Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
2 серпня 2007 року о 14 год в Малому залі засідань Будинку рад відбудеться круглий стіл щодо обговорення проекту рішення «Про затвердження Положення щодо організації роботи літніх майданчиків на території міста Куп’янська» з метою задоволення у весняно-літній період потреб мешканців міста в додаткових послугах закладів ресторанного господарства та торгівлі, забезпечення належної експлуатації та організації обслуговування населення цими закладами, підвищення рівня та якості обслуговування, упорядкування організації їх роботи.
Положення поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційного-правових форм господарювання.
Літні майданчики– пересувний пункт громадського харчування з кількістю місць для обслуговування до 20 осіб, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу громадського харчування, магазину, в теплий період року з 01.03. по 01.11, без відповідного облаштування робочих місць, підлягає щоденному демонтажу;
Відкритий літній майданчик - стаціонарний пункт громадського харчування з кількістю місць для обслуговування 20 осіб і більше, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу громадського харчування, магазину, в теплий період року з 01.03. по 01.11. і які експлуатуються за принципом додаткового збільшення кількості посадочних місць.
До таких майданчиків відносяться також літні майданчики прийняті в експлуатацію разом із закладом ресторанного господарства, на підставі акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію, затвердженим рішенням виконавчого комітету міської ради. Або з розробкою окремої проектної документації на будівництво літнього майданчика, відведення земельної ділянки та вводом його в експлуатацію окремим актом вищезазначеної комісії.
У цьому проекті висвітлено деякі зміни стосовно режиму роботи:
- для літніх майданчиків, які розміщуються в житловій забудові міста, до 24-00 години;
- для літніх майданчиків, які розміщуються на околиці міста (паркова зона, територія меморіального комплексу інші) згідно режиму роботи заявленого суб’єктом господарювання.
Тривалість робочого часу літнього майданчика не повинна перевищувати режим роботи стаціонарного закладу ресторанного господарства, біля якого він розміщується.
Літні майданчики відкриваються на підставі письмової заяви, поданої суб’єктом господарювання на ім’я міського голови, в якій обов’язково зазначається місце розміщення та режим роботи літнього майданчику.
Заява розглядається на засіданні Координаційної комісії з питань розвитку та підтримки підприємництва при Куп’янській міській раді.
Після позитивних висновків членів комісії, при умові виконання вимог законодавчих актів та цього Положення висновки комісії разом з заявою передаються в управління економіки для оформлення довідки про надання дозволу на розміщення літнього майданчика.
Суб’єкт господарювання звертається до управління економіки міської ради для довідки про надання дозволу на розміщення літнього майданчика.