Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 23 квітня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  
2006-06-16 | Коростень

«За нас ніхто нічого не зробить»

Політична круговерть у країні змусила Асоціацію ради директорів перенести цьогорічний звіт на пізніший строк - початок червня. Але в цьому були і певні переваги: можна підбити не тільки минулорічний підсумок діяльності громадського об'єднання, з і перших місяців нинішнього року. Що й було зроблено.

Відкриваючи засідання, голова Асоціації, директор заводу ЗБШ В. І. Куницький підкреслив, що звітний період був надзвичайно багатий на вагомі події. В цьому ряду виді¬ляється 1300-річчя Коростеня. Організоване урочисте святкування ювілею, що знайшло відгук на те¬ренах усієї країни, стало можливим і завдяки активним спонсорським діям директорського корпусу. Влас¬не, слово «спонсорським» вжите автором тут не зовсім доречно: адже керівники міста є патріотично налаштованими його жителями, тож допомогу від них слід розціню¬вати не як адміністративну, а суто добровільну і безкорисливу.

Звіт Василя Івановича був коротко-діловим, що властиво ви¬робничникам. До Асоціації входять 124 керівники. Особливість момен¬ту в тому, що її ряди поповнюють¬ся за рахунок приватно-бізнесових структур. Це, безумовно, не тільки розширює сферу впливу ради, але й масштаби її діяльності. Втім резерв росту є і досить вагомий: мале і середнє підприємництво дедалі відчутніше впливає на еко¬номічний клімат міста. Реальний потенціал - 450 юридичних осіб і 3,5 тисячі фізичних осіб - поки що задіяний лише частково, заледве на кілька відсотків.

Саме з таких міркувань В. І. Ку¬ницький за дорученням ради вніс пропозицію перейменувати її в Асоціацію керівників підприємств, організацій і установ. Учасники зборів одностайно підтримали нововведення, чим прибрали останню формальну перепону для членства усім бажаючим.

Дев'ятнадцять представників Асоціації обрані депутатами міської ради. Це - більше третини загального складу ради, а відтак є можливість, попри різні політичні уподобання, ініціювати і проводи¬ти політику в інтересах розвитку продуктивних сил Коростеня.

Сьогодні директорський корпус фактично позбавлений якогось владного тиску зверху, що розв'язує йому руки з одного боку, дає простір для підприєм¬ницьких дій, а з іншого накладає більшу відповідальність. З цього приводу Василь Іванович сказав точно і влучно: «За нас ніхто нічо¬го не зробить». Голова ради навів красномовний приклад, як можна втілити в життя задумане, коли за нього беруться ентузіасти. Член Президії ради А. П. Тищенко, мало того що виділив гроші на будівництво пам'ятника князю Малу, сам брав безпосередню участь в його монтажі. Взагалі те¬ма центрального парку, зокрема його впорядкування до того рівня, коли не хочеться бруднити і смі¬тити, потребує особливої розмо¬ви, бо без зусиль директорського загону здійснити якісний поворот було б нереальним.

Асоціація внутрішньо живе і розвивається за рахунок добро¬дійних внесків. Кому цікаво, скажу: їх у 2005 році надійшло трохи більше 12 тисяч гривень. Переважну частину коштів вико¬ристано на матеріальну допомогу ветеранам, а також деяким іншим громадським організаціям. «Сьогодні, - наголосив Василь Іванович, - Асоціація фінансово «гола», тобто без копійки». її ви¬конавчий директор М. І. Луцишин працює «за спасибі». Ця інфор¬мація стала для директорів не¬сподіваною новиною і, здається, зачепила їх за живе: ще б пак, ними ж створене дітище бідує.

За офіційними даними, торік Асоціація надала місту, а точніше школам, церквам, на комунальні потреби допомогу, сума якої сягає 1,7 млн. гривень. Один цей при¬клад переконливо свідчить на ко¬ристь існування ради та її спрямо¬вуючого, координаційного центру, яким є виконавчий директор.

