Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Пн, 14 жовтня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  

Щодо захисту інституції сім’ї в Україні

На адресу Новоград-Волинської міської ради надійшов лист з Міністерства соціальної політики України у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради щодо захисту інституції сім’ї в Україні, наступного змісту:

«Міністерство соціальної політики на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України В.Кириленка від 26.06.2018 № 25274/1/1-18 разом із Міністерством
молоді та спорту, Міністерством фінансів, Міністерством інформаційної політики, Міністерством освіти і науки та Міністерством юстиції України розглянуло направлене звернення депутатів Новоград-Волинської міської радило Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім’ї в Україні та повідомляє.

У розділі XIII Конституції України визначається порядок внесення змін до Конституції, перегляду її окремих положень. Конституція може бути змінена лише в особливому, закріпленому нею порядку, що значно відрізняється від внесення змін до поточного законодавства.

За інформацією наданою Міністерством юстиції України, відповідно до звіту про виконання плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, опублікованого на веб-сайті Мін’юсту, на розгляд Кабінету Міністрів не вносився законопроект щодо легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар, розроблення якого передбачено підпунктом 6 пункту 105 плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 № 1393-р.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 29.12.2017 № 35377/12/1-15 щодо проекту акту Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, Міністерство юстиції здійснює підготовку проекту акту щодо внесення змін до Плану заходів. У разі надходження відповідних доручень, Міністерство соціальної політики долучиться до даної роботи та в межах компетенції надасть зауваження та пропозиції.

Міністерство юстиції повідомило, що відповідно до Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та міжнародних договорів України всі особи незалежно від їх певних ознак мають рівні права і свободи, а також рівні можливості для їх реалізації. Зауважуємо, що законодавство України ґрунтується на принципі недискримінації, що передбачає незалежно від певних ознак: забезпечення рівності прав і свобод осіб та/або груп осіб; забезпечення рівності перед законом осіб та/або груп осіб; повагу до гідності кожної людини, забезпечення рівних можливостей осіб та/або груп осіб (стаття 2, частина перша статті 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»).

Проект Трудового кодексу України, внесений народними депутатами України Гройсманом В.Б., Денієовою Л.Л., Папієвим М.М. (реєстр. №1658 від 20.05.2015, доопрацьований),
05.11.2015 року прийнятий Верховною Радою України у першому читанні та готується до другого читання.

Законом України від 10.02.2010 року №1861-VI затверджено Регламент Верховної Ради України (далі - Регламент).           

Відповідно до ча
стини першої, п’ятої, сьомої, дев’ятої статті 89 Регламенту право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить, зокрема, народним депутатам, яке здійснюється шляхом внесення до Верховної Ради проектів законів, пропозиції та поправок до законопроектів.

Пропозиції вносяться письмово до законопроекту, який готується до другого читання, в редакції, яка передбачає конкретну зміну, доповнення або виключення певних положень із тексту законопроекту.

Поправка може бути внесена письмово до законопроекту, який готується до другого і третього читань, а також усно під час розгляду законопроекту в другому читанні на пленарному засіданні Верховної Ради.

Відповідно до статті 116 Регламенту, якою регулюється питання строків подання пропозиції і поправок до законопроекту, який готується до другого читання можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою за основу. Такі пропозиції та поправки вносяться в 14-денний строк після дня прийняття законопроекту за основу.  

У той же час, Мі
ністерство соціальної політики України поділяє занепокоєння щодо необхідності надання більшої уваги державній сімейній політиці та висловлює подяку за активну громадянську позицію та готовність співпрацювати для зміцнення сім'ї та загального благополуччя дітей, молоді та всього народу України. 

За інформацією, наданою Міністерством інформаційної політики, статтею 24 Закону України „Про інформацію” в Україні заборонена цензура - будь-яка вимога, спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, узгоджувати інформацію до її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації.

Забороняються також втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень, крім випадків, встановлених законом, договором між засновником (власником) і трудовим колективом, редакційним статутом.

Відповідно до статті 2 Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” свобода слова і вільне вираження у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантується Конституцією України і, відповідно до цього Закону, означають право кожного вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку інформацію за допомогою друкованих засобів масової інформації.

Згідно зі статтею 2 Закону України „Про інформаційні агентства” забороняється цензура інформації, поширюваної інформаційними агентствами. Відповідні положення законодавства є основою європейської, правової і демократичної країни, у якій свобода думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань є основоположними правами, гарантованими Конституцією. У зв’язку з цим та згідно з Положенням про Міністерство інформаційної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 2, у Міністерстві відсутні підстави для втручання в редакційну політику засобів масової інформації та надання обов'язкових до виконання доручень щодо поширення чи непоширення інформації, у тому числі пов'язаної із пропагандою гомосексуалізму.

Відповідно до Закону України від 17.03.2011 №3166-VІ „Про центральні органи виконавчої влади” міністерства забезпечують формування та реалізують державну політику в одній чи кількох сферах, інші центральні органи виконавчої влади виконують окремі функції з реалізації державної політики.

