Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Пенсійна реформа складається з трьох рівнів пенсійного забезпечення: солідарної, накопичувальної системи і недержавного пенсійного забезпечення.
Не слід забувати, що накопичення на старість здійснюється також за рахунок недержавного пенсійного забезпечення, яке нині представлене недержавними пенсійними фондами. Недержавне пенсійне забезпечення є добровільним і додатковим до основної (заробленої) пенсії громадян. У економічно розвинутих країнах, де люди отримують зарплату, значно вищу за українську, розмір пенсії, одержуваної з недержавних пенсійних фондів, перевищує державну пенсію. Механізм функціонування недержавних пенсійних фондів доволі простий: пенсійні внески на користь свого учасника (майбутнього пенсіонера) може здійснювати будь-хто: роботодавець на користь цього учасника, найманий працівник (на свою користь), діти (на свою користь чи на користь батьків), професійне об’єднання, членом якого є сам учасник. При цьому усі пенсійні внески є власністю учасника. З метою отримання доходу гроші інвестуються в різні фінансові інструменти, тобто учасник недержавного пенсійного фонду отримає пенсію, що складатиметься з пенсійних внесків та прибутку від інвестицій.
З метою захисту грошей вкладників від інфляції та банкрутства, законодавством передбачена диверсифікація активів, тобто інвестування в різні фінансові інструменти. Таким чином, виконується не тільки завдання цього захисту пенсійних накопичень від інфляції, але й одержання інвестиційного доходу.
Якщо говорити про виплати пенсій учасникам, в основному вони здійснюються недержавними пенсійними фондами, які перебувають у стадії реорганізації. Станом на 1 жовтня 2006 року недержавними пенсійними фондами було здійснено сукупно пенсійних виплат більш як 3 тис. осіб на суму понад 3 млн. грн. Трохи більше половини цих виплат припадає на виплати пенсій, решта на одноразові виплати.
Результати діяльності недержавних пенсійних фондів свідчать про тенденцію до збільшення кількості вкладників та учасників системи недержавного пенсійного забезпечення. Станом на 1.10.2006р. зафіксовано понад 28 тис. вкладників, що зробили внески на користь 138.4 тис. осіб. Порівняно з аналогічним періодом 2005року кількість учасників пенсійних фондів збільшились більш ніж у двічі.
До відома власників земельних ділянок земельних ділянок (паїв) (колишніх земель колективного сільськогосподарського підприємства “Волинь”), що розташовані на території м.Новограда-Волинського Житомирської області