мережі на такі види про­дукції, як «Гірчиця столова» та «Хрін із буря­ком», її обов’язково вказують, як гара­н­тію смаку та якості. А вода «Мир­городська №2», незважаючи на пе­решкоди, які чинять їй конкуренти, по всіх регіонах Ук­раїни несе людям свій чистий та цілющий дар і отримує у відповідь їх любов та визнання. Завдяки наполегливій праці колектив підприємства неодноразово був волода­рем багатьох наго­род та дипломів. Протягом трьох років по­спіль (2004-2006 роки) ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка» був перемож­цем конкурсу якості продукції «Полтавська марка» в номінації «Продовольчі товари» за виріб: вода мінеральна хлоридно-натрієва «Мир­­городська №2». А в 2006 році пере­можцем стали також «Хрін із буряком» та «Гірчиця столова».


У березні 2005 року підприємство наго­роджено дип­ломом як переможець IІІ Все­українського конкурсу на право отримання національного знаку екологічного мар­ку­вання «Екологічно чисто та безпечно» І ступеня. І протягом трьох років наше під­приємство маркує воду мінеральну «Мир­городська №2» як екологічно чистий продукт.


У травні 2005 року мінеральну лікуваль­но-столову сильногазовану хлоридно-на­трієву воду «Миргородська №2» було наго­роджено дипломом та золотою медаллю за І місце у професійному дегустаційному конкурсі міне­ральних вод X Міжнародної виставки індустрії-напоїв «АLСО+SОFТ 2005». Це, звичайно, надихає на нові здо­бутки.


Ви щаслива людина?

Розуміння щастя дуже багатогранне. Мабуть, немає жодної людини в світі, яка могла б сказати, що вона аб­солютно щаслива. Для мене основними складовими щастя є здоров’я рідних та близьких, кохати та бути ко­ханою, мати поряд надійних друзів, улюблену роботу і бачити перспективи у по­дальшому житті.


На сьогодні все це є у моєму житті, і я мо­жу сказати: «Так. Я щаслива жінка».Миргородський міськвиконком


[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
Всі новини розділу   
Економіка
2018-04-06 | Пирятин
2018-04-05 | Новоград-Волинський
2018-02-26 | Пирятин
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2018-02-23 | Пирятин
2018-06-19 | Новоград-Волинський
2018-06-19 | Пирятин
2018-06-18 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2018-06-19 | Ромни
2018-06-13 | Новоград-Волинський
2018-06-11 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2018-12-30 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2018-12-30 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2018-07-27 14:32
«Библейская праистория» доктора теологии Александера Цапа (Словакия, г. Прешов)
Весной 2018 года вышла очень важная для всех христиан книга «Библейская праистория (Библейно-экзегетический комментарий содержания первой – одиннадцатой главы Книги Бытия)», автором которой является prof. ThDr. Александер Цап CSc. На мой взгляд, это чрезвычайно интересная и полезная книга для всех читателей, очень большой труд.
2018-06-27 13:05
Варшавский Форум Безопасности, Польша 8-9 ноября 2017 г.

Economic Annals-XXI подготовил обзор Warsaw Security Forum 2017 в номере 167(9-10)'2017

2018-06-19 17:27
Збір врожаю полуниці в Польщі під загрозою

Навіть 40% полуниці може залишитися на полі, бо в працівників з України є проблеми з в’їздом до Польщі

2018-06-19 17:26
85% поляків позитивно або нейтрально ставляться до українців

Також, згідно з опитуванням, щочетвертий польський працедавець готовий платити українцю більше, ніж поляку

2018-06-19 16:58
Збройні сили РП отримають нову систему командування

Про особливості нової системи президент і міністр національної оборони розповіли в Центрі полігонної підготовки Сухопутних військ у Новій Дембі

2018-06-19 16:27
7% українських студентів у Польщі планує повернення в Україну

Водночас щотретій студент з України після отримання польського диплому планує їхати далі на Захід

2018-06-19 16:26
У ці складні часи слід перечитувати слова Куроня

У Львові врочисто відкрили пропам’ятну дошку присвячену Яцеку Куроню

2018-06-19 15:58
У Польщі зросла кількість хворих на кір, більшість — українці

У Польщі у Вармінсько-Мазурському воєводстві зросла кількість випадків захворювання на кір

Всі новини   
 
Новини міст України
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Ромни
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
2018-06-22 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2018-06-22 | Новоград-Волинський
Рух міського автобусного транспорту у червні 2018 року
2018-06-22 | Новоград-Волинський
Запрошуємо на перегляд фільму під відкритим небом
2018-06-22 | Новоград-Волинський
Запрошуємо на заходи до Дня Конституції України
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa