Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Відповідно до плану спільної роботи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Сумській області на 2018 рік, із метою популяризації системи професійної освіти, поширення позитивного іміджу закладів професійної (професійно-технічної) освіти та з нагоди святкування дня Європи 19 травня у м. Суми було проведено ярмарок до Дня Європи.
Для цього заходу ДПТНЗ "Роменське ВПУ" підготувало цікаві матеріали з культури Словаччини. Саме в цій країні після закінчення навчального року, у літній період учні, які бажали підвищити свій професійний рівень, мали можливість проходити професійне стажування. Вони із початком липня під час канікул закріпляли свої теоретичні знання, удосконалювали практичні навички та вчилися самостійно застосовувати ці знання у робочій ситуації на практиці в готелях Словаччини «Гламур» та «Кам`яний двір». І одна із цих учениць Стрижевська Олександра, одягнена у національне вбрання цієї країни, запрошувала на словацькій мові відвідати експозиції училища.
Програмою заходів було передбачено проведення майстер-класів. Наші учні Шебедя Антон і Дяченко Дмитро, які здобувають професію кухаря, кондитера, демонстрували виготовлення пірника (національного словацького медового пряника), зокрема показували прийоми оздоблення пряника цукровими помадками та демонстрували прийоми формування, оздоблення, відпуску ругелаху (національного словацького рулету). Усі бажаючі могли взяти участь у декоруванні солодощів, за що отримували сертифікати учасника майстер-класів, різні смаколики, солодку вату.
Горобець Денис, учень, що отримує професію «монтажних санітарно-технічних систем і устаткування», демонстрував прийоми нарізання різьби на сталевих трубах різного діаметру та прийоми зварювання поліпропіленових труб.
Олексенко Галина, учениця групи продавців здійснювала продаж різноманітних солодощів (словацький пряник «Пірник», словацькі листкові тістечка «Троянда», словацькі «Кіпферлі» (ріжок з м`ясом), словацькі тістечка «Трдло» (трубочка листкова з горіхом), мафіни, пісочні тістечка «Кільце з горіхом», тістечка бісквітні «Ведмедик») та сувенірів ( дитячі краватки «метелик», сувенірні ляльки-мотанки, косметички, обідки для волосся з метеликом і т. д. )
Овчаренко Руслан виступив у концерті із кількома номерами художньої самодіяльності.
Наряду із презентаціями було виставлено безліч інформаційних матеріалів про навчальний заклад, профорієнтаційні брошури, буклети про Словаччину, її культуру, звичаї та визначні місця. Багато сумчан та гостей міста із цікавістю відвідали нашу експозицію. Серед гостей була і Гробова Вікторія Павлівна, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.
З ранку до вечора гостей свята чекало багато сюрпризів, безпрограшних лотарей та море позитивних емоцій!