Дбаємо про наповнення бюджету
З початку року до Державного бюджету надійшло податків, зборів, обов’язкових платежів близько 264,3 млн. грн. та до місцевого бюджету - близько 29,7 млн. грн. На 99,8% ці надходження забезпечено за рахунок добровільної сплати.
За показниками поданих декларацій по податку на прибуток у порівнянні з результатами річної податкової звітності за 2006 рік кількість збиткових підприємств залишилась на тому ж рівні – 4 підприємства. 85 суб’єктів господарювання підвищили рівень податкового навантаження, в результаті чого до бюджетів додатково надійшло 1,5 млн.грн. податку на прибуток. Однак, 153 платники цього податку мають незначний рівень податкового навантаження - менше 1%. Тому проведення заходів з такими суб’єктами господарювання залишається актуальним і першочерговим завданням податківців. До управління аудиту юридичних осіб передано понад 60 висновків для проведення перевірок суб’єктів підприємництва, які мають ризики ухилення від оподаткування.
За 5 місяців 2007 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли надходження по податку з доходів фізичних осіб, податку на додану вартість та інших бюджетоутворюючих податках. Середнє навантаження по податку на додану вартість зросло у порівнянні з відповідним періодом минулого року з 4,38 % до 5,76 %. Як позитив, розширюється коло платників ПДВ, які користуються вексельною формою розрахунку при проведенні експортно – імпортних операцій. Насамперед, це вигідно платникам податків, оскільки відстрочка сплати податку стабілізує фінансовий стан підприємства.
З метою створення прозорої системи адміністрування ПДВ податковими органами проводиться робота по впровадженню податкової звітності, реєстрів податкових накладних в електронному вигляді. Подання звітності до податкових органів в електронному вигляді передбачено проектом Податкового кодексу України. Платники податків, які будують свої відносини з державою на принципах відкритості, підтримують такий вияв сучасності в податковій сфері. Зменшення паперового документообігу, економія часу, скорочення терміну та спрощення процедури відшкодування ПДВ за рахунок заміни перевірки, яка необхідна у такому випадку, на електронну – ось далеко не повний перелік переваг, який імпонує кожному бухгалтеру, що використовує комп’ютерну техніку і має доступ до мережі Інтернет. З початку року 139 платників податків вже подають звітність в електронному вигляді, а 67 платників податків подають ще і реєстри отриманих та виданих податкових накладних.
Працівниками управління аудиту юридичних осіб з початку року проведено 60 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, в результаті яких донараховано до сплати понад 0,5 млн.грн. та зменшено збитків на суму понад 2, 0 млн. грн. Спільно з відділом адміністрування податку на додану вартість по 7 підприємствах упереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму 32,3 тис. грн.
У порівнянні з 01.01.2007 року податковий борг скоротився на 699,2 тис. грн. і станом на 01.05.2007 року склав 5256,6 тис.грн. За рахунок заходів стягнення податкового боргу з початку 2007 року до Державного бюджету надійшло 13,4 тис.грн. готівкою та 71,7 тис.грн майном.
За 5 місяців 2007 року працівниками відділу податкової міліції Прилуцької ОДПІ виявлено 10 злочинів у сфері оподаткування. Слідчими підрозділами за результатами розгляду матеріалів порушено 4 кримінальні справи за ст. 212 КК України, із них 3 справи носять характер резонансних. По порушених кримінальних справах забезпечено погашення завданих державі збитків на суму понад 1,6 млн.грн. З початку року працівниками відділу податкової міліції виявлено 6 фіктивних структур, що діяли на території обслуговування, з незаконного обігу вилучено товарно – матеріальних цінностей на суму понад 0,5 млн. грн., викрито 3 підпільних цехи по виробництву товарів народного споживання, в тому числі один по виробництву лікеро – горілчаних напоїв.
На часі – обговорення проекту Податкового кодексу, прийняття якого, безумовно, матиме значний позитивний вплив на розвиток підприємницького середовища. Наразі доопрацьований проект Податкового кодексу містить 17 розділів, які визначають особливості адміністрування окремих видів податків і зборів (обов’язкових платежів), що складають систему оподаткування України. Водночас над створенням цього документу активніше повинні співпрацювати представники бізнесу - тільки таким чином проект буде зрозумілішим для вітчизняних виробників і враховуватиме їх інтереси, сприятиме здійсненню інноваційно – інвестиційних проектів в Україні. Від Податкового кодексу і податківці і підприємці очікують вирішення головного завдання – створення в Україні єдиної комплексної системи оподаткування, забезпечення уніфікації, узгодженості та стабільності податкового законодавства. Пропозиції слід надавати на Web - сайти за електронними адресами: ДПА України - www.sta.gov.ua, ДПА в Чернігівській області - Dpa - ch.org.ua, Прилуцької ОДПІ - www.pryluky - rayon.osp-ua.info.
Підготовано відділом масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Прилуцької ОДПІ
|