Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 19 березня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2006-10-11 | Прилуки

Маркетинговий план дій для залучення інвестицій

Зараз в Україні самоврядні утворення (міста, території) конкурують між собою за залучення інвестицій та створення нових робочих місць і, в кінцевому результаті, за високий життєвий стандарт та перспективи свого соціально-економічного розвитку.

Місто може пропонувати свій сукупний ресурсний потенціал, можливості та переваги для бізнесу як своєрідний товар для зовнішніх споживачів (інвесторів) і таким чином включатися в бізнес-процеси. Бездіяльність міста в напрямку просування своїх можливостей призводить до відставання в розвитку в порівнянні з рівнозначними містами-конкурентами і, як наслідок, до зниження життєвого рівня населення і соціальної нестабільності.

Відповідно до рейтингу інвестиційної привабливості, що його щорічно визначає Недержавний аналітичний центр “Інститут Реформ” місто Прилуки серед середніх міст України займали в 2003 році 16 місце, а в 2004 уже 24 (Видання “Інституту Реформ” Рейтинги міст та регіонів).

Погіршення рейтингу свідчить про посилення конкуренції серед міст за інвестиційні ресурси та, іншого боку, - про актуалізацію задачі переходу на якісно вищий рівень роботи міської влади із залучення інвестицій. І хоча за сукупним обсягом іноземних інвестицій Прилуки традиційно займають 1-е місце в Чернігівській області (близько 43,5 млн. дол, або 696 дол. на душу населення) за рахунок кількох великих підприємств міста, ми маємо традиційно вищий (7 %) від середньообласного (близько 4 %) рівень безробіття в місті . Це фактично означає, що в місті на одне робоче місце претендує 14 безробітних. Така ситуація свідчить про актуальність для Прилук проблеми використання наявних незадіяних трудових ресурсів.

За таких умов надійним інструментарієм, що дає змогу максимально пристосуватися до ринкових, тобто конкурентних умов є регіональний маркетинг, в нашому випадку міський маркетинг.

Тому міською владою розглядається створення дієвої системи міського маркетингу як ефективного інструменту для залучення інвестицій в економіку міста та прискорення загального соціально-економічного розвитку громади, сприяння зниженню рівня безробіття в місті.

Задля підвищення успішності в залученні зовнішніх та внутрішніх інвестицій місто Прилуки приймає участь у фінансованому Агентством США (USAID) Проекті «Економічний розвиток міст» (ЕРМ).

Проект ЕРМ здійснює свою діяльність вже протягом 19 місяців. Його завданням є надання допомоги окремим містам України шляхом орієнтації їх на застосування стратегічного підходу у сфері місцевого економічного розвитку. Ключовим елементом роботи Проекту є реалізація стратегічних планів економічного розвитку. Проект «Економічний розвиток міст» має на меті закласти підвалини довгострокового економічного зростання в українських містах через допомогу органам місцевої влади у забезпеченні сприятливих умов для розвитку економіки, збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, створенні нових робочих місць та підвищенні рівня життя громадян.

Першим етапом участі нашого міста в Проекті стала розробка та схвалення Прилуцькою міською радою 29 вересня 2005 року Стратегічного плану економічного розвитку міста, який містить у собі Стратегічне бачення, визначає стратегічні цілі та подає по кожній із них низку оперативних цілей. Однією з цілей визначено створення в місті системи залучення інвестицій.

Серед 20 проектів, передбачених Стратегічним планом головне місце займають проекти, що передбачають створення маркетингової програми та комісії з промоціювання інвестиційних можливостей міста

Другим етапом стало підписання 16 лютого 2006 року Меморандуму про розширення співпраці між територіальною громадою міста Прилуки та British American Tobacco Україна, який розвиває довготривале партнерство між містом та компанією в сфері реалізації Стратегічного плану економічного розвитку Прилук.

