Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
На шляху до створення Всеукраїнського технічного музею
16 травня в залі засідань міськвиконкому відбулося відкриття шостої Всеукраїнської науково-практична конференція „Український технічний музей: історія, досвід, перспективи”. В ній беруть участь науковці з багатьох регіонів України та Російської Федерації.
Роботу конференції відкрив президент асоціації працівників музеїв технічного профілю, доктор технічних наук, член Академії інженерних наук України, професор Леонід Гріфен. Привітали учасників конференції перший заступник міського голови Володимир Вигівський та аматорські колективи міського Будинку культури. Вони ж виступили перед поважними гостями і з концертною програмою.
Після цього для представників місцевих засобів масової інформації в конференц-залі міськвиконкому відбулася прес-конференція за участю директора центру пам`яткознавства Національної Академії Наук України і Українського товариства пам`яток історії і культури Олени Титової, завідувача відділу центру пам`яткознавства Володимира Константинова, першого заступника міського голови Володимира Вигівського, заступника міського голови Олександра Нижника та президента асоціації працівників музеїв технічного профілю Леоніда Гріфена.
Наступного дня ж учасники конференції зібралися на пленарне засідання, яке проходило в залі засідань виконавчого комітету Коростенської міської ради. Перед його початком відбулася презентація об’єкта „Скеля”, як заглибленого пункту управління Коростенського укріпленого району №5. Уже в серпні 1941 року частини укріпрайону та з`єднання п`ятої армії генерала Потапова впродовж місяця стримували наступ шостої німецької армії.
Учасники конференції заслухали ряд доповідей, пов`язаних з історією створення технічних музеїв та подальшим розвитком музейної справи, провели семінар з музейної педагогіки. Пізніше для них було організовано екскурсію в міський краєзнавчий музей, парк культури та відпочинку імені Миколи Островського. Відвідали наші гості і об`єкт „Скеля”, який справив на них незабутнє враження.
Сьогодні учасники конференції проведуть секційні заняття „Структура та функціонування технічних музеїв”, „Збереження пам`яток науки та техніки”, а також відвідають музеї наших підприємств: фарфорового заводу, заводу хімічного машинобудування, локомотивного депо.