Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Далекий 1933 рік. Рік, коли на нашій благословенній, родючій українській землі помирали хлібороби, пухли від голоду малі діти. Земля щодня сотнями приймала своїх синів і дочок. Коли гнилу картоплю та лободу їли на сніданок, а з борошна перетертих качанів пекли млинці.
І якими вони видавалися смачними! Коли і дорослі, і діти мріяли лише про їжу, про той запашний, рум’яний окраєць хліба, що колись мали щодня в кожній українській родині.
То були дійсно страшні часи, про які сьогодні навіть згадувати боляче. Минулого тижня в краєзнавчому музеї відкрилася виставка плакатів, присвячена пам’яті безвинно убієнних, хто помер страшною голодною смертю в далеких 1932-1933 роках.
- Історія міста, - розповідає Леонід Карпилянський, директор музею, на відкритті виставки, – історія радості і горя, перемог і поразок. Кожне століття приносило голод. Але такого, штучно створеного в 1932-1933 роках минулого століття, планета ще не знала. Це було ретельно сплановане знищення українського народу. І нині важко навіть підрахувати кількість жертв голодомору. Ніяких документів, ніяких списків померлих ніде немає. Правда замовчувалася довгий час. Але мовчати ми, сучасники, не повинні. Аби більше ніколи не повторилося це лихо. Аби більше ніхто не знав смаку липового листя чи молочаю.
На відкриття виставки прийшли учні прилуцьких шкіл. Діти, які і гадки не мають про голод, бо виросли в достатку. Але без минулого немає майбутнього. Тож, пам’ятаймо його, навіть таке трагічне.
Олена Васюк.
За матеріалами щотижневої
інформаційно-політичної газети «В двух словах»