Реформування системи органів виконавчої влади має системний характер та вирішується на основі уточнення та зміни функцій усієї системи центральних органів виконавчої влади, перегляду їх статусу і на цій основі - оптимізації їх кількісного складу.

Із метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління Указом Президента України від 09.12.2010 № 1085 „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” було ліквідовано та реорганізовано низку центральних органів виконавчої влади, а їх повноваження передано відповідним міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади.

Заходи з оптимізації центральних органів виконавчої влади були продовжені з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” (зі змінами).

Разом з тим, згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 423 (зі змінами), Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику, зокрема, з питань сім’ї та дітей.

При цьому формування та реалізація державної політики з питань сім’ї та дітей, запобігання насильству в сім’ї, надання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми та іншим категоріям сімей, надання соціальних послуг належать до основних завдань Міністерства соціальної політики. Їх виконання безпосередньо пов’язано з виконанням інших повноважень Міністерства.

Для реалізації вказаних завдань у структурі Мінсоцполітики внаслідок проведення реформи державного управління у 2018 році утворено структурні підрозділи, на які покладено інтегровані функції з питань формування соціальної політики – Директорат сім’ї та соціальної підтримки населення, Директорат соціальних послуг та інтеграції, Директорат захисту прав дітей та інші.

Створення директоратів забезпечить підвищення якості формування управлінських рішень та активізацію роботи з підготовки законодавчих пропозицій, у тому числі з питань розвитку сімейної політики.

Мінсоцполітики безумовно підтримує бачення щодо необхідності посилення сфери соціальної політики. Разом з тим маємо зазначити, що питання формування нового органу є багатовекторним, що в свою чергу потребує його додаткового опрацювання з іншими зацікавленими структурами.

Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства соціальної політики України не встановлюють норм права, а мають лише інформаційний характер.»Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2019-10-11 | Житомир
2019-10-11 | Житомир
2019-10-11 | Вишгород
Всі новини розділу   
Економіка
2019-07-25 | Пирятин
2019-10-07 | Новоград-Волинський
2019-08-08 | Новоград-Волинський
2019-08-01 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2019-10-09 | Новоград-Волинський
2019-10-08 | Новоград-Волинський
2019-10-07 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-09 | Новоград-Волинський
2019-10-09 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2019-11-26 16:39
ЛУЧШЕЕ НА YOUTUBE Олег Соскин
2019-11-26 16:36
Народний капіталізм: економічна модель для України

Пані та панове, раді повідомити, що вийшла друком наукова монографія Олега Соскіна "Народний капіталізм: економічна модель для України". Примірник можна придбати в Інституті трансформації суспільства

2019-11-26 13:27
Олег Соскин: Иисус Христос предсказал, что будет разрушен Иерусалимский храм и Иерусалим римскими императорами, и это все произошло

Полное интервью с проф. Александером Цапом смотрите на Youtube канале:  https://www.youtube.com/watch?v=rwGAotoMFRM&t=1395s

2019-10-20 17:27
Warsaw Security Forum: Тримор‘я має об‘єднувати, а не розділяти

Міністр закордонних справ Польщі вважає, що проєкт Тримор'я має доповнювати, а не конкурувати з іншими програмами Євросоюзу

2019-10-20 12:27
Олег Соскин: Великобритания обретает новое дыхание и оставляет социалистический ЕС загнивать

Великобритания приближается к самому значимому геополитическому событию в своей современной истории. Благодаря лидеру консерваторов Борису Джонсону это государство должно покинуть до 31 октября 2019 года огромную государственно-социалистическую, бюрократическую конгломерацию под названием Европейский Союз

2019-10-11 17:27
Чому Польща більш проукраїнська, ніж сама Україна?

«Dziennik Gazeta Prawna» в статті «Фіктивне партнерство» запитує: «Чому Польща більш проукраїнська, ніж сама Україна?»

2019-10-11 17:26
Поліція заохочує дітей носити на одязі світловідбивні елементи

Сьогодні оголошено результати дитячого конкурсу на віршик, який заохочує носити катафоти

2019-10-11 16:58
Військова співпраця Польщі та США – в інтересах обох країн

Очільники Польщі та США підписали декларацію про розширення військової співпраці

2019-10-11 16:26
Анджей Дуда офіційно відкрив Конгрес 590

Президент Польщі інавгурував цьогорічну найбільшу зустріч підприємців та політиків у Польщі

2019-10-11 15:58
Україна б’є рекорди щодо розлучень. Священики застерегли молодят

Священики УГКЦ зауважили, що від духовно-морального стану сім’ї залежить доля всього народу та держави

Всі новини   
 
Новини міст України
2019-10-11 | Житомир
2019-10-11 | Житомир
2019-10-11 | Вишгород
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Скадовськ
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
2019-10-11 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2019-10-10 | Новоград-Волинський
Офіційне повідомлення про проведення конкурсу з визначення друкованого ЗМІ для висвітлення діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів у 2020 році
2019-10-10 | Новоград-Волинський
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Тимошенко від буд. №20 до буд. №2»
2019-10-10 | Новоград-Волинський
Інформація про намір передати в оренду
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa