Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
У військових частинах теж виявляють фінансові порушення
Непоодинокі факти ревізій свідчать, що бережливо ставитись до державних грошей та майна керівники багатьох установ так і не навчилися.
Ось і під час ревізії фінансово-господарської діяльності військової частини А 3177, проведеною фахівцями КРУ у Черкаській області за дорученням військової прокуратури Черкаського гарнізону, встановлено ряд порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.
З усього видно, керівництво військової частини не надто переймалося економією бюджетних гривень. Порушуючи чинне законодавство, тут у 2005 році згідно договору підряду з ДП“Кіровоградський ремонтний завод” використано 460 тис. грн. на оплату робіт по встановленню охоронного периметра технічної території без проведення тендерних процедур.
Крім цього, військова частина має понад 89 тис. грн. дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок порушення законодавчо визначеного терміну отримання товарів, робіт, послуг. Як виявилося в ході ревізії, протягом 4 місяців рахується дебіторська заборгованість за залізничні послуги на суму 88 728 грн. Не виконано Управління Одеської залізниці і послуги з розвантаження краном, за які військова частина заплатила 695 грн. ще в грудні 2004 року.
Дивні маніпуляції з коштами відбувалися в бухгалтерії військової частини. Тут свого часу здійснювалося списання коштів за декількома розрахунковими відомостями без підписів осіб, які б підтверджували отримання коштів. Таким способом було списано 1092 грн. готівки, що призвело до збитків на відповідну суму, яка під час ревізії внесена в касу в/ч.
Крім цього, ревізією встановлено, що в грудні 2006 року без наказу командира в/ч А 3177 за видатковим касовим ордером та відомістю на виплату заробітної плати працівникам воєнізованої охорони повторно виплачено 7 313 грн. надбавки за складність та напруженість у роботі за грудень 2006 року. Відповідно зайво проведено нарахувань на зарплату та сплачено внесків до державних цільових фондів на 2 647 грн.
Встановлено ревізорами порушення і в обліку основних засобів та запасів.
Вибірковою інвентаризацією наявності необоротних активів та товарно-матеріальних цінностей встановлено лишки запасів на 488 грн., що призвело до заниження в обліку вартості запасів. Крім цього, ревізори, звернули увагу, що окремі основні засоби військової частини обліковуються лише в кількісному виразі.
Це стосувалося автомобіля Камаз, комп′ютерів Рentium 166 та Рentium 300. Таке порушення призвело до заниження первісної вартості основних засобів на загальну суму 20 102 грн. Матеріали ревізії направлено до військової прокуратури Черкаського гарнізону.