Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Мобілізаційна кампанія для молодих виборців Черкаської області
Нажаль українська молодь далеко не така дисциплінована, як виборці старшого покоління, і тому в неділю частенько надає перевагу прогулянці на свіжому повітрі чи пляшці пива в колі друзів, аніж нудному стоянні в черзі за бюлетенем. Однак кому як не молоді важливо самій обирати владу, від якої багато в чому залежатиме подальше життя.
Саме тому Коаліція молодіжних громадських організацій „Молода Черкащина” вирішила реалізувати проект „Мобілізаційна кампанія для молодих виборців Черкаської області”.
Аби довести, що вибори – це не нудна втрата часу, в своїх друкованих матеріалах, які черкащани вже скоро зможуть побачити на вулицях міст, Коаліція знайомить молодь з 8-ма способами розважитися на виборах, наприклад такими:
- Запитай у голови комісії: „А за кого дають більше грошей?”
- Отримавши бюлетень покрути його в руках і запитай „А у вас є такий самий тільки з іншими кандидатами?”
- Визирни з кабінки і запитай „В когось є ще бюлетень, а то я свій уже використав?!”
Звичайно, що дані рекомендації слід сприймати з гумором, а не як інструкцію до дії. Однак ніхто не заважатиме вам трохи підняти собі настрій під час виконання громадянського обов’язку – призначити побачення біля кабінки для голосування або влаштувати із друзями справжній квест по виборчих дільницях. Хоча до самого волевиявлення треба віднестися дуже виважено.
До того ж, створено телевізійні ролики соціальної реклами – на них молоді люди грають в політичний пасьянс та роблять ставки на політичних перегонах.
Серйозно обговорити що таке Парламентські вибори і навіщо вони молоді за допомогою технології „вуличне телебачення” можна просто на вулицях 5-ти міст: Черкасах, Каневі, Смілі, Умані, Золотоноші.
Так 7 вересня в Черкасах біля Будинку Торгівлі перехожі обговорювали такі питання як: варто чи не варто іти голосувати на виборах 2007? Чи залежить щось від нашого вибору? Чого чекає молодь від нової Верховної Ради? Яким має бути політик нового покоління? Чи готова молодь сама іти в політику? Як захистити свої виборчі права? Фінансову допомогу на реалізацію проекту надав Благодійний Фонд National Endowment for Democracy.
Коаліція молодіжних громадських організацій Черкаської області
"Молода Черкащина"
18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 187, к. 11;
тел. (0472) 383878, e-mail: mch@majar.com, www.mch.ck.ua