Не обминув увагою Василь Іванович і політичних процесів. Уникнувши їх оцінки, він наголо¬сив, що Асоціація показала себе політично зрілою, згуртованою і тверезо мислячою, не піддалась легко-популістським посулам.

На зборах виступив міський го¬лова В. В. Москаленко. Він розлого охарактеризував промисловий розвиток, підкресливши, що бе¬резнево-квітневий збій дає себе знати і донині. Падіння приросту виробництва не обійшло і таких «грандів», як заводи «Янтар», «Арсанія» і машинобудівний, м'ясокомбінат, хлібозавод та інших. Певна річ, не слід скида¬ти зовнішніх чинників, зокрема виборчого ажіотажу, але все це поволі стихає і треба набирати обертів, бо від недовиробництва найперше страждає міський бюджет. Відчутно впали власні надходження до нього, відтак не¬має змоги додатково фінансувати соціальну сферу, що робилось у попередні роки. До речі, планові показники власних надходжень місту збільшено вдвічі, що є абсо¬лютно необгрунтованим.

Але попри фінансові негараз¬ди, сказав мер, у місті триває будівництво, продовжується га¬зифікація приватного сектора околичних мікрорайонів Чолівка, цегельний завод, Чигирі. Дещо поліпшує ситуацію так званий резерв, зокрема кошти, що над¬ходять від приватизації землі, нерухомості, від збільшення кількості підприємств, а значить і зайнятості населення. Скажімо, тільки за п'ять місяців додалося десять юридичних і ЗО фізичних осіб. Такі цифри є свідченням до¬статньо бурхливого економічного життя міста, його привабливості для бізнесу. Зрештою, «дрібні» підприємці, вважає Володимир Васильович, «дістають» моно¬полістів, які нерідко диктують ціни споживачам, і вже сам факт існування конкурентів змушує переглядати їх. Радує і те, що ма¬лий і середній бізнес все більше захоплює молодь. Але підприєм¬цям, сказав мер, ще бракує ініці¬ативної громадської позиції, та все це з часом набудеться, коли пройде період становлення.

В. В. Москаленко покритикував деяких авторитетних, солідних директорів за невиразні фасади їхніх адмінприміщень, поставив¬ши за приклад дирекцію залізнич¬них перевезень.

Надалі, сказав Володимир Васильович, у впорядкуванні ву¬лиць домінуватимуть центробіжні тенденції. Це треба розуміти так: центр міста облаштований, тепер поступово треба братися за приле¬глі вулиці. Що, власне, і намічено.

Триватиме і реконструкція пар¬ку. Мета - зробити його не менш привабливим, ніж знаменита «Софіївка». До речі, по контракту прийнято на роботу людину, чия спеціальність - ландшафтний ди¬зайнер - звучить екзотично.

Науково-естетичний, гармо¬нійний підхід придасть емоційно-смислового змісту всім парковим і вуличним задумкам. Йдеться про те, щоб не просто виконувати, а здійснювати все красиво і душев¬но задля настрою городян, додав міський голова.

Говорив мер і про тротуари, і про порядок з найменуванням вулиць, і про реконструкцію при¬вокзальної площі, і про сучасну бі¬гову доріжку стадіону«Спартак»... Не стільки заради інформування, а передусім заради спонукання до практичних дій присутніх керівників. Треба сказати, що відгуки директорів мали позитивний ха¬рактер, і це є доказом уболівання за долю рідного міста.

Зворушливим був вис¬туп о. Анатолія, настоятеля Ольгинської церкви, котрий, подякувавши за сприяння у будівництві храму, закликав і надалі співпрацювати з церквою. Поблагословив усіх на добрі діла архієпископ Овруцький і Коростенський владика Віссаріон.

Збори підтвердили, що ніякі світоглядні розбіжності не можуть служити причиною відмови від найблагороднішої мети - розбу¬дови Коростеня до європейських стандартів і перетворення його, за словами мера, в «світле місто» у найширшому розумінні. Перша, можливо, найсуттєвіша ознака ус¬піху - єдність влади і виробничого «бомонду» - на сьогодні є. Решта - за організаційними потугами, що досить жваво обговорювалось у кулуарах і перервах засідання.

