Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Маркетингова програма залучення і заохочення зовнішніх та внутрішніх фінансових потоків у Прилуцьку економіку проаналізовано на засіданні комісії з промоціювання інвестиційних можливостей міста над Удаєм.
Залучення інвестицій та утримання бізнесу через маркетингову кампанію є одним з пріоритетних напрямків розвитку міста, визначеного членами спеціально створеного комітету з розробки стратегічного розвитку економіки Прилук у ході реалізації проекту „Економічний розвиток міст”. Для більш глибокого вивчення, впровадження і залучення в місто інвестиційно-інноваційних можливостей управлінська команда міста та керівники підприємств всіх форм власності вирішили вивчити досвід залучення інвестицій у економіку Чехії. Зробила такий аналіз експерт у галузі маркетингу місцевого економічного розвитку програми партнерств громад фундації „Україна – США” Нора Мадеркова. Вона також презентувала представникам прилуцької громади організаційні можливості програми муніципального маркетингу та промоціювання інвестиційних особливостей Прилук.
Дуже добре, наголошували учасники такого незвичного семінару, що для позитивного результату у сфері маркетингу, просуванні об’єкту , творенні правильного іміджу прилуцької економіки та генерування високоякісних проектів у місті створюється сприятливий бізнес - клімат. Стрілки на барометрі економічного розвитку Прилук останнім часом для місцевих і зовнішніх підприємців схиляються від прохолоди до тепла. Як результат, значне зростання обсягів кеш-флоу (грошових потоків) у розвиток промисловості, підприємництва та бізнесу у місті .
Щоб потрібний прилуцький продукт, наголошувала Нора Мадеркова, був у потрібному місці у потрібний час і за потрібною ціною місто має продовжити пошук нових концепцій позитивного регулювання розвитку ринкових відносин у місті. Безумовно, сприятиме цьому деталізований план з оздоровлення прилуцької економіки, до розробки якого приступили посадовці та представники ділових кіл міста разом зі спеціалістами фундації „Україна- США”. Його в місті над Удаєм профінансує інноваційний фонд проекту „Економічний розвиток міст” та тютюнова компанія „В.А.Т. –Прилуки”.
Микола Гринь, радник міського голови з питань взаємодії зі ЗМІ