У 1993 р. British American Tobacco стала першим іноземним інвестором у тютюнову галузь України. Однією з характеристик компанії є її відповідальність за підтримку місцевого економічного, соціального та культурного розвитку громад, на території яких вона розміщує свої виробництва.

У рамках Проекту створення системи маркетингу м. Прилуки протягом 2006 року British American Tobacco Україна надасть фінансову підтримку в межах 250 тисяч гривень, а також братиме участь в роботі та надасть експертну підтримку Комісії з просування інвестиційних можливостей Прилук, сприятиме поширенню позитивного досвіду та результатів партнерства серед ділових кіл Чернігівського регіону та України в цілому.

Третій етап заключався в створенні 17 січня 2006 року Комісії з промоціювання інвестиційних можливостей з представників зацікавлених сторін у складі 11 чоловік (міська влада, бізнес, громада).

Метою діяльності Комісії, яку очолює Надія Єременко, заступник міського голови з питань стратегічного планування розвитку міста та економічних програм, є розроблення ефективної системи маркетингу і промоції інвестиційних можливостей міста Прилуки з особливим акцентом на залученні внутрішніх та зовнішніх інвесторів.

В рамках підготовки Маркетингового плану задля визначення конкретних цілей та задач і розробки Маркетингового плану дій протягом червня – серпня 2006 року було проведено шість засідань Комісії. На засіданнях було приділено увагу створенню маркетингового плану, високопріоритетним питанням та запропоновано низку реалістичних і досяжних заходів, які будуть реалізовані з використанням обмежених внутрішніх ресурсів. Метою розробки маркетингового плану було створення привабливого іміджу міста та поширення його в інформаційному просторі з метою активного залучення інвесторів і сприяння розвитку місцевого бізнесу, який працює у місті Прилуки в даний час. У Стратегічному баченні визначено, що місто Прилуки підтвердило своє конкурентноздатне розташування для іноземних і внутрішніх інвестицій та продемонструвало наявність інструментарію і навичок для роботи з інвесторами. В той же час бачення відображає прагнення та намір місцевої громади зберегти й удосконалити місцеві умови в економічній довгостроковій перспективі.

Маркетинговий план дій після його реалізації збільшить здатність місцевої громади заохочувати інвестиційну діяльність та стимулювати створення нових робочих місць.

30 серпня Комісія з промоціювання інвестиційних можливостей Прилук прийняла Маркетинговий план дій для залучення інвестицій та затвердила оригінал-макети промоційних матеріалів – промо-брошур із загальною інформацією, що може цікавити інвестора та інформаційних листків, де українською або англійською мовами будуть представлені основні характеристики земельних ділянок, які місто пропонує інвесторам. Ці листки, складені таким чином, щоб відповісти на ймовірні запитання потенційних інвесторів щодо основних характеристик ділянок, виставлених для продажу або довгострокової оренди.

Інвестиційні матеріали вкладатимуться до спеціально розробленої папки-конверта і змінюватимуться, залежно від того, які актуальні пропозиції має місто в кожен конкретний момент часу. Тим самим забезпечуватиметься постійна актуальність інформації, що надається інвесторам, причому оновлення інформації не вимагатиме значних витрат.

Фінансову допомогу в друці цих промоційних матеріалів надає компанія B.A.T.-Україна відповідно до підписаного меморандуму. Зміст допоміг розробити проект USAID «Економічний розвиток міст», залучивши до цього Нору Мадєркову, консультанта з муніципального маркетингу з Чеської Республіки. Маючи значний досвід розробки маркетингових матеріалів для муніципалітетів кількох країн Центральної Європи, вона допомогла Прилукам розробити матеріали на якісно новому для міста рівні.

Також важливою складовою успіху промоційних матеріалів, розрахованих на англомовну аудиторію, є відповідність рівня мови мовним стандартам її носіїв, чого досить важко досягти в невеликих українських містах. В Прилуках цю проблему допомагав вирішувати волонтер Корпусу миру Педро Хурі.