І насамкінець про несподівану прикрість. На збори були запро¬шені керівники району, але ніхто з них не прибув. Чи не вперше.

Зроду-віку контакти з промис¬ловою елітою міста були вигідні насамперед аграрникам. Невже традицію перекреслено?

За матеріалами газети «Іскоростень»
Василь Овдійчук
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2019-04-23 | Житомир
2019-04-23 | Житомир
2019-04-23 | Житомир
Всі новини розділу   
Економіка
2018-07-24 | Пирятин
2019-04-16 | Новоград-Волинський
2019-03-28 | Новоград-Волинський
2019-03-18 | Пирятин
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2019-04-17 | Новоград-Волинський
2019-04-15 | Новоград-Волинський
2019-04-15 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2019-04-19 | Новоград-Волинський
2019-04-18 | Ромни
2019-04-16 | Пирятин
Всі новини розділу   
Новини України
2019-05-02 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2019-05-02 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2019-05-02 13:27
Олег Соскин: Иисус Христос предсказал, что будет разрушен Иерусалимский храм и Иерусалим римскими императорами, и это все произошло

Полное интервью с проф. Александером Цапом смотрите на Youtube канале:  https://www.youtube.com/watch?v=rwGAotoMFRM&t=1395s

2019-04-22 12:27
Соскин: Сейчас мы увидим суть Зеленского. Главное, чтобы до инаугурации с ним ничего не случилось

Как я и прогнозировал, произошел полный разгрома Порошенко. Теперь главными есть две задачи – не дать Порошенко и его банде бежать со страны, и не дать им перейти в наступление

2019-04-22 12:26
Политолог поведал, чем опасен для Зеленского свободный Порошенко

По мнению эксперта, Петр Порошенко, имеющий нормальное политическое будущее, для Владимира Зеленского крайне опасен

2019-04-22 12:15
Олег Соскин: Вряд ли Коломойский захочет обратно Приватбанк

Как Порошенко разводит людей? Мартыненко, Онищенко, Атрошенко, Фирташа. Как Порошенко развел Коломойского?

2019-04-19 15:58
Філарет: На виборах треба голосувати за збереження Української Держави

Колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до вірян із закликом голосувати за збереження України і її цивілізаційного вибору

2019-04-19 13:58
Я не здаюся і не здамся»: Порошенко звернувся до виборців методом Зеленського

Зараз я намагаюся достукатися до вас усіма засобами», - заявив у відеоролику Порошенко

2019-04-18 17:27
Країна вперше святкує Національне свято хрещення Польщі

Цей день вшановує початок польської держави, що пов’язано з хрещенням Мєшка I, яке відбулося 14 квітня 966 року

2019-04-18 17:26
Чому Польща більш проукраїнська, ніж сама Україна?

«Dziennik Gazeta Prawna» в статті «Фіктивне партнерство» запитує: «Чому Польща більш проукраїнська, ніж сама Україна?»

Всі новини   
 
Новини міст України
2019-04-23 | Житомир
2019-04-23 | Житомир
2019-04-23 | Житомир
2019-04-23 | Вишгород
2019-04-23 | Скадовськ
2019-04-22 | Житомир
2019-04-22 | Скадовськ
2019-04-22 | Пирятин
2019-04-22 | Пирятин
2019-04-19 | Житомир
2019-04-19 | Пирятин
2019-04-19 | Новоград-Волинський
2019-04-19 | Новоград-Волинський
2019-04-19 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2019-04-18 | Новоград-Волинський
Попередження про стихійні метеорологічні явища II рівня небезпечності по Житомирській області
2019-04-18 | Новоград-Волинський
На території Новоград-Волинської міської ОТГ проходить місячник „За чисте довкілля“
2019-04-18 | Новоград-Волинський
Оголошено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких у 2019 році надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   




TyTa