Опитування мешканцв міста при розробці програми Стратегії розвитку міста Нетішина
Готуючи програму Стратегії розвитку м.Нетішина на 2007-2012 роки, робоча група з підготовки цього документа вирішила врахувати запити громадян міста. Для цього інформаційно-аналітичний відділ виконавчого комітету міської ради розробив анкету з 7 питань, а міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зі своїми волонтерами провів опитування серед мешканців міста за такою анкетою.
1. Які, на вашу думку, пріоритетні напрямки й першочергові завдання має здійснити міська влада для розвитку міста, утримання його інфраструктури та покращання життя громадян?
2. Як ви бачите реорганізацію ЖКО для покращання утримання інфраструктури міста?
3. Ваше ставлення до розбудови 6-8 мікрорайонів міста з приводу характеру забудови (котеджі чи багатоповерхівки)?
4. На яких умовах має відбутись передача водотеплокомунікацій, які обслуговує ЦТПК, з підпорядкування ВП “ХАЕС” в комунальну власність міської громади?
5. Чи потрібне розміщення палаток з продажу промислових товарів у районі будівлі “Торгового центру”?
Вибіркова сукупність опитуваних становила – 100 осіб.
Найбільше пропозицій надійшло у відповідях на перше питання. Першочерговими завданнями міської влади, на думку респондентів, є створення нових робочих місць, у тому числі для молоді і жінок (13 чол.) та будівництво житла, у тому числі й для молодих сімей (12 чол.). Хочуть бачити нетішинці й побільше сучасних дитячих ігрових майданчиків (13 чол.), й покращання роботи з молоддю через розширення мережі різноманітних гуртків і секцій, будівництво спортмайданчиків, розважальних закладів, залучення молоді до культурного життя міста тощо (12 чол.).
Не поступається місцем останній проблемі й будівництво міського парку та інших місць відпочинку (комплексів) для молоді й дітей (13 чол.). Далі пішли соціально-побутові запити мешканців міста. Покращання якості доріг та пішохідних доріжок (6 чол.), освітлення вулиць, зокрема в районі вул.Варшавської, введення нових маршрутів міського автотранспорту, будівництво критих зупинок, встановлення лавочок тощо.
Щодо другого питання то тут все звелося до звичайних рекомендацій, яким би нетішинці хотіли бачити своє місто.
Респонденти хочуть, щоб комунальники краще працювали над озелененням міста, покращили прибирання й утримання під’їздів житлових будинків, проводили ремонти дахів і фасадів будинків. Для цього вони пропонують збільшити кількість прибиральниць, зарплату комунальникам, покращити їм умови праці й забезпеченням усім необхідним, у тому числі й матеріалами та технікою для роботи. Разом з тим контролювати їхню роботу й проявляти до комунальників більшу вимогливість. І лише одиниці пропонують зробити ЖКО приватною організацією та змінити керівників об’єднання. Дехто висловив думку, що без підтримки ВП “ХАЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” ЖКО не здатне в нинішніх умовах забезпечити належне утримання міста. Також частина малозабезпечених респондентів проти підвищення плати за комунальні послуги.
Щодо третього питання лише троє висловились проти будівництва. 32 респонденти висловились за будівництво соціального житла, тобто багатоповерхівок, 20 – за котеджі, решта – за перше і друге. Проект детального планування, замовником якого є міська влада, сьогодні розробляє УДНДІПМ “Діпромісто”. Ведуться пошуки фінансування будівництва.
Щодо четвертого питання більша половина опитаних респондентів не дала відповіді. 24 респонденти висловились проти передачі і лише 16 – “за”. Лише окремі з них висловились, що це треба зробити на умовах дотацій ВП “ХАЕС”.
Щодо п’ятого питання то голоси респондентів розділились майже порівну: 45 – за, мотивуючи це тим, що торгівля промтоварами в центрі міста їм вигідна; 46 – проти, бо це захаращує територію й створює для них певні незручності. Ті, хто за, пропонують лише відвести для торгівлі промтоварами окрему конкретну територію.
До щоденного режиму роботи міського ринку позитивно віднеслися 65 респондентів, 25 – негативно, їх задовольняє те, що є, тобто торгівля в четвер, суботу та неділю.
Також у два рази більше прихильників будівництва у місті сучасних торговельних комплексів – супермаркетів – 61 респондент. На їхню думку це посилить конкуренцію між власниками магазинів, покращить надання якісних послуг, здешевить товари. Правда, окремі респонденти пропонують будувати їх не в центрі міста, де й так вистачає торгових точок, а на окраїнах та в п’ятому мікрорайоні на вул.Варшавській, який обділений торговельними та іншими соціально-побутовими закладами. 31 респондент висловився проти будівництва супермаркетів, мотивуючи це тим, що у місті цілком достатньо торговельних точок.
|