Наступними кроками, що будуть зроблені вже незабаром, є випуск друкованого буклета, компакт-диска та Інтернет-презентації. Маркетинговий план дій також передбачає налагодження плідної співпраці між містом та Українським центром сприяння іноземному інвестуванню, між місцевою владою та місцевим бізнесом.

Загалом участь у цьому проекті навчить прилучан працювати в сучасних умовах. Він дасть їм інструмент, з допомогою якого місто далі зможе самостійно залучати інвестиції, створюючи нові робочі місця і підвищуючи добробут мешканців.
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2019-03-21 | Вишгород
2019-03-21 | Скадовськ
2019-03-20 | Житомир
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-24 | Пирятин
2019-03-18 | Пирятин
2019-02-06 | Новоград-Волинський
2019-01-17 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2019-03-18 | Новоград-Волинський
2019-03-15 | Пирятин
2019-03-14 | Ромни
Всі новини розділу   
Спорт
2019-03-19 | Новоград-Волинський
2019-03-19 | Новоград-Волинський
2019-03-19 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2019-05-02 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2019-05-02 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2019-05-02 13:27
Олег Соскин: Иисус Христос предсказал, что будет разрушен Иерусалимский храм и Иерусалим римскими императорами, и это все произошло

Полное интервью с проф. Александером Цапом смотрите на Youtube канале:  https://www.youtube.com/watch?v=rwGAotoMFRM&t=1395s

2019-03-20 12:27
Олег Соскин: Система не выдержала, и все вдруг увидели, что король-то голый

Вся система, которую создал Порошенко, начала рушиться. Об этом в эксклюзивном комментарии интернет-изданию Новости Украины – From-UAрассказал директор Института трансформации общества Олег Соскин

2019-03-19 17:27
Українські католики, як і польські, закликали Церкву захищати єдність шлюбу

Католики в Україні, наслідуючи приклад поляків, закликали ієрархів захищати нерозривінсть і єдність шлюбу

2019-03-19 17:26
Польське радіо зібрало для дітей з Маріуполя майже 280 тис. євро

Під час благодійної акції «Свята без кордонів 2018» для дітей з України вдалося зібрати 1,2 млн злотих

2019-03-19 16:58
Сьогодні у Варшаві підпишуть контракт на придбання комплексів Patriot

Це буде найбільший дотепер військовий контракт на придбання озброєння Польщею

2019-03-19 16:27
У США вважають, що лобізм Мацєревича для Польщі був найефективнішим

На думку відомої дослідницької групи в США, діяльність екс-мінстра оборони була найбільш ефективною для інтересів Польщі

2019-03-19 16:26
У Сеймі Польщі відкриють виставку, присвячену Аміні Окуєвій

За словами Малґожати Ґосєвської, постать Аміни Окуєвої об'єднує чеченський, український і польський народи

2019-03-19 15:58
У наймолодшого військовополоненого моряка Ейдера виявили гепатит В

У Андрія Ейдера повторно взяли аналіз крові

Всі новини   
 
Новини міст України
2019-03-21 | Вишгород
2019-03-21 | Скадовськ
2019-03-20 | Житомир
2019-03-20 | Житомир
2019-03-20 | Житомир
2019-03-20 | Вишгород
2019-03-20 | Скадовськ
2019-03-19 | Житомир
2019-03-19 | Житомир
2019-03-19 | Новоград-Волинський
2019-03-19 | Новоград-Волинський
2019-03-19 | Скадовськ
2019-03-19 | Новоград-Волинський
2019-03-19 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2019-03-19 | Новоград-Волинський
Шановні жителі Новограда-Волинського!
2019-03-19 | Новоград-Волинський
Відбудуться громадські слухання проекту рішення міської ради «Положення про організацію сезонної, святкової виїзної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарків на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної гром
2019-03-18 | Новоград-Волинський
Окремі послуги ДРАЦС відтепер можна отримати в ЦНАП Новоград-Волинської міської ради
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa