Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
В м. Вознесенську підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу
З метою забезпечення участі громадськості міста у формуванні місцевого бюджету, забезпечення прозорості місцевих фінансів та врахування пропозицій від жителів міста стосовно використання бюджетних коштів було підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу в м. Вознесенську. Даний документ було підписано міським головою Гербовим Ю.І., головою постійної комісії міської ради з питань комунальної власності, планування, бюджету, економічної політики та реформ Албуром М.С, начальником фінансового управління Москаленко В.В. та виконавчим директором громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» Аверковою В.В.
Відповідно до основних положень меморандуму учасники забов”язуються створити в м. Вознесенську умови для:
1. Забезпечення прозорості та відкритості прийняття рішень, що стосуються бюджету міста та громади в цілому;
2. Впровадження постійно діючих механізмів залучення громадян до бюджетного процесу в місті;
3 Залучення громадян до контролю за ефективністю використання бюджетних коштів та участі у вирішенні проблем громади;
4 Впровадження системи моніторингу та оцінки виконання муніципальних програм та проектів, а також ефективності використання бюджетних коштів;
5. Забезпечення постійного, своєчасного, об’єктивного та доступного інформування громадськості міста про формування та виконання бюджету міста.
На виконання завдань меморандуму в місті вже реалізовуються практичні кроки в цій сфері:
- проведено навчання 20 активних мешканців громади основам бюджетної політики;
- розпочата робота над створенням бюджетної ради , як консультативно-дорадчого органу з питань бюджету;
- проводиться ознайомлення членів бюджетної ради з проектом бюджету м. Вознесенська на 2007 р.
Підписання цього документа відбулося в рамках реалізації в місті проекту «прозорий бюджет»,який фінансується «мережею громадянської дії в Україні» (UCAN).
Підписаний меморандум є свідченням готовності та зацікавленості місцевої влади у співпраці з громадськістю міста в рамках вирішення місцевих проблем та формуванні місцевого бюджету.