Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Юні академіки Роменщини – одні з кращих в Україні!
Нещодавно в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (м.Київ) збиралася майбутня наукова еліта України - майбутні науковці, винахідники та раціоналізатори. За підтримки Національної академії наук України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» там проходив Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. До участі у фінальному етапі конкурсу були запрошені 59 молодих раціоналізаторів і винахідників віком від 16 до 23 років з усієї України. Проекти оцінювались в десяти категоріях: «екологічно безпечні технології та прикладна екологія», «медицина та охорона здоров’я», «психологія», «біологія», «хімія», «сільськогосподарське дослідництво та винахідництво», «ресурси енергозбереження», «фізика», «інженерні науки» і «науки про Землю».
Сумщину на конкурсі представляли 7 учасників (з них 4 - слухачі Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді).
Компетентне журі розподілило призові місця таким чином: І місце – 12 проектів, ІІ місце – 10, ІІІ місце – 13, IV місце (заохочувальне) – 7.
Вже традиційно юні академіки Роменської МАН продемонстрували високі досягнення та всі повернулися з перемогами:
Каша Анастасія, слухач секції географії Роменської МАН (кер. Бартош Є.М.), виборола І місце у секції «науки про Землю (географія, геологія)»; тема проекту «Агрорекреаційний комплекс с.Плавинище Роменського району»;
Дудченко Анастасія, слухач секції фізики Роменської МАН (кер. Литвиненко О.В.), виборола І місце у секції «Ресурси енергозбереження»; тема проекту «Вітропотенціал Роменщини: реалії та перспективи»;
Смірнов Дмитро, слухач секції біології Роменської МАН (кер. Шевченко С.В.), – ІІІ місце у секції «медицина та охорона здоров'я»; тема проекту «Вплив сонячної активності на організм людини»,
Янголь Василь, слухач секції фізики Роменської МАН (кер. Романчук М.М.), - ІV місце у секції «Фізика», тема проекту «Дослідження впливу Місяця на біосферу Землі методом анізотропії провідності розчинів глюкози».
Кращі учасники конкурсу (серед них Каша А. та Дудченко А.) отримали почесні кубки від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», а також цінні призи від ТОВ «Технології відновлених ресурсів» і Президіуму Національної академії наук України. Від Національного еколого-натуралістичного центру всі учасники змагання отримали сувенірні офісні набори.
Тож бажаємо нашим юним науковцям чудових ідей, великого натхнення та подальших успіхів!